Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (202 entries)

note: translators: The placeholder is for showing how much of the process has completed, as a percent. e.g., "Checking for Spam (40%)"
en: Checking for Spam (%1$s%)
ca: S'està comprovant la brossa (%1$s%)

en: No comment history.
ca: No hi ha historial de comentaris.

en: Akismet was unable to recheck this comment.
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari però tornarà a intentar-ho automàticament més tard.

en: Comment was caught by %s.
ca: El comentari ha estat detectat per %s.

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
ca: L'Akismet no està configurat. Introdueix una clau d’API.

en: Enter your API key
ca: Introdueix la clau API

en: Set up a different account
ca: Configura un compte diferent

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
ca: Configureu el compte de l'Akismet per a habilitar el filtratge de brossa en aquest lloc web.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
ca: Akismet no ha pogut verificar els comentaris per a la brossa.

en: You don't have permission to do that.
ca: No teniu permisos per a fer això.

en: Stats response could not be decoded.
ca: La resposta de les estadístiques no ha pogut ser descodificada.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ca: Actualment no es poden obtenir estadístiques. Torneu-ho a intentar.

en: API key must be set to fetch stats.
ca: La clau de l'API ha de ser configurada per obtenir estadístiques.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
ca: Per ajudar-vos amb la transparència segons les lleis de privacitat com la GDPR, Akismet pot mostrar un avís als usuaris als seus formularis. Aquesta funció està deshabilitada de forma predeterminada, però podeu activar-la a sobre.

en: Do not display privacy notice.
ca: No mostres l'avís de privacitat.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ca: Mostra l'avís de privacitat a continuació dels formularis per comentar.

en: Akismet privacy notice
ca: Avís de privacitat d'Akismet

en: Privacy
ca: Privacitat

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
ca: Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Apreneu com es processen les dades dels comentaris</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ca: Recopilem informació sobre els visitants que comenten en els llocs que utilitzen el nostre servei contra el correu brossa d'Akismet. Li informem que el que recopilem depen de com l'usuari configura Akismet per al lloc, però generalment inclou la direcció IP del comentarista, l'agent de l'usuari, el referent i l'URL del lloc (juntament amb una altra informació proporcionada directament pel comentarista, com el seu nom, el seu nom d'usuari, el seu correu electrònic, la direcció i el comentari en si).

en: Comment discarded.
ca: S'ha descartat el comentari.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ca: La clau de l'API d'aquest lloc està al codi i no es pot suprimir.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ca: El valor introduït no es una clau API vàlida i registrada.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ca: La clau de l'API d'aquest lloc està al codi i no es pot canviar via l'API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ca: El període de temps pel qual recuperar estadístiques. Opcions: 60 dies, 6 mesos, sempre.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Si cert, mostra el número dels comentaris aprovats al costat de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ca: Si és cert, l'Akismet descartarà automàticament el pitjor correu brossa abans de posar-lo a la carpeta del correu brossa.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
ca: Una clau d'API de 12 caràcters d'Akismet. Disponible a akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ca: El vostre web no pot connectar amb els servidors d'Akismet.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ca: S'ha definit una clau de l'API d'Akismet per aquest web al fitxer %s.

en: Manual Configuration
ca: Configuració manual

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ca: En aquesta pàgina podeu actualitzar la configuració de l'Akismet i veure estadístiques sobre els comentaris brossa.

note: Description of the plugin
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions de persones, Akismet és possiblement la millor manera del món de <strong>protegir el vostre blog de la brossa</strong>. Manté el vostre lloc web protegit fins i tot mentre dormiu. Per a començar, activeu l'extensió Akismet i aneu a la pàgina de Preferències d'Akismet per a configurar la clau API.

note: Plugin Name of the plugin
en: Akismet Anti-Spam
ca: Akismet antibrossa

en: Akismet Settings
ca: Paràmetres d'Akismet

en: Connect with API key
ca: Connecteu amb la clau API

note: translators: %s is the WordPress.com username
en: You are connected as %s.
ca: Esteu connectat com a %s.

en: Connect with Jetpack
ca: Connecteu amb Jetpack

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
ca: Utilitzeu la connexió amb Jetpack per activar Akismet.

en: Eliminate spam from your site
ca: Elimineu la brossa del vostre lloc web

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ca: Voleu <a href="%s">comprovar comentaris pendents</a>?

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
ca: Akismet ara està protegint el vostre lloc web front a la brossa.

en: Set up your Akismet account
ca: Configureu el compte d'Akismet

en: Detailed Stats
ca: Estadístiques detallades

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions, Akismet és possiblement la millor manera en el món de  <strong>protegir el vostre blog de comentaris brossa</strong>. Manté el vostre lloc protegit fins i tot mentre dormiu. Per començar: 1) activeu l'extensió Akismet, i 2) aneu a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">la pàgina de configuració d'Akismet</a> per a definir la clau API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ca: Utilitzat per milions de persones, Akismet és possiblement la millor manera del món de <strong>protegir el vostre blog de la brossa</strong>. El vostre lloc web està configurat i està sent protegit, fins i tot mentre dormiu.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ca[0]: %s comentari ha estat detectat com a brossa.
ca[1]: %s comentaris han estat detectats com a brossa.

en: No comments were caught as spam.
ca: No s'ha detectat cap comentari com a brossa.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ca[0]: Akismet ha comprovat %s comentari.
ca[1]: Akismet ha comprovat %s comentaris.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
ca: No hi ha comentaris per comprovar. Akisment només comprovarà comentaris pendents de moderar.

en: Comment not found.
ca: No s'ha trobat el comentari.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ca[0]: No s'ha pogut comprovar %d comentari.
ca[1]: No s'han pogut comprovar %d comentaris.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ca[0]: S'ha mogut %d comentari a brossa.
ca[1]: S'han mogut %d comentaris a brossa.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ca[0]: S'ha processat %d comentari.
ca[1]: S'han processat %d comentaris.

en: Comment #%d could not be checked.
ca: El comentari #%d no s'ha pogut comprovar.

en: Failed to connect to Akismet.
ca: Ha fallat la connexió amb Akismet.

en: Comment #%d is not spam.
ca: El comentari #%d no és brossa.

en: Comment #%d is spam.
ca: El comentari #%d és brossa.

en: %s false positive | %s false positives
ca[0]: %s fals positiu
ca[1]: %s falsos positius

en: %s missed spam | %s missed spam
ca[0]: %s correu brossa no detectat
ca[1]: %s correus brossa no detectats

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ca: No teniu un pla d'Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ca: La vostra subscripció d'Akismet està suspesa.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ca: El seu pla d'Akismet ha estat cancel·lat.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ca: No podem processar el pagament. Si us plau, actualitzeu <a href="%s" target="_blank">les dades de pagament</a>.

en: Please update your payment information.
ca: Si us plau, actualitzeu la vostra informació de pagament.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ca: <strong>Gairebé fet</strong> - activeu Akismet i digueu adéu als comentaris brossa

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ca[0]: Akismet us ha salvat %d minut!
ca[1]: Akismet us ha salvat %d minuts!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ca[0]: Akismet us ha salvat %d hora!
ca[1]: Akismet us ha salvat %d hores!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ca[0]: Akismet us ha salvat %s dia!
ca[1]: Akismet us ha salvat %s dies!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ca: Akismet filtra el correu no desitjat, perquè pugueu centrar-vos en coses més importants.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
ca: Per continuar el servei, <a href="%s" target="_blank">actualitzeu a una subscripció Enterprise</a>, la qual cobreix un nombre il·limitat de llocs.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
ca: La subscripció PRO us permet la utilització de l'Akismet només a un lloc web. <a href="%s" target="_blank">Compreu subscripcions addicionals PRO</a> o actualitzeu a una subscripció Enterprise que permet la utilització de l'Akismet en un nombre il·limitat de llocs web.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ca: No es pot establir una connexió amb akismet.com. Llegiu la <a href="%s" target="_blank">guia sobre tallafocs</a> i comproveu la configuració del vostre servidor.

en: The API key you entered could not be verified.
ca: La clau que heu introduït no s'ha pogut verificar.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
ca: La clau API ja no és vàlida. Introduïu una clau nova o contacteu amb support@akismet.com.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
ca: <a href="%s" target="_blank">Contacteu amb l'equip de suport</a> amb qualsevol pregunta.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
ca: Des del 2012, l'Akismet va començar a utilitzar subscripcions per a tots els comptes (fins i tot als gratuïts). Sembla que no hi ha cap subscripció assignada al vostre compte, i agrairíem si <a href="%s" target="_blank">entràreu</a> i en triàreu una.

en: All systems functional.
ca: Tots els sistemes estan funcionant.

en: Enabled.
ca: Habilitat

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ca: Akismet ha trobat un problema amb una petició SSL anterior i l'ha deshabilitat temporalment. Tornarà a utilitzar SSL per a noves peticions en poc de temps.

en: Temporarily disabled.
ca: Temporalment deshabilitat.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ca: El vostre servidor web no pot fer peticions SSL; contacteu amb el proveïdor d'allotjament i demaneu-los que habilitin les peticions SSL.

en: Disabled.
ca: Deshabilitat.

en: SSL Status
ca: Estat SSL

en: This comment was reported as not spam.
ca: Aquest comentari no ha estat identificat com a brossa.

en: This comment was reported as spam.
ca: Aquest comentari ha estat identificat com a brossa.

en: (undo)
ca: (desfés)

en: URL removed
ca: URL eliminat

en: Removing...
ca: S'està eliminant...

en: Settings
ca: Configuració

en: Re-adding...
ca: S'està tornant a afegir...

en: Overview
ca: Resum

en: Akismet Setup
ca: Configuració de l'Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ca: Podeu configurar l'Akismet en aquesta pàgina.

en: New to Akismet
ca: Nou en l'Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ca: Necessiteu introduir una clau API per activar el servei de l'Akismet al lloc web.

en: Enter an API Key
ca: Introduïu una clau API

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ca: Inicieu sessió per crear un compte en %s i aconseguir una clau API.

en: If you already have an API key
ca: Si ja teniu una clau API

en: Copy and paste the API key into the text field.
ca: Copieu i enganxeu la clau API en el quadre de text.

en: Click the Use this Key button.
ca: Feu clic al botó Usa aquesta clau.

en: Akismet Stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ca: En aquesta pàgina podeu veure les estadístiques de la brossa filtrada del lloc web.

en: Akismet Configuration
ca: Configuració de l'Akismet

en: API Key
ca: Clau API

en: Enter/remove an API key.
ca: Introduïu/suprimiu una clau API.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ca: Trieu o descartar la brossa automàticament o bé posar-la sempre a la carpeta de la brossa.

en: Strictness
ca: Rigorós

en: Account
ca: Compte

en: Subscription Type
ca: Tipus de subscripció

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ca: L'estat de la subscripció - activa, cancel·lada o suspesa

en: Status
ca: Estat

en: The Akismet subscription plan
ca: El pla de subscripció de l'Akismet

en: Akismet FAQ
ca: PMF de l'Akismet

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: Akismet Support
ca: Suport de l'Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
ca: Fent trampes, eh?

[ctx: comments]
en: Spam
ca: Comentaris brossa

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentari brossa</a>.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentaris brossa</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit el vostre web d'%2$s comentari brossa.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit el vostre web de %2$s comentaris brossa.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ca: <a href="%s">L'Akismet</a> bloca la brossa perquè no arribi al blog.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ca[0]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentari</a> a la cua de la brossa ara mateix.
ca[1]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentaris</a> a la cua de la brossa ara mateix.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ca: No hi ha res a la <a href='%s'>cua de brossa</a> en aquest moment.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ca: Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a net.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ca: L'Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a brossa.

en: Check for Spam
ca: Comprova la brossa

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari (resposta: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
ca: Marcat com a brossa per l'Akismet

en: Awaiting spam check
ca: S'està esperant la comprovació de la brossa

en: Flagged as spam by %s
ca: Marcat com a brossa per %s

en: Cleared by Akismet
ca: Netejat per l'Akismet

en: Un-spammed by %s
ca: Marcat com a no brossa per %s

en: %s approved | %s approved
ca[0]: %s aprovat
ca[1]: %s aprovats

en: History
ca: Historial

en: View comment history
ca: Visualitza l'historial dels comentaris

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ca: Comproveu <a href="%s">la configuració de l'Akismet</a> i contacteu amb l'allotjament web si persisteix el problema.

en: %s ago
ca: fa %s

en: Cleaning up spam takes time.
ca: La neteja de la brossa duu el seu temps.

en: Akismet Widget
ca: Giny de l'Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ca: Mostra el nombre de comentaris brossa que l'Akismet ha capturat

en: Title:
ca: Títol:

en: Spam Blocked
ca: S'han blocat els comentaris brossa

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ca[0]: <strong class="count">%1$s brossa</strong> blocat per l'<strong>Akismet</strong>
ca[1]: <strong class="count">%1$s brosses</strong> blocats per l'<strong>Akismet</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
ca: Akismet ha detectat aquest comentari com a brossa.

en: Comment status was changed to %s
ca: S'ha canviat l'estat del comentari a %s

en: Akismet cleared this comment.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari (resposta: %s), però ho tornarà a provar automàticament més tard.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ca: %1$s ha canviat l'estat del comentari a %2$s.

en: %s reported this comment as spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari és brossa.

en: %s reported this comment as not spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari no és brossa.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa en un reintent automàtic.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari durant un reintent automàtic.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ca: <a href="%1$s">Actualitzeu el WordPress</a> a la versió actual, o <a href="%2$s">desactualitzeu l'extensió de l'Akismet a la versió 2.4</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ca: L'Akismet %s requereix el WordPress %s o superior.

en: Spam blocked | Spam blocked
ca[0]: S'ha blocat la brossa

en: Past six months
ca: Els últims sis mesos

en: All time
ca: Tot el temps

en: Accuracy
ca: Precisió

en: Show approved comments
ca: Mostra els comentaris aprovats

en: Show the number of approved comments beside each comment author
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de cada autor

en: Akismet anti-spam strictness
ca: Severitat antibrossa de l'Akismet

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ca: Descarta la pitjor i més agressiva brossa de manera transparent per no veure-la.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ca: Posa sempre la brossa en la carpeta Brossa per revisar-la.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
ca[0]: La brossa a la <a href="%1$s">carpeta de la brossa</a> més antiga d'1 dia, se suprimirà automàticament.
ca[1]: La brossa a la <a href="%1$s">carpeta de la brossa</a> més antiga de %2$d dies, se suprimirà automàticament.

en: Note:
ca: Nota:

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Disconnect this account
ca: Desconnecta aquest compte

en: Suspended
ca: Suspès

en: No Subscription Found
ca: No s'hi ha trobat cap subscripció

en: Missing
ca: Perdut

en: Next Billing Date
ca: Data de facturació nova

en: Active
ca: Activa

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Change
ca: Canvia

en: Akismet has detected a problem.
ca: Akismet ha detectat un problema.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ca: Alguns comentaris no han estat comprovats encara per l'Akismet. Han estat blocats temporalment en la cua de moderació i es tornaran a comprovar automàticament més tard.

en: Akismet Error Code: %s
ca: Codi d'error de l'Akismet: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
ca: Per més informació: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ca: El vostre proveïdor d'allotjament o l'administrador del servidor ha desactivat les funcions del PHP <code>gethostbynamel</code>.  <strong>L'Akismet no pot funcionar correctament fins que això no es corregeixi.</strong>  Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament o administrador del tallafocs i doneu-los <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre els requeriments del sistema per l'Akismet</a>.

en: Network functions are disabled.
ca: Les funcions de xarxa estan desactivades.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
ca: El tallafocs pot estar blocant-nos. Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament i feu-los referència a la <a href="%s" target="_blank">nostra guia sobre tallafocs</a>.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ca: Visiteu la <a href="%s" target="_blank">pàgina del compte de l'Akismet</a> per reactivar la subscripció.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ca: Contacteu <a href="%s" target="_blank">amb el suport de l'Akismet</a> si necessiteu ajuda.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ca: Podeu ajudar-nos a lluitar contra la brossa i actualitzar el compte en <a href="%s" target="_blank">aportar una quantitat simbòlica</a>.

en: There is a problem with your API key.
ca: Hi ha un problema amb la clau API.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ca: La vostra clau no és vàlida. Comproveu-la.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
ca: Esteu fent servir la clau d&#8217;Akismet en més llocs dels que permet la subscripció Pro.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
ca: Esteu usant l&#8217;Akismet en més llocs web del que permet la subscripció Pro.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is cancelled.
ca: La subscripció a %s ha estat cancel·lada.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is suspended.
ca: S'ha suspès la subscripció per a %s.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
ca: No us preocupeu! Poseu-vos en contacte i us ajudarem a solucionar això.

en: Contact Akismet support
ca: Contacta amb el suport de l'Akismet

en: Manually enter an API key
ca: Introduïu una clau API manualment

note: Plugin URI of the plugin
en: https://akismet.com/
ca: http://akismet.com/

note: Author URI of the plugin
en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
ca: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: Remove this URL
ca: Elimina aquest URL

en: Comment History
ca: Historial dels comentaris
