Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to ku_IQ translation catalogue (190 entries)

en: Stats response could not be decoded.
ku_IQ: وڵام دانەوە بە ئامار ناتوانرێت کۆدهەڵوەشاندنەوە بکا

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ku_IQ: لەم کاتە ناتوانرێ بارکردنی ئامارەکان ئەنجام بدرێت.تکایە هەوڵی دوبارە!

en: API key must be set to fetch stats.
ku_IQ: کلیلی API دەبێ بۆ هەڵگرتنی ئامار ڕێکبخرێت.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on below.
ku_IQ: بۆ یارمەتی بە ماڵپەڕەکەی ئێوە و بۆ ڕونکردنەوەی یاساو ڕێسای سنوری کەسایەتی تایبەت وەک یاسایGDPR،ئەکیسمێنت دەتوانێت بە بەکارهێنەرانی ئێوە لە ژێر فۆرمی بۆچوون،هێمایێک نیشان بدا.ئەم تایبەتمەندییە بە شێوازی پێش گریمان ناچالاک بووە بەڵآم دەتوانرێت لە خوارەوە بگۆڕدرێت.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
ku_IQ: بۆ یارمەتی بە ماڵپەڕەکەی ئێوە و بۆ ڕونکردنەوەی یاساو ڕێسای سنوری کەسایەتی تایبەت وەک یاسایGDPR،ئەکیسمێنت دەتوانێت بە بەکارهێنەرانی ئێوە لە ژێر فۆرمی بۆچوون،هێمایێک نیشان بدا.ئەم تایبەتمەندییە بە شێوازی پێش گریمان ناچالاک بووە بەڵآم دەتوانرێت لە خوارەوە بگۆڕدرێت.

en:  Please <a href="%s">enable</a> or <a href="%s">disable</a> this feature. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">More information</a>.
ku_IQ: تکایە ئەم تایبەتمەندیییانە <a href="%s">چالاک</a> یا <a href="%s">ناچالاک</a> بکە. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">زانیاری فرەتر.</a>

en: Akismet & Privacy.
ku_IQ: ئەکیسمێنت& تایبەتیتی

en: Do not display privacy notice.
ku_IQ: زانیاری پاراستنی سنوری تایببەتێتی نیشان مەدە.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ku_IQ: زانیاریێک لە پاراستنی سنووری تایبەتێتی لە ژێر فۆرم نیشان بدە.

en: Akismet privacy notice
ku_IQ: زانیاری پاراستنی تایبەتێتی ئەکیسمێت

en: Privacy
ku_IQ: تایبەتێتی

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
ku_IQ: ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ku_IQ: ئێمە زانیاریێک دەربارەی سەردانکەرەکانی ماڵپەڕەکان کە لە ئەکیسمێت سوود دەبینن کۆ دەکەینەوە.زانیاری کۆ کراوەی ئێمە پەیوەندی بە جۆر ڕێکخستنی ئەکیسمێنت  بە کارهێنەر لە ماڵپەڕ هەیە.بەڵام  ناونیشانی IP،ناوی بەکارهێنەر، گەڕانەوەکان، و ناونیشانی ماڵپەڕ(لەگەڵ زانیاری دیکە کە ڕاستەو خۆ لە لایەن وەڵام نووس بڵاو دەکڕێنەوە وەک: ناوی بەکارهێنەر،ناوی، ناونیشانی ئیمەیل و بۆچوون) کۆ دەکەینەوە.

en: Comment discarded.
ku_IQ: بۆچوون سڕایەوە.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ku_IQ: کلیلی API ماڵپەڕی کۆدکراوەی hardcoded ،ناتوانرێت بسڕێتەوە.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ku_IQ: ژمارەی نیشاندانی کلیلێک API دروست و تۆمارکراوە نابێ.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ku_IQ: کلیلی API ئەم ماڵپەڕە کۆدکراوە hardcoded ناتوانرێت لە ڕێگایAPI بگۆڕدرێت.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ku_IQ: خوڵی کاتی بۆ وەرگرتنی ئامار،بژاردەکانی:٦٠ ڕۆژ،٦ مانگە،گشتی

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ku_IQ: گەر دروست بێ،ژمارەی بۆچوونەکانی پەسەندکراوە لە لایەن هەرنووسەرێک لە پەڕەی پێرستی بۆچوونەکان نیشان دەدرێ.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ku_IQ: گەر دروست بێت ئەکیسمێت بە جیاتی ئەوە کە لە بۆخچەی بابەتی نەخوازیار یان سپام جێگیر بێت.بە شێوازی خۆکار خراپترین هەرزەواڵە دەسڕێتەوە.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
ku_IQ: کلیلێکی API ائەکیسمێت ١٢ پیتی . دەستپێگەیشتنی لە  akismet.com/get

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ku_IQ: ماڵپەڕی ئێوە ناتوانڕێت بە ڕاژەکانی ئەکیسمێت پەیوەندی بگڕێ.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ku_IQ: کلیلێکی API ئەکیسمێت لە پەڕگەی %s بۆ ئەم ماڵپەڕە ناسراوە.

en: Manual Configuration
ku_IQ: ڕێکخستنی دەستی

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ku_IQ: لەم پەڕە،دەتوانن ڕێکخستنەکانی ئەکیسمێتی خۆتان بەڕۆژ بکەنەوە،هەروەها ئاماری سپامەکان ببینن.

note: Description of the plugin
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ku_IQ: ئەکیسمێت لەلایەن ملیۆنان بەکارهێنەر ،بەکاردەبردرێت.پێم وابێ باسترین ڕێگا لە جیهانە تا <strong>ماڵپەڕەکەتان لە سپام و هەرزەنامە بپارێزن</strong>.تەنانەت لەکاتێک کە هەموو شتێک باشە،ماڵپەڕەکەتان بە تەواوی پەیکەرسازی و بەرگیری دەکرێت.زیادکراوەی ئەکیسمێت چالاک بکەن،ئینجا بچنە پەڕەی ڕێکخستنەکانی خۆتانتا کلیلی  API خۆتان ڕێک بخەن.

note: Plugin Name of the plugin
en: Akismet Anti-Spam
ku_IQ: دژە هەرزەنامە

en: Akismet Settings
ku_IQ: ڕێکخستنی دژ بە هەرزەواڵە

en: Connect with API key
ku_IQ: پەیوەندی بە کلیلی API

note: translators: %s is the WordPress.com username
en: You are connected as %s.
ku_IQ: ئێوە بە عینوانی  %s پەیوەندیتان گرتووە.

en: Connect with Jetpack
ku_IQ: پەیوەندی لەگەڵ جێت پەک

en: Eliminate spam from your site
ku_IQ: هەرزەواڵەکانی لە ماڵپەڕەکەتان بسڕنەوە

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ku_IQ: ئایا گەرەکتانە <a href="%s">بۆچوونەکانی چاوەڕوان</a> پشکنین بکەن؟

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
ku_IQ: ئەکیسمێت لە ئێستا دا پاراستنی ماڵپەڕەکەتان لە هەرزەواڵەکانی لە ئەستۆ گرتووە.نووسینێکی شاد و ئارامتان بێت.

en: Set up your Akismet account
ku_IQ: هەژمارەی بەکارهێنەری ئەکیسمێتی خۆتان ڕێکبخەن

en: Detailed Stats
ku_IQ: ئاماری وردەکاری

en: Statistics
ku_IQ: ئامار

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ku_IQ: ئەکیسمێت لەلایەن ملیۆنان بەکارهێنەر ،بەکاردەبردرێت.پێم وابێ باسترین ڕێگا لە جیهانە تا <strong>ماڵپەڕەکەتان لە سپام و هەرزەنامە بپارێزن</strong>.تەنانەت لەکاتێک کە هەموو شتێک باشە،ماڵپەڕەکەتان بە تەواوی پەیکەرسازی و بەرگیری دەکرێت.بۆ دەستپێکردن تەنها <a href="admin.php?page=akismet-key-config">بڕۆنە پەڕەی ڕێکخستنەکانی ئەکیسمێنتی خۆتان</a> کلیلی API خۆتان ڕێکبخەن.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ku_IQ: ئەکیسمێت لەلایەن ملیۆنان بەکارهێنەر ،بەکاردەبردرێت.پێم وابێ باسترین ڕێگا لە جیهانە تا <strong>ماڵپەڕەکەتان لە سپام و هەرزەنامە بپارێزن</strong>.تەنانەت لەکاتێک کە هەموو شتێک باشە،ماڵپەڕەکەتان بە تەواوی پەیکەرسازی و بەرگیری دەکرێت.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ku_IQ[0]: %s  بۆ چوون وەک هەرزەواڵە بەدی بکرێ.
ku_IQ[1]: %s  بۆ چوون وەک هەرزەواڵە بەدی بکرێ.

en: No comments were caught as spam.
ku_IQ: هیچ بۆچوونێک وەک هەرزەواڵە بەدی نەکراوە.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت %s پشکنینی بۆچوونی کرد.
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت %s پشکنینی بۆچوونی کرد.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
ku_IQ: هیچ بۆچوونێک بۆ لێکۆڵینەوە بوونی نییە.ئەکسیمت تەنها بۆچوونی چاوەڕوان پشکنین دەکا.

en: Checking for Spam
ku_IQ: پشکنینی بۆ هەرزەواڵە

en: Comment not found.
ku_IQ: لێدوان نەدۆزرایەوە

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ku_IQ[0]: ناتەوانی لە پشکنینی %d بۆچوون.
ku_IQ[1]: ناتەوانی لە پشکنینی %d بۆچوون.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ku_IQ[0]: %d بۆچوون بە هەرزەنامە گوزراوەتەوە.
ku_IQ[1]: %d بۆچوون بە هەرزەنامە گوزراوەتەوە.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ku_IQ[0]: %d بۆچوون جێبەجێکرا.
ku_IQ[1]: %d بۆچوون جێبەجێکرا.

en: Comment #%d could not be checked.
ku_IQ: ناتەوانی لە پشکنینی بۆچوونی ژمارە %d.

en: Failed to connect to Akismet.
ku_IQ: پەویندی لەگەڵ ئەکیسمێت سەرکەوتوو نەبوو.

en: Comment #%d is not spam.
ku_IQ: بۆچوونی ژمارە %d، هەرزەنامە یان سپام نییە.

en: Comment #%d is spam.
ku_IQ: بۆچوونی ژمارە %d هەرزەنامەیە.

en: %s false positive | %s false positives
ku_IQ[0]: %s ئەرێنی ساختە
ku_IQ[1]: %s ئەرێنی ساختە

en: %s missed spam | %s missed spam
ku_IQ[0]: %s هەرزەنامەی لەدەست دراو.
ku_IQ[1]: %s هەرزەنامەی لەدەست دراو.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ku_IQ: ئێوە هیج پلانێکی ئەکیسمێتان نییە.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ku_IQ: ئابوونی ئەکیسمێتی ئێوە بە حاڵەتی  راگرتن دەرهاتووە.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ku_IQ: پلانی ئەکیسمێتی ئێوە هەڵوەشێندرا.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ku_IQ: ئێمە ناتوانینی ژماردن پارەدانی ئێوە جێبەجێ بکەین .تکایە <a href="%s" target="_blank">وردەکاری پارەدانەکەی خۆتان بەڕۆژ بکەن</a>.

en: Please update your payment information.
ku_IQ: تکایە زانیاری ژماردنی جۆتان بەڕۆژ بکەن.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ku_IQ: <strong>خەریکە ئەنجام دەبێ</strong> -ئەکیسمێت دەستکاری بکەن وە لە هەرزەنامەکان خۆتان بپارێزن.

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت %d خولەکەکانی ئێوە ڕزگار دەکا!
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت %d خولەکەکانی ئێوە ڕزگار دەکا!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت %d کاتی ئێوە ڕزگاردەکا!
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت %d کاتی ئێوە ڕزگاردەکا!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت  %s ڕۆژی ئێوە ڕزگاردەکا!
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت  %s ڕۆژی ئێوە ڕزگاردەکا!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ku_IQ: هەرزەنامەکان بۆ ئەکیمێنتە ،ئیتر ئێوە بە خەیالێکی ئارام ئیشی خۆتان بکەن.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
ku_IQ: بۆ بەردەوامی لە خزمەتگوزارییەکانی خۆتان، <a href="%s" target="_blank">بە ئابوونەی ئیداری بەرزی بکەنەوە</a>، کە زۆربەی ماڵپەڕەکان دادەپۆشێت.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
ku_IQ: ئابوونەی پێشکەوتووی ئێوە ڕێگەدەدا بۆ سوود گرتن لە ، یەک ماڵپەڕ دەدا <a href="%s" target="_blank">ئابوونەی پێشکەوتووی زیادی بکڕن</a> یان بە ئابوونێەیێکی ئیداری بەرزی بکەنەوە کە ڕێگەدەدا ئەکیمێت لە ماڵپەڕەکانی دیکە بەکار ببەن.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ku_IQ: پەیوەندی لەگەڵ akismet.com ئەنجام نەدرا،تکایە بە<a href="%s" target="_blank">بۆ ڕێنمایی دەربارەی دیواری ئاگرین</a> بڕۆن و پەیکەرسازی ڕاژە پشکنین بکەن.

en: The API key you entered could not be verified.
ku_IQ: کلیلی APIی کە نووسیوتانە ناتوانرێت پەسەند بکرێ.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
ku_IQ: کلیلی API ئێوە ئیتر باوڕ پێکراو نییە. تکایە کلیلێکی دیکە بنووسن یان لەگەڵ support@akismet.com پەیوەندی بگرن.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
ku_IQ: تکایە بۆ هەر پرسیارێک <a href="%s" target="_blank">لەگەڵ گرووپی پاڵپشتی ئێمە پەیوەندی بگرن</a>.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
ku_IQ: لە ساڵی ٢٠١٢،ئەکیسمێت دەستیکرد بە پلانی ئابوونەیی بۆ تەوەو هەژمارەکان گرت(تەنانەتە ئەو هەژمارەانە کە بە خۆڕایین). پلانێک بە هەژمارەی ئێوە نەلکاوە بود ئێمە سپاستان دەکەین گەر ئێوە<a href="%s" target="_blank">بچنە هەژمارەی بەکارهێنەری خۆتان</a> و دانەیێک هەڵبژێرن.

en: All systems functional.
ku_IQ: تەواو سیستمەکانی کردارین

en: Enabled.
ku_IQ: چالاک

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ku_IQ: ئەکیسمێت بە کێشەیێک لەگەڵ داوای SSL ڕووبەڕوو بووە. وە بەشیوازی کاتی ناجالاکی کردووە.بۆ داواکان بە خێرایی لە SSL سوود بگرن.

en: Temporarily disabled.
ku_IQ: بۆ شێوازی کاتی ناچالاک بووە.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ku_IQ: ڕاژەی ماڵپەرەکەتان ناتوانێت داواکان SSL ئەنجام بدا،لەگەڵ ڕاژەکار پەیوەندی بگرن وە لەوان داوا بکەن داواکانی SSL پاڵپشتی بکا.

en: Disabled.
ku_IQ: ناچالاک

en: SSL Status
ku_IQ: بارودۆخی SSL

en: This comment was reported as not spam.
ku_IQ: ئەم بۆچوونە بە عینوانیهەرزەنامە گوزارش دەکا.

en: This comment was reported as spam.
ku_IQ: ئەم بۆچوونە بە عینوانی هەرزەنامە گوزارش دەکا.

en: (undo)
ku_IQ: (هەڵوەشاندنەوە)

en: URL removed
ku_IQ: ناونیشانی URL لابرا

en: Removing...
ku_IQ: خەریکی سڕینەوە

en: Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکان

en: Re-adding...
ku_IQ: لەحاڵی زیادکردنی دوبارە...

en: Overview
ku_IQ: پوختە

en: Akismet Setup
ku_IQ: دامەزراندنی Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ku_IQ: لەم پەڕە ئێوە توانایی ڕێکخستنی زیادکراوەی Akismet هەیە.

en: New to Akismet
ku_IQ: تازە لەگەڵ Akismet ئاشنا بوون.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ku_IQ: بۆ چالاک کردنی  Akismet لە ماڵپەرەکەت پێویستت  بە تۆمارکردنی کلیلێکی APIت هەیە..

en: Enter an API Key
ku_IQ: کلیلێکی API تۆمار  بکەن

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ku_IQ: تۆمارکردنی هەژمارەیێکی بەکارهێنەر لە  %s بۆ وەرگرتنی کلیلی API.

en: If you already have an API key
ku_IQ: گەر لە ئێستا کلیلێکی APIتان هەیە.

en: Copy and paste the API key into the text field.
ku_IQ: کلیلی API  ،ڕونووس بکەن ،ئینجا بیلکێنن لە نێو ئەم خانە دەقە.

en: Akismet Stats
ku_IQ: دۆخی Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ku_IQ: لەم پەڕە ئێوە توانایی دیتنی سپامەکان کە پاڵاوتنبوون ،بیبینن.

en: Akismet Configuration
ku_IQ: شێوه‌پێدانی Akismet

en: API Key
ku_IQ: کلیلی API

en: Enter/remove an API key.
ku_IQ: تۆمارکردن/سڕینەوەی دانەیێک کلیلی API

en: Comments
ku_IQ: بۆچوونەکان

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ku_IQ: ژمارەی بۆچوونەکانی پەسەندکراو لە لایەن نووسەری هەر بۆچوونێک لە پەڕەی پێرستی بۆچون نیشان بدە.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ku_IQ: هەلیبژێرن کە هەرزەنامەکانی خۆتان بە شێوازی خۆکار بسڕیتەوە.یان هەمیشە هەرزەنامەکان لە بوخچەی هەرزەنامە جێگیر بکە.

en: Strictness
ku_IQ: سەختگری

en: Account
ku_IQ: هەژمارەی بەکارهێنەر

en: Subscription Type
ku_IQ: جۆری ئابوونە

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ku_IQ: بارودۆخێ ئابوونە : چالاک،هەڵوەشێنرا یان ڕاگیراو

en: Status
ku_IQ: بار و دۆخ

en: The Akismet subscription plan
ku_IQ: پلانی ئابوونی Akismet

en: Akismet FAQ
ku_IQ: پرسیارەکانی Akismet

en: For more information:
ku_IQ: بۆ زانیاری زیاتر

en: Akismet Support
ku_IQ: پشتیوانی Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
ku_IQ: فێڵ دەکەیت&#8217; ها؟

[ctx: comments]
en: Spam
ku_IQ: سپام

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ku_IQ[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ماڵپەرەکەتان لە <a href="%2$s">%3$s بۆچوونی نەخوازیار</a> دەپارێزێت.
ku_IQ[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ماڵپەرەکەتان لە <a href="%2$s">%3$s بۆچوونی نەخوازیار</a> دەپارێزێت.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ku_IQ[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> هەنووکە وێبگەکەتی پاراست لە %2$s لێدوانی سپام.
ku_IQ[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> هەنووکە وێبگەکەتی پاراست لە %2$s لێدوانی سپام.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ku_IQ: <a href="%s">Akismet</a> سپامەکان بۆ چوونە ژوور بۆ ماڵپەڕەکەتان دەپارێزێت.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ku_IQ[0]: لە ئێستا دا <a href="%2$s">%1$s بۆچوونێک</a> لە ڕیزی سپامی ئێوە بوونی نییە.
ku_IQ[1]: لە ئێستا دا <a href="%2$s">%1$s بۆچوونێک</a> لە ڕیزی سپامی ئێوە بوونی نییە.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ku_IQ: لە ئێستا دا <a href='%s'>لە ڕیزی سپام</a> ی ئێوە شتێک نییە.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە دوبارە پشکنین و خاوێن دەکاتەوە.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە دووبارە پشکنین دەکا و وەک هەرزەنامە  ماملەی لەگەڵ کردووە.

en: Check for Spam
ku_IQ: بۆ سپام بپشکنه‌

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ku_IQ: ئەکیسمێت توانایی پشکنینی ئەم بۆچوونە نییە(وەڵام: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
ku_IQ: دەستنیشان کرا وەکو سپام لە لایەن Akismet

en: Awaiting spam check
ku_IQ: لە چاوەڕوانی لێکۆڵینەوە لە سپام

en: Flagged as spam by %s
ku_IQ: هه‌ڵواسرا وه‌كو سپام له‌لایه‌ن %s

en: Cleared by Akismet
ku_IQ: خاوێن کرایەوە لە لایەن Akismet

en: Un-spammed by %s
ku_IQ: لابردراو له‌سپام له‌لایه‌ن %s

en: %s approved | %s approved
ku_IQ[0]: %s پەسەندکراو
ku_IQ[1]: %s پەسەندکراو

en: History
ku_IQ: مێژوو

en: View comment history
ku_IQ: نیشاندانی مێژووی لێدوان

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ku_IQ: تکایە<a href="%s">پەیکەرسازی ئەکیمێت</a> چاولێبکەن و گەر کێشەیێکی هەبوو لەگەڵ ڕاژەکارەکەتان پەیوەندی بگرن.

en: %s ago
ku_IQ: %s پێشتر

en: Cleaning up spam takes time.
ku_IQ: خاوێنکردنی سپامەکان کەمێ مەودا دەخایێنێت.

en: Akismet Widget
ku_IQ: ویجێتی ئه‌کسیمه‌ت

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ku_IQ: ژمارەی ئەو نامە بێزارکەرانە پیشان بدە کە ئه‌کسیمه‌ت گرتوونی.

en: Title:
ku_IQ: سه‌ردێڕ:

en: Spam Blocked
ku_IQ: سپام بلۆک کراوە

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ku_IQ[0]: <strong class="count">%1$s سپام</strong> بلۆککراوە لە لایەن <strong>ئه‌کسیمه‌ت</strong>
ku_IQ[1]: <strong class="count">%1$s سپام</strong> بلۆککراوە لە لایەن <strong>ئه‌کسیمه‌ت</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە وەک هەرزەنامە نیشانی کردووە.

en: Comment status was changed to %s
ku_IQ: دۆخی لێدوان گۆڕدرا بۆ %s

en: Akismet cleared this comment.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە خاوێن دەکاتەوە.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
ku_IQ: بۆ چوون لەلایەن wp_blacklist_check نرخاوە.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ku_IQ: ئەکیسمێت توانایی پشکنینی ئەم بۆچوونەی نەبوو(وەڵآم: %s)،بەڵآم دوبارە بەشێوازی خۆکار تاقیدەکاتەوە.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ku_IQ: %1$s بارودۆخی بۆچوون بە  %2$s گۆڕدرا.

en: %s reported this comment as spam.
ku_IQ: %s ئەم بۆچوونە بە ءینوانی هەرزەنامە گۆزارش دەدا.

en: %s reported this comment as not spam.
ku_IQ: %s ئەم بۆچوونە بە عینوانی بۆچوونی ساڵم گۆزارش کرد.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ku_IQ: Akismet ئەم لێدوانەی گرت وەکو سپام لە کاتی پشکنینەوەی خۆکاریی دا.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ku_IQ: Akismet ئەم لێدوانەی گرت لە کاتی پشکنینەوەی خۆکاریی دا.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ku_IQ: تکایە <a href="%1$s">وۆردپرێس</a> بە وشانی ئێستا بەرز بکەنەوە، یا <a href="%2$s">زیادکراوەی ئەکیسمێنت بە وشانی 2.4 بگۆڕن</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ku_IQ: ئەکیسمێت %s پێویستی بە وۆردپرێسی %s یان سەرتر هەیە.

en: Spam blocked | Spam blocked
ku_IQ[0]: سپام ڕاگیرا
ku_IQ[1]: سپام ڕاگیرا

en: Past six months
ku_IQ: شەش مانگ گوزرا

en: All time
ku_IQ: هەموو کات

en: Accuracy
ku_IQ: رێکی

en: Show approved comments
ku_IQ: لێدوانە پەسەندکراوەکان پیشان بدە

en: Show the number of approved comments beside each comment author
ku_IQ: ژمارەی وەڵآمی پەسەندکراوە لە لایەن نووسەری وەڵام نیشان بدە.

en: Akismet anti-spam strictness
ku_IQ: سەختگری دژە سپامی ئەکیسمێت

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ku_IQ: بێدەنگترین و زۆرترین و نامۆترین هەرزەنامە فرێبدە تا هیچ کات دووبارە نەیانبینم.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ku_IQ: هەمیشە هەرزەنامە لە بوخچەی هەرزەنامە جێگیر بکە.

en: Note:
ku_IQ: سەرنج :

en: Cancelled
ku_IQ: هەڵوەشایەوە

en: Save Changes
ku_IQ: گۆڕانکارییەکان پاشەکەوت بکە

en: Disconnect this account
ku_IQ: هەڵوشاندنەوەی پەیوەندی هەژمارەی ئەم بەکارهێنەرە

en: Suspended
ku_IQ: ڕاگیراو

en: No Subscription Found
ku_IQ: هیچ ئابوونەیێک پەیدا نەبوو

en: Missing
ku_IQ: لەدەست چوو

en: Next Billing Date
ku_IQ: بەرواری ژماردنی داهاتوو

en: Active
ku_IQ: چالاک

en: Upgrade
ku_IQ: بەرزکردن

en: Change
ku_IQ: گۆڕان

en: Akismet has detected a problem.
ku_IQ: Akismet کێشەیەکی دۆزیەوە .

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ku_IQ: زۆربەی بۆچوونەکان لە لایەن ئەکیسمێت پشکنینی نەکراوە ئەوانە بە شێوازی کاتی بەڕێوە دەچن و هەڵگیراوەن.لە داهاتوو دوبارە بە شێوازی خۆکار پسکنینی دەکرێن.

en: Akismet Error Code: %s
ku_IQ: کۆفیهەڵيی ئەکسیمینت: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
ku_IQ: بۆ زانیاری فرەتر: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ku_IQ: ڕاژەی وێب یان بەڕێوەبردنی فەنکشێنی PHP<code>gethostbynamel</code> ناچالاک بووە<strong>ئەکیسمێت ناتوانێت بە دروستی ئیش بکا تا ئەم کردارە دروست بێت</strong> تکایە لەگەڵ بەڕێوەبەری دیواری ئاگرین و ڕاژەکار پەیوەندی بگرن<a href="%s" target="_blank">ئەم زانیارییانە لەگەڵ پێداویستییەکانی ئەکیمێنتە</a>، پێیان بدەن.

en: Network functions are disabled.
ku_IQ: کرداری ڕایەڵە ناچالاککراوە.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
ku_IQ: دیواری ئاگرین ئیمکانی هەیە ئەکیسمێت بە APIڕابگرێ. تکایە لەگەڵ ڕاژەکارەکەتان پەیوەندی بگرن <a href="%s" target="_blank">یان سەردانی ڕێنمایی ئێمە دەربارەی دیواری ئاگرن بکەن</a>

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ku_IQ: تکایە<a href="%s" target="_blank">هەژمارەی بەکارهێنەری ئەکیسمێت</a> خۆتان چالاک ە دوبارە هاوبەشی بکەن.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ku_IQ: تکایە بۆ یارمەتی ئێمە<a href="%s" target="_blank">لەگەڵ پاڵپشتی ئەکیسمێت</a> پەیوەندی بگرن.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ku_IQ: ئێوە دەتوانن بۆ جەنگ لەگەڵ هەرزەنامە ،یارمەتی ئێمە بدەن وە هەژمارەکەتان<a href="%s" target="_blank">بە هابەشی پارەیێک</a> بەرزبکەنەوە.

en: There is a problem with your API key.
ku_IQ: کێشەیێک لەگەڵAPI ئێوە بوونی هیە.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ku_IQ: ئه‌و کلیله‌ی نووسیوته‌ ناته‌واوه‌. تکایه‌ بیپشکنه‌وه‌.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
ku_IQ: ئێوە &#8217;لە کاتی سوود وەرگرتن لە کلیلی ئەکیمێتی خۆتان لە ژمارەیێک ماڵپەڕ ،زۆرتر لە ژمارەی ڕێگەپێدراوەن.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
ku_IQ: ئێوە لەئەکیسمێت لە ماڵپەڕەکانی خۆتان بە ژمارەیێک زۆر،بۆ ئابوونەی پێشکەوتووی خۆتان بەکار دەبەن

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is cancelled.
ku_IQ: هاوبەشی ئێوە بۆ %s هەڵوێشیندراوە.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is suspended.
ku_IQ: ئابوونی ئێوە بۆ  %s ڕاگیراوە.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
ku_IQ: دڵگران مەبە! پەیوەندی بگرن ئێمە چارەسەری دەکەین.

en: Contact Akismet support
ku_IQ: پەیوەندی لەگەڵ ئەکیسمێت

en: Remove this URL
ku_IQ: سڕینەوەی ئەم URL

en: Comment History
ku_IQ: مێژووی لێدوان
