Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to eu_ES translation catalogue (201 entries)

en: Enter your API key
eu_ES: Sartu zure API kodea

en: Set up a different account
eu_ES: Konfiguratu kontu desberdin bat

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
eu_ES: Konfiguratu zure Akismet kontua gune honetan zabor irgazkia gaitzeko.

en: Set Up Akismet
eu_ES: Konfiguratu Akismet

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
eu_ES: Akismetek ezin ditzake zure iruzkinak berriro egiaztatu zaborraren bilatzeko.

en: You don't have permission to do that.
eu_ES: Ez duzu hau egiteko baimenik.

en: Stats response could not be decoded.
eu_ES: Estatistiken erantzuna ezin da dekodetu.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
eu_ES: Ezin izan dira estatistikarik eskuratu. Saiatu berriro, mesedez.

en: API key must be set to fetch stats.
eu_ES: APi gakoa ezarri behar da estatistikak jaso ahal izateko.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on below.
eu_ES: Zure gunearen gardentasunarekin laguntzeko, GPDR bezalako pribatutasun legeen aurrean, Akismetek ohar bat erakuts diezaieke zure erabiltzaileei, erantzunak uzteko kutxen azpian. Funtzio hori desgaitua dago defektuz, baina azpiko kontroletik gaitu dezakezu.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
eu_ES: Zure gunearen gardentasunarekin laguntzeko, GPDR bezalako pribatutasun legeen aurrean, Akismetek ohar bat erakuts diezaieke zure erabiltzaileei, erantzunak uzteko kutxen azpian. Funtzio hori desgaitua dago defektuz, baina azpiko kontroletik gaitu dezakezu.

en:  Please <a href="%s">enable</a> or <a href="%s">disable</a> this feature. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">More information</a>.
eu_ES: Mesedez <a href="%s">gaitu</a> edo <a href="%s">desgaitu</a> funtzio hau. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">Informazio gehiago</a>.

en: Akismet & Privacy.
eu_ES: Akismet eta Pribatutasuna

en: Do not display privacy notice.
eu_ES: Ez erakutsi pribatutasun abisua.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
eu_ES: Erakutsi pribatutasun abisua erantzuteko kutxaren azpian.

en: Akismet privacy notice
eu_ES: Akismeten pribatutasun oharra

en: Privacy
eu_ES: Pribatutasuna

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
eu_ES: Gune honek Akismet erabiltzen du zaborra murrizteko. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Ikusi nola prozesatzen diren zure erantzunen datuak</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
eu_ES: Akismet anti-spam zerbitzua erabiltzen duten guneetan iruzkinak uzten dituzten erabiltzaileen inguruko informazioa biltzen dugu. Biltzen dugun informazio hori gunearen jabeak Akismet konfiguratu duen moduaren araberakoa da, baina normalean erantzuna utzi duenaren IP helbidea, nabigatzailea, erreferentziako lotura eta gunearen esteka izaten dira, iruzkigileak zuzenean emandako informazioarekin batera, hau da: izena, erabiltzaile izena, e-posta helbidea eta iruzkina bera.

en: Comment discarded.
eu_ES: Iruzkina baztertuta.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
eu_ES: Gune honen API gakoa kodean txertatuta dago eta ezin da ezabatu.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
eu_ES: Emandako balioa ez da baleko eta erregistratutako API gako bat.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
eu_ES: Gune honen API gakoa kodean txertatuta dago eta ezin da aldatu API bidez.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
eu_ES: Estatistikak jasotzeko denbora tartea. Aukerak: 60 egun, 6 hilabete, guztia

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eu_ES: Gaituta badago, onartutako erantzunen kopurua erakusten du iruzkigile bakoitzaren ondoan erantzunen zerrendako orrian.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
eu_ES: Gaituz gero, Akismetek automatikoki baztertuko du zaborrik okerrena, zabor-karpetara bidali beharrean,

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
eu_ES: 12 karaktereko luzera duen Akismet API gako bat. Eskuratu hemen: akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
eu_ES: Zure gunea ezin da konektatu Akismet zerbitzarietara.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
eu_ES: Akismet API gako bat zehaztu da gune honetako %s fitxategian.

en: Manual Configuration
eu_ES: Eskuzko konfigurazioa

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
eu_ES: Orri honetan, zure Akismet ezarpenak eguneratu eta zabor estatistikak ikus ditzakezu.

note: Description of the plugin
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
eu_ES: Milioika lagunek erabilia, Akismet <strong>zure bloga zaborraren aurka babesteko</strong> munduko modurik onena da seguruenik. Lo zaudela ere babesten du zure gunea. Hasteko, gaitu Akismet plugina eta gero joan zure Akismet Ezarpenak orrira zure API gakoa ezartzeko.

en: Akismet Settings
eu_ES: Akismet Ezarpenak

en: Connect with API key
eu_ES: Konektatu API gakoarekin

note: translators: %s is the WordPress.com username
en: You are connected as %s.
eu_ES: %s bezala zaude konektatuta.

en: Connect with Jetpack
eu_ES: Konektatu Jetpackekin

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
eu_ES: Erabili zure jetpack konexioa Akismet gaitzeko.

en: Eliminate spam from your site
eu_ES: Ezabatu zaborra zure gunetik

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
eu_ES: Nahi al duzu <a href="%s">zain dauden erantzunak aztertzea</a>?

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
eu_ES: Akismet zure gunea babesten ari da zaborraren aurka. Zoriontsu blogeatu!

en: Set up your Akismet account
eu_ES: Konfiguratu zure Akismet kontua

en: Detailed Stats
eu_ES: Estatistika xeheak

en: Statistics
eu_ES: Estatistikak

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
eu_ES: Milioika lagunek erabilia, Akismet <strong>zure bloga zaborraren aurka babesteko</strong> munduko modurik onena da seguruenik. Lo zaudela ere babesten du zure gunea. Hasteko, joan <a href="admin.php?page=akismet-key-config">zure Akismet Ezarpenak orrira</a> zure API gakoa ezartzera.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
eu_ES: Milkioika lagunek erabilia, Akismet <strong>zure bloga zaborraren aurka babesteko</strong> munduko modurik onena da seguruenik. Zure gunea erabat konfiguratuta eta babestuta dago, lo zauden bitartean ere!

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
eu_ES[0]: Iruzkin %s zabor gisa atxiki da.
eu_ES[1]: %s iruzkin zabor gisa atxiki dira.

en: No comments were caught as spam.
eu_ES: Ez da iruzkinik atxiki zabor gisa.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
eu_ES[0]: Akismetek iruzkin %s egiaztatu du.
eu_ES[1]: Akismetek %s iruzkinn egiaztatu ditu.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
eu_ES: Ez da egon aztertzeko iruzkinik. Akismetek Zain zerrendako erantzunak bakarrik egiaztatuko ditu.

en: Checking for Spam
eu_ES: Zaborra egiaztatzen

en: Comment not found.
eu_ES: Ez da iruzkina aurkitu.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
eu_ES[0]: Iruzkin %d ezin izan da egiaztatu.
eu_ES[1]: %d iruzkin ezin izan dira egiaztatu.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
eu_ES[0]: Iruzkin %d mugitu da Zaborretara.
eu_ES[1]: %d iruzkin mugitu dira Zaborretara.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
eu_ES[0]: Iruzkin %d prozesatu da.
eu_ES[1]: %d iruzkin prozesatu dira.

en: Comment #%d could not be checked.
eu_ES: #%d iruzkina ezin izan da egiaztatu.

en: Failed to connect to Akismet.
eu_ES: Ezin izan da Akismet-era konektatu.

en: Comment #%d is not spam.
eu_ES: #%d iruzkina ez da zaborra.

en: Comment #%d is spam.
eu_ES: #%d iruzkina zaborra da.

en: %s false positive | %s false positives
eu_ES[0]: positibo faltsu %s
eu_ES[1]: %s positibo faltsu

en: %s missed spam | %s missed spam
eu_ES[0]: iragazi gabeko zabor mezu %s
eu_ES[1]: iragazi gabeko %s zabor mezu

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
eu_ES: Akismet planik ez duzu.

en: Your Akismet subscription is suspended.
eu_ES: Zure Akismet harpidetza eten egin da.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
eu_ES: Zure Akismet plana ezeztatu egin da.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
eu_ES: Zure ordainketa ezin dugu prozesatu. <a href="%s" target="_blank">Zure ordainketa xehetasunak eguneratu</a>, mesedez.

en: Please update your payment information.
eu_ES: Zure ordainketa informazioa eguneratu, mesedez.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
eu_ES: <strong>Kasik amaitu duzu</strong> - konfiguratu Akismet eta esan agur zaborrari

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
eu_ES[0]: Akismet-ek minutu %d aurreztu dizu!
eu_ES[1]: Akismet-ek %d minutu aurreztu dizkizu!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
eu_ES[0]: Akismet-ek ordu %d aurreztu dizu!
eu_ES[1]: Akismet-ek %d ordu aurreztu dizkizu!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
eu_ES[0]: Akismet-ek egun %s aurreztu dizu!
eu_ES[1]: Akismet-ek %s egun aurreztu dizkizu!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
eu_ES: Akismet-ek zaborra iragazten du, zu gauza garrantzitsuagoetan aritu zaitezen.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
eu_ES: Zerbitzua jasotzen jarraitzeko, <a href="%s" target="_blank">Enpresa harpidetza batera aldatu</a>. Harpidetza mota honek ez du gune kopuruan mugarik jartzen.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
eu_ES: Zure Pro harpidetzarekin Akismet gune bakar batean erabili dezakezu. <a href="%s" target="_blank">Pro harpidetza gehiago erosi</a> edo Enpresa harpidetza batera aldatu Akismet nahi bezain beste gunetan erabiltzeko.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
eu_ES: Ezin izan da akismet.com-ekin konektatu. <a href="%s" target="_blank">Gure suhesiei buruzko gidari</a> begirada bat bota eta zure zerbitzariko konfigurazioa konprobatu, mesedez.

en: The API key you entered could not be verified.
eu_ES: Sartu duzun API gakoa ezin izan da egiaztatu.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
eu_ES: Dagoeneko zure API gakoa ez da baliozkoa. Sartu gako berri bat edo support@akismet.com-ekin harremanetan jarri, mesedez.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
eu_ES: <a href="%s" target="_blank">Gure euskarri taldearekin harremanetan jarri</a>, mesedez, edozein galdera egiteko.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
eu_ES: 2012an, Akismet kontu guztientzako harpidetza planak erabiltzen hasi zen (doakoentzat ere). Zure kontuari oraindik ez diogu planik esleitu. Hortaz, <a href="%s" target="_blank">zure kontuan saioa hasi</a> eta plan bat aukeratzea eskertuko genizuke.

en: All systems functional.
eu_ES: Sistema guztiak martxan.

en: Enabled.
eu_ES: Gaituta.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
eu_ES: Akismet-ek arazo bat izan du aurreko SSL eskaerarekin eta behin-behingoz ezgaitu egin ditu. Laster hasiko da berriz SSL eskaerak egiten.

en: Temporarily disabled.
eu_ES: Aldi baterako desgaituta.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
eu_ES: Zure webguneak ezin ditu SSL eskaerak egin; jarri harremanetan zerbitzuaren hornitzailearekin eta eskatu SSL eskaerak aktibatzeko.

en: Disabled.
eu_ES: Desaktibatuta.

en: SSL Status
eu_ES: SSL Egoera

en: This comment was reported as not spam.
eu_ES: Iruzkin hau ez da zabortzat jo.

en: This comment was reported as spam.
eu_ES: Iruzkin hau zabortzat jo da.

en: (undo)
eu_ES: (desegin)

en: URL removed
eu_ES: URL-a ezabatua

en: Removing...
eu_ES: Ezabatzen...

en: Settings
eu_ES: Ezarpenak

en: Re-adding...
eu_ES: Bir-gehitzen...

en: Overview
eu_ES: Gainbegirada

en: Akismet Setup
eu_ES: Akismet-en konfigurazioa

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
eu_ES: Orrialde honetan, Akismet plugina konfiguratu dezakezu.

en: New to Akismet
eu_ES: Akismet-ekin berria bazara

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
eu_ES: API gakoa idatzi behar duzu Akismet zerbitzua aktibatzeko.

en: Enter an API Key
eu_ES: Sartu API gako bat

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
eu_ES: %s-en kontu bat lortzeko izena eman, API gako bat lortzeko.

en: If you already have an API key
eu_ES: Dagoeneko API gako bat baduzu

en: Copy and paste the API key into the text field.
eu_ES: Kopiatu eta itsatsi API gakoa testu eremu honetan.

en: Click the Use this Key button.
eu_ES: Egin klik 'Gako hau erabili' botoian.

en: Akismet Stats
eu_ES: Akismet estatistikak

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
eu_ES: Orrialde honetan, zure gunean ezabatutako zaborraren inguruko estatistikak dituzu.

en: Akismet Configuration
eu_ES: Akismet konfigurazioa

en: API Key
eu_ES: API gakoa

en: Enter/remove an API key.
eu_ES: API gakoa ezarri/ezabatu.

en: Comments
eu_ES: Iruzkinak

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eu_ES: Erantzun bakoitzaren egilearen ondoan onartutako erantzun kopurua erakutsi erantzunen zerrendaren orrialdean.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
eu_ES: Aukeratu zabor txarrena automatikoki ezabatzea edo zabor guztia beti zabor karpetan uztea.

en: Strictness
eu_ES: Zorroztasuna

en: Account
eu_ES: Kontua

en: Subscription Type
eu_ES: Harpidetza-mota

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
eu_ES: Harpidetzaren egoera - aktibo, ezeztatua edo bertan behera utzita

en: Status
eu_ES: Egoera

en: The Akismet subscription plan
eu_ES: Akismet harpidetza-plana

en: Akismet FAQ
eu_ES: Akismet Sarri Egindako Galderak

en: For more information:
eu_ES: Informazio gehiagorako:

en: Akismet Support
eu_ES: Akismet Laguntza Zerbitzua

en: Cheatin&#8217; uh?
eu_ES: Ziria sartzen, eh?

[ctx: comments]
en: Spam
eu_ES: Zaborra

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
eu_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea <a href="%2$s">zabor-iruzkin %3$setik</a> babestu du.
eu_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea <a href="%2$s">%3$setik zabor-iruzkinetik</a> babestu du.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
eu_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea zabor-iruzkin %2$setik babestu du dagoeneko.
eu_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea %2$s zabor-iruzkinetik babestu du dagoeneko.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
eu_ES: <a href="%s">Akismet-ek</a> zure gunea zaborretik babesten du.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
eu_ES[0]: <a href="%2$s">Erantzun %1$s </a> dago zabor-zerrendan.
eu_ES[1]: <a href="%2$s">%1$s erantzun</a> daude zabor-zerrendan.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
eu_ES: Ez dago ezer <a href='%s'>zabor-zerrendan</a>.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
eu_ES: Akismet-ek iruzkin hau berriz egiaztatu eta garbitu egin du.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
eu_ES: Akismet-ek iruzkin hau berriz egiaztatu eta zabor gisa atxiki du.

en: Check for Spam
eu_ES: Zaborrik dagoen begiratu

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
eu_ES: Akismet-ek ezin izan du iruzkin hori berriz egiaztatu (erantzuna: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
eu_ES: Akismet-ek zabor bezala markatua

en: Awaiting spam check
eu_ES: Zabor egiaztapenaren zain

en: Flagged as spam by %s
eu_ES: %s(e)k zabor bezala markatua

en: Cleared by Akismet
eu_ES: Akismet-ek garbituta

en: Un-spammed by %s
eu_ES: %s(e)k zabor bezala desmarkatua

en: %s approved | %s approved
eu_ES[0]: %s onartua
eu_ES[1]: %s onartuak

en: History
eu_ES: Historia

en: View comment history
eu_ES: Ikusi iruzkin-historia

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
eu_ES: Mesedez egiaztatu zure <a href="%s">Akismet konfigurazioa</a> eta zure web ostalariarekin kontaktatu arazoa konpontzen ez bada.

en: %s ago
eu_ES: duela %s

en: Cleaning up spam takes time.
eu_ES: Zaborra garbitzeak bere denbora darama.

en: Akismet Widget
eu_ES: Akismet Widget-a

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
eu_ES: Erakutsi Akismet-ek harrapatutako zabor-iruzkin kopurua

en: Title:
eu_ES: Izenburua:

en: Spam Blocked
eu_ES: Blokeatutako zaborra

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
eu_ES[0]: <strong class="count">zabor %1$s</strong><strong>Akismet-ek</strong> blokeatua
eu_ES[1]: <strong class="count">%1$s zabor </strong><strong>Akismet-ek</strong> blokeatuak

en: Akismet caught this comment as spam.
eu_ES: Akismet-ek iruzkin hau zabor giza atxiki du.

en: Comment status was changed to %s
eu_ES: Iruzkinaren egoera aldatu egin da: %s

en: Akismet cleared this comment.
eu_ES: Akismet-ek iruzkin hau garbitu du.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
eu_ES: Iruzkin hau wp_blacklist_check-ek harrapatu du.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
eu_ES: Akismet-ek ezin izan du iruzkin hau egiaztatu (erantzuna: %s), baina geroago berriz saiatuko da automatikoki.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
eu_ES: %1$s-(e)k iruzkinaren egoera %2$s-ra aldatu du.

en: %s reported this comment as spam.
eu_ES: %s-(e)k iruzkin hau zaborra dela esaten du.

en: %s reported this comment as not spam.
eu_ES: %s-(e)k iruzkin hau ez dela zaborra esaten du.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
eu_ES: Akismet-ek iruzkina zabor gisa harrapatu du automatikoki berriro saiatzean.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
eu_ES: Akismet-ek automatikoki berriro saiatzean garbitu du iruzkina.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
eu_ES: <a href="%1$s">Eguneratu WordPress</a> egungo bertsiora mesedez edo bestela <a href="%2$s">Akismet plugina 2.4 bertsio zaharragora pasatu beharko duzu</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
eu_ES: Akismet %s-k WordPress %s edo berriagoa behar du.

en: Spam blocked | Spam blocked
eu_ES[0]: Blokeatutako zaborra

en: Past six months
eu_ES: Azken sei hilabeteak

en: All time
eu_ES: Betidanik

en: Accuracy
eu_ES: Zehaztasuna

en: Show approved comments
eu_ES: Erakutsi onartutako iruzkinak

en: Show the number of approved comments beside each comment author
eu_ES: Erantzun bakoitzaren egilearen ondoan onartutako erantzun kopurua erakutsi

en: Akismet anti-spam strictness
eu_ES: Akismet-en zaborraren aurkako zorroztasuna

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
eu_ES: Baztertu ezazu ezer esan gabe zaborrik txarrena nik ikusi ere egin ez dezadan.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
eu_ES: Zabor guztia beti zabor karpetan utzi errebisatzeko.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
eu_ES[0]: <a href="%1$s">Zabor-karpetan</a> dagoen egun 1 baino zaharragoa den zaborra automatikoki ezabatzen da.
eu_ES[1]: <a href="%1$s">Zaborraren karpetan</a> dagoen %2$d egun baino zaharragoa den zaborra automatikoki ezabatzen da.

en: Note:
eu_ES: Oharra:

en: Cancelled
eu_ES: Ezeztatuta

en: Save Changes
eu_ES: Gorde aldaketak

en: Disconnect this account
eu_ES: Kontu hau deskonektatu

en: Suspended
eu_ES: Bertan behera utzita

en: No Subscription Found
eu_ES: Ez da harpidetzarik aurkitu

en: Missing
eu_ES: Falta da

en: Next Billing Date
eu_ES: Hurrengo ordainketa data

en: Active
eu_ES: Aktibatuta

en: Upgrade
eu_ES: Eguneratu

en: Change
eu_ES: Aldatu

en: Akismet has detected a problem.
eu_ES: Akismet-ek arazo bat atzeman du.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
eu_ES: Iruzkin batzuk oraindik ez dira Akismet-ekin egiaztatu zaborra diren hala ez jakiteko. Moderatzeke markatu dira eta geroago automatikoki egiaztatuko dira.

en: Akismet Error Code: %s
eu_ES: Akismet Errore Kodea: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
eu_ES: Informazio gehiagorako: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
eu_ES: Zure web ostalariak edo zerbitzariko administratzaileak PHPko <code>gethostbynamel</code> funtzioa desgaitu du. <strong>Hau konpondu artean Akismet ezin du behar bezala funtzionatu.</strong> Zure web ostalariarekin edo suhesi administratzailearekin harremanetan jarri eta emaiezu <a href="%s" target="_blank">Akismet-en sistema betekizunei buruzko informazio hau</a>.

en: Network functions are disabled.
eu_ES: Sareko funtzioa desgaituta daude.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
eu_ES: Baliteke zure suhesia Akismet blokeatzen egotea. Jarri harremanetan zure ostalariarekin eta <a href="%s" target="_blank">gure suhesien inguruko gida</a> irakurri.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
eu_ES: <a href="%s" target="_blank">Akismet kontuaren orrialdea</a> bisitatu zure harpidetza berraktibatzeko.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
eu_ES: Jarri harremanetan <a href="%s" target="_blank">Akismet-eko laguntza zerbitzuarekin</a> laguntza lortzeko.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
eu_ES: Zaborraren aurkako borrokan lagundu diezagukezu zure kontua <a href="%s" target="_blank">token batzuk erosiz eguneratuz</a>.

en: There is a problem with your API key.
eu_ES: Arazo bat dago zure API gakoarekin.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
eu_ES: Sartu duzun gakoa baliogabea da. Egiazta ezazu berriro.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
eu_ES: Akismet gakoa zure Pro harpidetzak onartzen duen gune kopuruan baino gehiagotan erabiltzen ari zara.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
eu_ES: Akismet zure Pro harpidetzak onartzen duen gune kopuruan baino gehiagotan erabiltzen ari zara.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is cancelled.
eu_ES: %s-rako zure harpidetza ezabatua dago.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is suspended.
eu_ES: %s-rako zure harpidetza etenda dago.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
eu_ES: Ez arduratu! Jarri harremanetan eta lagunduko dizugu.

en: Contact Akismet support
eu_ES: Akismet-en laguntza-zerbitzuarekin harremanetan jarri

en: Manually enter an API key
eu_ES: Eskuz sartu API gakoa

note: Plugin URI of the plugin
en: https://akismet.com/
eu_ES: http://akismet.com/

note: Author URI of the plugin
en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
eu_ES: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: Remove this URL
eu_ES: Ezabatu URL hau

en: Comment History
eu_ES: Iruzkin-historia
