Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (200 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
gl_ES: %1$s cambiou o status do comentario a %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
gl_ES[0]: %d comentario non pudo ser revisado.
gl_ES[1]: %d comentarios non puideron ser revisados.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
gl_ES[0]: %d comentario movido a Spam.
gl_ES[1]: %d comentarios movidos a Spam.

en: %s ago
gl_ES: fai %s

en: %s approved | %s approved
gl_ES[0]: %s aprobado
gl_ES[1]: %s aprobados

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
gl_ES[0]: O comentario %s detectouse como spam.
gl_ES[1]: Os comentarios %s detectáronse como spam.

en: %s false positive | %s false positives
gl_ES[0]: %s falso positivo
gl_ES[1]: %s falsos positivos

en: %s missed spam | %s missed spam
gl_ES[0]: %s spam perdido
gl_ES[1]: %s spams perdidos

en: %s reported this comment as not spam.
gl_ES: %s marcaron este comentario como non spam

en: %s reported this comment as spam.
gl_ES: %s denunciou este comentario como spam.

en: (undo)
gl_ES: (desfacer)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
gl_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> xa protexeu o teu sitio de %2$s comentario spam.
gl_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> xa protexeu o teu sitio de %2$s comentarios spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
gl_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> protexeu o teu sitio de <a href="%2$s">%3$s comentario spam.</a>
gl_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> protexeu o teu sitio de <a href="%2$s">%3$s comentarios spam</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
gl_ES: <a href="%s">Akismet</a> bloquea o spam que apareza no teu blog.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
gl_ES[0]: <strong class="count">%1$s comentario de spam</strong> bloqueado polo <strong>Akismet</strong>
gl_ES[1]: <strong class="count">%1$s comentarios de spam</strong> bloqueados polo <strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
gl_ES: <strong>Case todo feito</strong> - activa Akismet e dei adeus ao spam

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
gl_ES: Unha clave de API de Akismet de 12 caracteres. Dispoñible en akismet.com/get/

en: API Key
gl_ES: Clave de API

en: API key must be set to fetch stats.
gl_ES: Debe haber unha clave de API establecida para recuperar as estadísticas.

en: Account
gl_ES: Conta

en: Accuracy
gl_ES: Precisión

en: Active
gl_ES: Activo

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
gl_ES: Akismet %s require ter WordPress %s ou superior.

en: Akismet Configuration
gl_ES: Configuración de Akismet

en: Akismet Error Code: %s
gl_ES: Código de erro de Akismet: %s

en: Akismet FAQ
gl_ES: Preguntas frecuentes sobre Akismet

en: Akismet Settings
gl_ES: Axustes de Akismet

en: Akismet Setup
gl_ES: Configuración de Akismet

en: Akismet Stats
gl_ES: Estatísticas de Akismet

en: Akismet Support
gl_ES: Soporte de Akismet

en: Akismet Widget
gl_ES: Widget Akismet

en: Akismet anti-spam strictness
gl_ES: Rigurosidade do antispam Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
gl_ES: Akismet volveu a comprobar e marcou este comentario como spam.

en: Akismet caught this comment as spam.
gl_ES: Akismet considerou este comentario spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
gl_ES[0]: Akismet comprobou o comentario  %s.
gl_ES[1]: Akismet comprobou os comentarios  %s.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
gl_ES: Akismet validou este comentario durante un tentativa automática.

en: Akismet cleared this comment.
gl_ES: Akismet aceptou este comentario.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
gl_ES: Akismet no puido volver a comprobar os teus comentarios en busca de spam.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
gl_ES: Akismet atopou un problema coa petición SSL e desactivouna temporalmente. Volverase a utilizar usando peticións SSL moi pronto.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
gl_ES: Akismet filtra o spam para que poidas centrarche en cousas máis importantes.

en: Akismet has detected a problem.
gl_ES: Akismet detectou un problema.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %d hora!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %d horas!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %d minuto!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %d minutos!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %s día!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %s días!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
gl_ES: Akismet non está configurado. Por favor, introduce unha clave da API.

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
gl_ES: Akismet agora está a protexer o teu sitio do spam. Feliz blogging!

en: Akismet privacy notice
gl_ES: Aviso de privacidade de Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
gl_ES: Akismet volveu a valorar este comentario e considerouno spam

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
gl_ES: Akistmet volveu a comprobar e aceptou este comentario.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
gl_ES: Akismet non foi capaz de volver revisar este comentario (resposta: %s) pero volverá tentar automaticamente máis tarde.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
gl_ES: Akismet non puido comprobar este comentario pero volverá a intentalo automaticamente máis tarde.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
gl_ES: Akismet non puido revisar de novo este comentario (resposta:%s)

en: Akismet was unable to recheck this comment.
gl_ES: Akismet non puido volver a comprobar este comentario.

en: All systems functional.
gl_ES: Todos os sistemas funcionando.

en: All time
gl_ES: Constantemente

en: Always put spam in the Spam folder for review.
gl_ES: Sempre pon o spam no cartafol de spam para a súa revisión.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
gl_ES: Definiuse unha chave Akismet API no arquivo %s para este sitio.

en: Awaiting spam check
gl_ES: Esperando a verificación de correo non desexado

en: Cancelled
gl_ES: Cancelado

en: Change
gl_ES: Cambiar

en: Cheatin&#8217; uh?
gl_ES: Facendo trampas... ou?

en: Check for Spam
gl_ES: Comprobar o spam

en: Checking for Spam (%1$s%)
gl_ES: Comprobando o spam (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
gl_ES: Escolla se quere descartar automaticamente o peor spam ou , se quere pór todo o spam no cartafol de spam.

en: Cleaning up spam takes time.
gl_ES: Limpar o spam leva o seu tempo.

en: Cleared by Akismet
gl_ES: Borrado por Akismet

en: Click the Use this Key button.
gl_ES: Prema este botón para usar clave.

en: Comment #%d could not be checked.
gl_ES: Comentario #%d non pudo ser revisado

en: Comment #%d is not spam.
gl_ES: O comentario #%d non é spam.

en: Comment #%d is spam.
gl_ES: O comentario #%d é spam.

en: Comment History
gl_ES: Historial de comentarios

en: Comment discarded.
gl_ES: Comentario descartado.

en: Comment not found.
gl_ES: Comentario non atopado.

en: Comment status was changed to %s
gl_ES: Cambiouse o estado do comentario a %s

en: Comment was caught by %s.
gl_ES: O comentario foi detectado por %s.

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Connect with API key
gl_ES: Conectar coa clave de API

en: Connect with Jetpack
gl_ES: Conectar con jetpack

en: Contact Akismet support
gl_ES: Contacta co soporte de Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
gl_ES: Copia e pega a clave de API no campo de texto.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
gl_ES: Non foi posible recuperar as estadísticas. Volve a intentalo.

en: Detailed Stats
gl_ES: Estadísticas detalladas

en: Disabled.
gl_ES: Desactivado.

en: Disconnect this account
gl_ES: Desconectar esta conta

en: Display a privacy notice under your comment forms.
gl_ES: Mostra un aviso de privacidade embaixo dos teus formularios de comentario.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
gl_ES: Mostra o número de comentarios de spam que Akismet capturou

en: Do not display privacy notice.
gl_ES: Non mostrar aviso de privacidade.

en: Eliminate spam from your site
gl_ES: Elimina o spam do teu sitio.

en: Enabled.
gl_ES: Activado.

en: Enter an API Key
gl_ES: Escriba unha clave de API

en: Enter your API key
gl_ES: Introduce clave da túa API

en: Enter/remove an API key.
gl_ES: Poñer/quitar a clave de API.

en: Failed to connect to Akismet.
gl_ES: Error ó conectar con Akismet.

en: Flagged as spam by %s
gl_ES: Marcado como spam por %s

en: Flagged as spam by Akismet
gl_ES: Marcado como spam por Akismet

en: For more information:
gl_ES: Máis información:

en: For more information: %s
gl_ES: Para máis información: %s

en: History
gl_ES: Histórico

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
gl_ES: Se está en true Akismet descartará automáticamente o peor spam en vez de poñelo na carpeta de spam.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
gl_ES: Se está en true mostra o número de comentarios xunto ao autor de cada comentario na páxina da lista de comentarios.

en: If you already have an API key
gl_ES: Se xa ten unha clave de API

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
gl_ES: Desde 2012, Akismet empezou a utilizar plans de subscrición para todas as súas contas (incluso as gratuítas). Parece que non asignaches unha subscrición á túa conta, e gustaríanos que o fixeses <a href="%s" target="_blank">entra na túa conta</a> e elixe unha subscrición.

en: Manual Configuration
gl_ES: Configuracion Manual

en: Manually enter an API key
gl_ES: Engadir manualmente unha chave de API

en: Missing
gl_ES: Perdido

en: Network functions are disabled.
gl_ES: As funcións de rede están desactivadas.

en: New to Akismet
gl_ES: Novo en Akismet

en: Next Billing Date
gl_ES: Seguinte data de pagamento

en: No Subscription Found
gl_ES: Non hai suscripción

en: No comment history.
gl_ES: Non hai historial de comentarios.

en: No comments were caught as spam.
gl_ES: Ningún comentario foi detectado como spam.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
gl_ES: ¡Non hai ningún problema! Contacta e axudamo-lo a resolver iso.

en: Note:
gl_ES: Nota:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
gl_ES: Nesta páxina pode configurar o plugin Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
gl_ES: Nesta páxina, pode actualizar a súa configuración de Akismet e ver estatísticas de spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
gl_ES: Nesta páxina podes ver as estatísticas de filtrado de spam no seu sitio.

en: Overview
gl_ES: Vista previa

en: Past six months
gl_ES: Os últimos seis meses

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
gl_ES: Por favor, <a href="%1$s">actualiza WordPress</a> a unha versión actualizada ou <a href="%2$s">instala a versión 2.4 do plugin Akismet</a>.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
gl_ES: Por favor <a href="%s" target="_blank">contacta co noso equipo de soporte</a> para calquera pregunta.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
gl_ES: Por favor, revisa a <a href="%s">Configuración de Akismet</a> e consúltao co teu provedor de aloxamento se o problema mantense.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
gl_ES: Por favor, contacta con <a href="%s" target="_blank">soporte de Akismet</a> para recibir axuda.

en: Please update your payment information.
gl_ES: Por favor, actualiza a túa información de pago.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
gl_ES: Por favor, visite a <a href="%s" target="_blank"> páxina da súa conta Akismet </a> para reactivar a inscrición.

en: Privacy
gl_ES: Privacidade

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
gl_ES[0]: Procesado o comentario %d.
gl_ES[1]: Procesados os comentarios %d.

en: Re-adding...
gl_ES: Voltar a engadir ...

en: Remove this URL
gl_ES: Quita esta URL

en: Removing...
gl_ES: Quitando...

en: SSL Status
gl_ES: Status do SSL

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Set up a different account
gl_ES: Configurar unha conta diferente

en: Set up your Akismet account
gl_ES: Configura a túa conta de Akismet

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
gl_ES: Configura a túa conta de Akismet para activar o filtrado de spam neste sitio.

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Show approved comments
gl_ES: Amosar comentarios aprobados

en: Show the number of approved comments beside each comment author
gl_ES: Amosa o número de comentarios aprobados xunto a cada autor

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
gl_ES: Amosa o número de comentarios aprobados xunto a cada páxina do autor

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
gl_ES: Rexístrese para unha conta en %s e obter unha clave de API.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
gl_ES: Descarta en segundo plano o spam peor e máis persistente, de xeito que nunca o vas ver.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
gl_ES: Algúns comentarios non foron revisadas polo Akismet para comprobar se son spam. Eles foron temporalmente colocados en moderación e seran automaticamente revisados ​​posteriormente.

en: Spam Blocked
gl_ES: Spam bloqueado

en: Spam blocked | Spam blocked
gl_ES[0]: Spam bloqueado
gl_ES[1]: Spams bloqueados

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
gl_ES[0]: O spam no <a href="%1$s">cartafol de correo non desexado</a> elimínase automáticamente ao cabo de 1 día.
gl_ES[1]: O spam no <a href="%1$s">cartafol de correo non desexado</a> elimínase automáticamente ao cabo de %2$d días.

en: Statistics
gl_ES: Estadísticas

en: Stats response could not be decoded.
gl_ES: A resposta das estadísticas non se puido descifrar.

en: Status
gl_ES: Estado

en: Strictness
gl_ES: Rigor

en: Subscription Type
gl_ES: Tipo de suscripción

en: Suspended
gl_ES: Suspendido

en: Temporarily disabled.
gl_ES: Desactivado temporalmente.

en: The API key you entered could not be verified.
gl_ES: A clave introducida non puido ser verificada.

en: The Akismet subscription plan
gl_ES: O plan de suscripción de Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
gl_ES: Non se puido establecer a conexión con akismet.com. Por favor, le  <a href="%s" target="_blank">a nosa guía sobre corta lumes</a> e revisa a configuración do teu servidor.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
gl_ES: A clave que introduciches non é válida. Compróbaa de novo.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
gl_ES: Estado de subscrición - activo, cancelado ou suspendido

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
gl_ES: O período de tiempo do que quieres estadísticas. Opcións: 60 días, 6 meses, todo

en: The value provided is not a valid and registered API key.
gl_ES: O valor proporcionado non é unha clave válida e rexistrada.

en: There is a problem with your API key.
gl_ES: Hai un problema coa súa chave.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
gl_ES: Non hai comentarios para comprobar. Akismet só comprobará os comentarios en espera de moderación.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
gl_ES[0]: Agora mesmo hai <a href="%2$s">%1$s comentario</a> na tua cola de spam.
gl_ES[1]: Agora mesmo hai <a href="%2$s">%1$s comentarios</a> na tua cola de spam.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
gl_ES: Neste momento non hai nada na <a href='%s'>cola de spam</a>.

en: This comment was reported as not spam.
gl_ES: Este comentario foi considerado non spam.

en: This comment was reported as spam.
gl_ES: Este comentario foi denunciado como spam.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
gl_ES: Este sitio emprega Akismet para reducir o spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Aprende como se procesan os datos dos teus comentarios</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
gl_ES: AAPI deste sitio está introducida manualmente e non se pode cambiar dende a API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
gl_ES: A API deste sitio está introducida manualmente e non pode borrarse.

en: Title:
gl_ES: Título:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
gl_ES: Para continuar co seu servizo, <a href="%s" target="_blank">actualiza a unha subscrición Enterprise</a>, que cobre a un número ilimitado de sitios.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
gl_ES: Para axudar ao teu sitio coa transparencia necesaria para leis de privacidade como o RGPD, Akismet pode mostrar un aviso aos teus usuarios debaixo dos formularios de comentarios. Esta característica está inactiva por defecto, porén puedes activarla aquí enriba.

en: URL removed
gl_ES: URL quitada

en: Un-spammed by %s
gl_ES: Desmarcado como spam por %s

en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
gl_ES: Utilizar a túa conexión de Jetpack para configurar Akismet.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
gl_ES: Utilizado por millóns de persoas, Akismet é posiblemente a mellor maneira de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mentres dormes, mantén o sitio protexido. Para comezar, só ve a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">a túa páxina de configuración de Akismet</a> e configura a túa clave de API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
gl_ES: Utilizado por millóns, Akismet é, posiblemente, a mellor maneira do mundo  de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mantén o teu blogue protexido mesmo cando dormes. Para comezar: activa o plugin Akismet e ve á páxina de axustes de Akismet para establecer a túa clave de API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
gl_ES: Utilizado por millóns, Akismet é, posiblemente, a mellor maneira do mundo de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mantén o teu blogue protexido mesmo cando dormes.

en: View comment history
gl_ES: Ver histórico de comentarios

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
gl_ES: Non podemos procesar o teu pago. Por favor <a href="%s" target="_blank">actualiza a túa información de pago</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
gl_ES: Recopilamos información sobre os visitantes que comentan nos sitios que empregan o noso servizo anti-spam Akismet. A información que recopilamos depende de como o usuario configure Akismet no sitio, pero normalmente inclúe a dirección IP do comentarista, o navegador do usuario, o sitio de referencia e a URL do sitio (ademáis de outra información directamente facilitada polo comentarista, como o seu nome, nome de usuario, dirección de correo electrónico e o mesmo comentario).

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
gl_ES: Gustaríache <a href="%s">revisar os comentarios pendentes</a>?

en: You are connected as %s.
gl_ES: Estás conectado como %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
gl_ES: Pode axudarnos a combater o spam e actualizar a túa conta <a href="%s" target="_blank"> colaborando cunha pequena cantidade </a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
gl_ES: Non tes un plan de Akismet.

en: You don't have permission to do that.
gl_ES: Non tes permiso para facer iso

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
gl_ES: Debe introducir un contrasinal para activar o servizo API Akismet no seu sitio.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
gl_ES: Estás usando Akismet en moitos máis sitios dos que permite a tua suscripción PRO.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
gl_ES: Estás utilizando a clave de Akismet en máis sitios dos que che permite a suscripción Pro.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
gl_ES: A túa clave de API xa non é válida. Por favor, escribe unha nova clave ou contacta con support@akismet.com

en: Your Akismet plan has been cancelled.
gl_ES: O teu plan de Akismet foi cancelado.

en: Your Akismet subscription is suspended.
gl_ES: A túa subscrición a Akismet está suspendida.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
gl_ES: A túa subscrición Pro permite o uso de Akismet en só un sitio. Por favor <a href="%s" target="_blank">compra subscricións Pro adicionais</a> ou actualiza a unha subscrición Enterprise que permite o uso de Akismet nun número ilimitado de sitios.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
gl_ES: O teu web non pode facer peticións SSL: contacta co teu proveedor de aloxamento e pídelles que permitan peticións SSL.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
gl_ES: Quizais o seu firewall está bloqueadonós. Póñase en contacto co seu servidor e amoselles <a href="%s" target="_blank"> a nosa guía cortalumes </a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
gl_ES: O teu sitio non pode conectarse aos servidores de Akismet.

en: Your subscription for %s is cancelled.
gl_ES: A subscrición a %s foi cancelada

en: Your subscription for %s is suspended.
gl_ES: A subscrición a %s foi suspendida.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
gl_ES: O seu servidor de Aloxamento ou o administrador desactivou funcións PHP <code> gethostbynamel </code>. <strong> Akismet non pode funcionar correctamente ata que isto sexa cambiado. </strong> Póñase en contacto co seu provedor de hospedaxe ou administrador de firewall e delles <a href="%s" target="_blank"> información sobre o requerimento de Akismet </a>.

en: https://akismet.com/
gl_ES: http://akismet.com/

en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
gl_ES: http://automattic.com/wordpress-plugins/
