Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (197 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
nb_NO: %1$s endret status på kommentaren til %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
nb_NO[0]: %d kommentar kunne ikke sjekkes.
nb_NO[1]: %d kommentarer kunne ikke sjekkes.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
nb_NO[0]: %d kommentar flyttet til Spam.
nb_NO[1]: %d kommentarer flyttet til Spam.

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: %s approved | %s approved
nb_NO[0]: %s godkjent
nb_NO[1]: %s godkjente

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
nb_NO[0]: %s kommentar ble fanget som spam.
nb_NO[1]: %s kommentarer ble fanget som spam.

en: %s false positive | %s false positives
nb_NO[0]: %s falsk positiv
nb_NO[1]: %s falske positive

en: %s missed spam | %s missed spam
nb_NO[0]: %s misset spam
nb_NO[1]: %s misset spam

en: %s reported this comment as not spam.
nb_NO: %s rapporterte at denne kommentaren er ikke-spam.

en: %s reported this comment as spam.
nb_NO: %s rapporterte denne kommentaren som spam.

en: (undo)
nb_NO: (angre)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
nb_NO[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allerede beskyttet ditt nettsted mot %2$s spamkommentar.
nb_NO[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allerede beskyttet ditt nettsted mot %2$s spamkommentarer.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
nb_NO[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har beskyttet ditt nettsted mot <a href="%2$s">%3$s spamkommentar</a>.
nb_NO[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har beskyttet dit nettsted mot <a href="%2$s">%3$s spamkommentarer</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
nb_NO: <a href="%s">Akismet</a> hindrer spam fra å komme inn i ditt nettsted.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
nb_NO[0]: <strong class="count">%1$s spamkommentar</strong> stoppet av <strong>Akismet</strong>
nb_NO[1]: <strong class="count">%1$s spamkommentarer</strong> stoppet av <strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
nb_NO: <strong>Nesten ferdig</strong> - konfigurer Akismet og si farvel til spam

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
nb_NO: En 12-tegns Akismet API-nøkkel. Tilgjengelig på akismet.com/get/

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: API key must be set to fetch stats.
nb_NO: API-nøkkel må oppgis for å hente statistik.

en: Account
nb_NO: Konto

en: Accuracy
nb_NO: Treffsikkerhet

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
nb_NO: Akismet %s krever WordPress %s eller nyere.

en: Akismet Anti-Spam
nb_NO: Akismet Anti-spam

en: Akismet Configuration
nb_NO: Akismet-innstillinger

en: Akismet Error Code: %s
nb_NO: Akismet feilkode: %s

en: Akismet Settings
nb_NO: Innstillinger for Akismet

en: Akismet Setup
nb_NO: Konfigurering av Akismet

en: Akismet Stats
nb_NO: Akismet-statistikk

en: Akismet Support
nb_NO: Akismet brukerstøtte

en: Akismet Widget
nb_NO: Aksimet widget

en: Akismet anti-spam strictness
nb_NO: Strenghet for filtrering i Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
nb_NO: Akismet fanget denne kommentaren som spam i løpet av en automatisk re-sjekk.

en: Akismet caught this comment as spam.
nb_NO: Akismet tror at denne kommentaren er spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
nb_NO[0]: Akismet sjekket %s kommentar.
nb_NO[1]: Akismet sjekket %s kommentarer.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
nb_NO: Akismet godkjente denne kommentaren ved en ny automatisk kontroll.

en: Akismet cleared this comment.
nb_NO: Akismet godkjente denne kommentaren.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
nb_NO: Aksimet kunne ikke kontrollere på nytt dine kommentarer for spam.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
nb_NO: Akismet støtte på et problem med en SSL-forespørsel og deaktiverte det midlertidig. Det vil begynne å bruke SSL for forespørsler igjen snart.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
nb_NO: Akismet filterer bort spam, så du kan foksuere på mer viktige ting.

en: Akismet has detected a problem.
nb_NO: Akismet har oppdaget et problem.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
nb_NO[0]: Akismet har spart deg for %d time!
nb_NO[1]: Akismet har spart deg for %d timer!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
nb_NO[0]: Akismet har spart deg %d minutt!
nb_NO[1]: Akismet har spart deg for %d minutter!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
nb_NO[0]: Akismet har spart deg %s dag!
nb_NO[1]: Akismet har spart deg %s dager!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
nb_NO: Akismet er ikke konfigurert. Vennligst oppgi en API-nøkkel.

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
nb_NO: Akismet beskytter nå ditt nettsted mot spam. God blogging!

en: Akismet privacy notice
nb_NO: Personvern-varsel fra Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
nb_NO: Akismet testet denne kommentaren på nytt og mener at den er spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
nb_NO: Akismet sjekket denne kommentaren på nytt og godkjente den.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren (respons: %s), men vil prøve igjen senere.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren, men vil automatisk forsøke igjen senere.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren på nytt (respons: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren på nytt.

en: All systems functional.
nb_NO: Alle systemer fungerer.

en: All time
nb_NO: Til alle tider

en: Always put spam in the Spam folder for review.
nb_NO: Legg alltid spamkommentarer til gjennomgang i mappen Spam.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
nb_NO: En Akismet API-nøkkel er definert i filen %s for dette nettstedet.

en: Awaiting spam check
nb_NO: Avventer spam-sjekk

en: Cancelled
nb_NO: Avbrutt

en: Change
nb_NO: Endre

en: Cheatin&#8217; uh?
nb_NO: Jukser du?

en: Check for Spam
nb_NO: Se etter spam

en: Checking for Spam (%1$s%)
nb_NO: Ser etter spam (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
nb_NO: Velg om du skal slette den verste spammen automatisk eller alltid putte all spam i spam-mappen.

en: Cleaning up spam takes time.
nb_NO: Opprenskning av spaminnhold tar tid.

en: Cleared by Akismet
nb_NO: Godkjent av Akismet

en: Click the Use this Key button.
nb_NO: Trykk på knappen Bruk denne nøkkelen.

en: Comment #%d could not be checked.
nb_NO: Kommentar #%d kunne ikke sjekkes.

en: Comment #%d is not spam.
nb_NO: Kommentar #%d er ikke spam.

en: Comment #%d is spam.
nb_NO: Kommentar #%d er spam.

en: Comment History
nb_NO: Kommentarhistorikk

en: Comment discarded.
nb_NO: Kommentar forkastet

en: Comment not found.
nb_NO: Finner ikke kommentar.

en: Comment status was changed to %s
nb_NO: Status for kommentaren ble endret til %s

en: Comment was caught by %s.
nb_NO: Kommentaren ble fanget av %s.

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Connect with API key
nb_NO: Koble til med API-nøkkel

en: Connect with Jetpack
nb_NO: Koble til med Jetpack

en: Contact Akismet support
nb_NO: Kontakt Akismet brukerstøtte

en: Copy and paste the API key into the text field.
nb_NO: Kopier og lim inn API-nøkkelen i tekstfeltet.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
nb_NO: For øyeblikket ikke i stand til å hente statistikken. Vennligst prøv igjen.

en: Detailed Stats
nb_NO: Detaljert statistikk

en: Disabled.
nb_NO: Deaktivert.

en: Disconnect this account
nb_NO: Koble fra denne kontoen

en: Display a privacy notice under your comment forms.
nb_NO: Vis et varsel om personvern under kommentarfeltet.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
nb_NO: Vis hvor mange spamkommentarer Akismet har fanget opp

en: Do not display privacy notice.
nb_NO: Ikke vis varsel om personvern.

en: Eliminate spam from your site
nb_NO: Eliminer spam fra ditt nettsted

en: Enabled.
nb_NO: Aktivert.

en: Enter an API Key
nb_NO: Skriv inn en API-nøkkel

en: Enter your API key
nb_NO: Angi din API-nøkkel

en: Enter/remove an API key.
nb_NO: Legg til eller fjern en API-nøkkel.

en: Failed to connect to Akismet.
nb_NO: Fikk ikke kontakt med Akismet.

en: Flagged as spam by %s
nb_NO: Merket som spam av %s

en: Flagged as spam by Akismet
nb_NO: Merket som spam av Akismet

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: For more information: %s
nb_NO: For mer informasjon: %s

en: History
nb_NO: Historikk

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
nb_NO: Hvis på vil Aksimet forkaste den verste spammen automatisk og ikke legge den i spam-mappen.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
nb_NO: Hvis på, vis antall godkjente kommentarer ved siden av hver kommentarforfatter på siden med oversikt over kommentarer.

en: If you already have an API key
nb_NO: Du har allerede en API-nøkkel

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
nb_NO: Siden 2012 har Akismet brukt abonnementer for alle kontoer (også gratis-kontoer). Det ser ut til at et abonnement ikke har blitt tildelt din konto, og vi setter pris på om du vil <a href="%s" target="_blank">logge inn i din konto</a> og velge et.

en: Manual Configuration
nb_NO: Manuell konfigurasjon

en: Manually enter an API key
nb_NO: Sett inn en API-nøkkel manuelt

en: Missing
nb_NO: Savnes

en: Network functions are disabled.
nb_NO: Nettverksfunksjoner er deaktivert.

en: New to Akismet
nb_NO: Fersk med Akismet

en: Next Billing Date
nb_NO: Neste fakturadato

en: No Subscription Found
nb_NO: Ikke noe abonnement funnet

en: No comment history.
nb_NO: Ingen kommentarhistorikk.

en: No comments were caught as spam.
nb_NO: Ingen kommentarer ble fanget som spam.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
nb_NO: Bekymre deg ikke! Ta kontakt med oss, og vi vil hjelpe deg med å finne ut av dette.

en: Note:
nb_NO: Merk:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
nb_NO: På denne siden kan du konfigurere Akismet-utvidelsen.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
nb_NO: På denne siden vil du kunne oppdatere dine innstillinger for Akismet og se statistikk over spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
nb_NO: På denne siden kan du se statistikk for useriøst innhold filtrert på ditt nettsted.

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Past six months
nb_NO: Siste seks måneder

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
nb_NO: Vennligst <a href="%1$s">oppgrader WordPress</a> til en nyere versjon eller <a href="%2$s">nedgrader til versjon 2.4 av utvidelsen Akismet</a>..

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
nb_NO: Vennligst <a href="%s" target="_blank">kontakt vårt support-team</a> hvis du har noen spørsmål.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
nb_NO: Vennligst sjekk din <a href="%s">Akismet-konfigurasjon</a> og kontakt din web-admin hvis problemet vedvarer.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
nb_NO: Vennligst kontakt <a href="%s" target="_blank">Akismet brukerstøtte</a> for assistanse.

en: Please update your payment information.
nb_NO: Vennligst oppdater din betalingsinforamasjon.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
nb_NO: Vennligst besøk din <a href="%s" target="_blank">kontoside i Akismet</a> for a reaktivere ditt abonnement.

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
nb_NO[0]: Behandlet %d kommentar.
nb_NO[1]: Behandlet %d kommentarer.

en: Re-adding...
nb_NO: Legger til igjen...

en: Remove this URL
nb_NO: Slett denne URL-en

en: Removing...
nb_NO: Sletter...

en: SSL Status
nb_NO: SSL-status

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Set up a different account
nb_NO: Sett opp en annen konto

en: Set up your Akismet account
nb_NO: Sett opp din Akismet-konto

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
nb_NO: Sett opp din Akismet-konto for å aktivere spamfiltering på dette nettstedet.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show approved comments
nb_NO: Vis godkjente kommentarer

en: Show the number of approved comments beside each comment author
nb_NO: Vis antall godkjente kommentarer ved siden av hver kommentarforfatter

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
nb_NO: Vis antallet godkjente kommentarer ved siden av hver kommentarforfatter i på siden med kommentarlisten.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
nb_NO: Registrer deg for en konto på %s og få en API-nøkkel.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
nb_NO: Forkast de verste og mest utbredte useriøse innholdet i bakgrunnen slik at jeg aldri ser det.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
nb_NO: Noen kommentarer har ikke blitt spam-sjekket av Akismet ennå. De har midlertidig blitt satt i køen for moderasjon og vil bli sjekket igjen senere automatisk.

en: Spam Blocked
nb_NO: Spamkommentarer blokkert

en: Spam blocked | Spam blocked
nb_NO[0]: Spaminnhold blokkert
nb_NO[1]: Spaminnhold blokkert

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
nb_NO[0]: Spammkommentarer i <a href="%1$s">Spam-mappen</a> som er eldre enn 1 dag, slettes automatisk.
nb_NO[1]: Spamkommentarer i <a href="%1$s">Spam-mappen</a> som er eldre enn %2$d dager, slettes automatisk.

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Stats response could not be decoded.
nb_NO: Statistikk-responsen kunne ikke dekodes.

en: Strictness
nb_NO: Strenghet

en: Subscription Type
nb_NO: Type abonnement

en: Suspended
nb_NO: Suspendert

en: Temporarily disabled.
nb_NO: Midlertidig deaktivert.

en: The API key you entered could not be verified.
nb_NO: Nøkkelen du la inn kunne ikke verifiseres.

en: The Akismet subscription plan
nb_NO: Akismet abonnementer

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
nb_NO: Koblingen til akismet.com kunne ikke etableres. Vennligst se <a href="%s" target="_blank">vår guide til brannmurer</a> og sjekk din tjenerkonfigurasjon.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
nb_NO: Nøkkelen du skrev inn er ikke gyldig. Vennligst kontroller den.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
nb_NO: Abonnementets status - aktivt, avbrutt eller avsluttet.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
nb_NO: Tidsperioden for å hente statistikk. Alternativer: 60 dager, 6 måneder eller all tid

en: The value provided is not a valid and registered API key.
nb_NO: Den oppgitte verdien er ikke en gyldig og registrert API-nøkkel.

en: There is a problem with your API key.
nb_NO: Det er et problem med din API-nøkkel.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
nb_NO: Det var ingen kommentarer å sjekke. Akismet vil bare sjekke kommentarer som venter på moderering.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
nb_NO[0]: Det er akkurat nå <a href="%2$s">%1$s kommentar</a> din spam-kø.
nb_NO[1]: Det er akkurat nå <a href="%2$s">%1$s kommentarer</a> i din spam-kø.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
nb_NO: Akkurat nå er det ingenting i din <a href='%s'>spam-kø</a>.

en: This comment was reported as not spam.
nb_NO: Denne kommentaren ble rapportert som seriøs.

en: This comment was reported as spam.
nb_NO: Denne kommentaren ble rappportert som useriøs

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
nb_NO: Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
nb_NO: Dette nettstedets API-nøkkel er hardkodet og kan ikke endres via API-et.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
nb_NO: Dette nettstedets API-nøkkel er hardkodet og kan ikke slettes.

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
nb_NO: For å fortsette med tjenesten, <a href="%s" target="_blank">oppgrader til et enterprise-abonnement</a>, som er gyldig for et ubegrenset antall nettsteder.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
nb_NO: For å hjelpe deg med åpenhet i henhold til personvernlovgivningen kan Aksimet vise et varsel til dine besøkende under ditt kommentarfelt. Denne funksjonen er slått av som standard, men du kan skru den på ovenfor.

en: URL removed
nb_NO: URL slettet

en: Un-spammed by %s
nb_NO: Merket som ikke-spam av %s

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
nb_NO: Bruk din Jetpack-oppkobling for å sette opp Akismet.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
nb_NO: Brukt av millioner. Akismet er meget mulig den beste måten i verden til å <strong>beskytte ditt nettsted mot spam</strong>. Ditt nettsted vil være beskyttet, også når du sover. For å komme i gang, bare gå til <a href="admin.php?page=akismet-key-config">side med innstillnger for Aksimet</a> for å legge inn din API-nøkkel.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
nb_NO: Brukt av millioner. Akismet er meget mulig den beste måten i verden til å <strong>beskytte ditt nettsted mot spam</strong>. Den holder ditt nettsted beskyttet, også når du sover. For å komme i gang: Aktiver Akismet-utvidelsen og gå så til siden med innstilinger for Aksimet og legg inn din API-nøkkel.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
nb_NO: Brukt av millioner. Akismet er meget mulig den beste måten i verden til å <strong>beskytte ditt nettsted mot spam</strong>. Ditt nettsted er fult ut konfigurert og er beskyttet, også når du sover.

en: View comment history
nb_NO: Se kommentarhistorikk

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
nb_NO: Vi kan ikke behandle din betaling. Vennligst <a href="%s" target="_blank">oppdater dine betalingsdetaljer</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
nb_NO: Vi samler inn informasjon og besøkende som kommenterer på nettsteder som bruker Akismet antispam-tjenesten. Informasjonen vi samler inn avhenger av hvordan administartoren setter opp Aksimet for nettstedet, men typisk inkluderer det den kommenterendes IP-adresse, brukeragent, refererende side og nettstedets URL (sammen med annen informasjon som er opgitt av den komenterende, som navn, brukernavn, epost-adresse og kommentaren i seg selv).

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
nb_NO: Ønsker du å <a href="%s">sjekke ventende kommentarer</a>?

en: You are connected as %s.
nb_NO: Du er koblet opp som %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
nb_NO: Du kan hjelpe oss bekjemte useriøst innhold og oppgradere din konto ved <a href="%s" target="_blank">å bidra med et selvvalgt beløp</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
nb_NO: Du har ikke et abonnement på Akismet.

en: You don't have permission to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
nb_NO: Du trenger en API-nøkkel for å aktivere Akismet-tjenesten på ditt nettsted.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
nb_NO: Du bruker Akismet på altfor mange nettsteder for ditt Pro-abonnement.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
nb_NO: Du bruker din Akismet-nøkkel på flere nettsteder enn ditt Pro-abonnement tillater.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
nb_NO: API-nøkkelen din er ikke lenger gyldig. Vennligst oppgi en ny nøkkel, eller kontakt support@akismet.com.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
nb_NO: Din abonnement på Akismet er avbrutt.

en: Your Akismet subscription is suspended.
nb_NO: Ditt abonnement på Akismet er suspendert.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
nb_NO: Ditt Pro-abonnement lar deg kun bruke Akismet på ett nettsted. Vennligst <a href="%s" target="_blank">kjøp flere Pro-abonnementer</a> eller oppgrader til et Enterprise-abonnement som lar deg bruke Akismet på et ubegrenset antall nettsteder.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
nb_NO: Din webserver kan ikke foreta SSL-forespørsler. Kontakt din webadmin og be dem legge til støtte for «SSL requests».

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
nb_NO: Din brannmur blokkerer kanskje Akismet fra å koble til sitt API. Vennligst ta kontakt med din webvert og vis til <a href="%s" target="_blank">vår veiledning om brannmurer</a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
nb_NO: Ditt nettsted kan ikke koble til serverne hos Akismet.

en: Your subscription for %s is cancelled.
nb_NO: Ditt abonnement på %s er avbrutt.

en: Your subscription for %s is suspended.
nb_NO: Ditt abonnement på %s er suspendert.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
nb_NO: Din webvert eller tjener-administrator har deaktivert PHP-funksjonen <code>gethostbyname</code>. <strong>Akismet kan ikke fungere inntil dette er rettet opp.</strong> Vennligst kontakt din webvert eller brannmur-administrator og gi dem <a href="%s" target="_blank">denne informasjonen om Akismets systemkrav</a>.
