Plugins - Site Kit by Google - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (160 entries)

en: A/B or multivariate testing
da_DK: A/B eller flerdimensionale tests

en: AMP Mode
da_DK: AMP-tilstand

en: AMP experiment JSON not set.
da_DK: AMP eksperiment JSON er ikke indstillet.

en: Activate %s
da_DK: Aktiver %s

en: Active Modules
da_DK: Aktive moduler

en: AdSense account ID
da_DK: AdSense konto ID

en: AdSense account ID not set.
da_DK: AdSense konto ID er ikke angivet.

en: AdSense account status
da_DK: AdSense konto status

en: AdSense account status not set.
da_DK: AdSense konto status er ikke angivet.

en: AdSense client ID
da_DK: AdSense klient ID

en: AdSense client ID not set.
da_DK: AdSense klient ID er ikke angivet.

en: AdSense snippet placed
da_DK: AdSense kodestykke er placeret

en: Additional Google Services
da_DK: Yderligere Google tjenester

en: Additional permissions are required to create a new Tag Manager container on your behalf.
da_DK: Yderligere tilladelser kræves for at oprette en ny Tag Manager-container på dine vegne.

en: All Web Site Data
da_DK: Alle websteds data

en: An internal error occurred while trying to activate the module.
da_DK: Der opstod en intern fejl under forsøg på at aktivere modulet.

en: An internal error occurred while trying to deactivate the module.
da_DK: Der opstod en intern fejl under forsøg på at deaktivere modulet.

en: Analytics account ID
da_DK: Analytics konto ID

en: Analytics account ID not set.
da_DK: Analytics Konto ID er ikke angivet.

en: Analytics internal web property ID not set.
da_DK: Analytics intern web-egendoms ID er ikke angivet.

en: Analytics module needs to be configured.
da_DK: Analytics Modulet skal konfigureres.

en: Analytics property ID
da_DK: Analytics ejendoms ID

en: Analytics property ID not set.
da_DK: Analytics ejendoms ID er ikke angivet.

en: Analytics provisioning requires connecting via the Site Kit Service.
da_DK: Analytics-levering kræver tilslutning via Site Kit-tjenesten.

en: Analytics snippet placed
da_DK: Analytics-kodestykke er placeret

en: Analytics view ID
da_DK: Analytics-visnings-ID

en: Analytics view ID not set.
da_DK: Analytics-visnings-id ikke indstillet.

en: Audience overview
da_DK: Målgruppeoversigt

en: Authenticated
da_DK: Godkendt

en: Click here
da_DK: Klik her

en: Connect your site to Google Search Console.
da_DK: Forbind dit websted med Google Search Console.

en: Connected through OAuth client credentials
da_DK: Oprettet via OAuth klient legitimationsoplysninger

en: Connected through site credentials
da_DK: Oprettet forbindelse via legitimationsoplysninger

en: Connected user count
da_DK: Forbundet antal brugere

en: Create free A/B tests that help you drive metric-based design solutions to your site.
da_DK: Opret gatis A/B tests, der hjælper dig med, at drive en metrisk-baseret design løsning til dit websted.

en: Create tags without updating code
da_DK: Opret tags uden at opdatere kode

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Data to set.
da_DK: Data, der skal angives.

en: Description of the module.
da_DK: Beskrivelse af modulet.

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Earn money by placing ads on your website. It’s free and easy.
da_DK: Tjen penge ved at placere annoncer på dit websted. Det er gratis og nemt.

en: Error Activating
da_DK: Aktivering mislykkedes

en: Error adding the site to Search Console.
da_DK: Fejl ved tilslutning af webstedet til Search Console.

en: Get a deeper understanding of your customers. Google Analytics gives you the free tools you need to analyze data for your business in one place.
da_DK: Få en dybere forståelse af dine kunder. Google Analytics giver dig de gratis værktøjer du behøver for, at analysere data for din forretning på ét sted.

en: Get to know your customers.
da_DK: Få kendskab til dine kunder.

en: Go to AdSense
da_DK: Gå til AdSense

en: Google Analytics user opt-out added via Site Kit by Google
da_DK: Google Analytics brugerfravalg tilføjet via Site Kit af Google

en: Google PageSpeed Insights gives you metrics about performance, accessibility, SEO and PWA.
da_DK: Google PageSpeed Insights giver dig data om ydeevne, tilgængelighed, SEO og PWA.

en: Google Search Console and helps you understand how Google views your site and optimize its performance in search results.
da_DK: Google Search Console hjælper dig til, at forstå hvordan Google ser dit websted og optimerer ydelsen i søgeresultaterne.

en: Google Site Verification allows you to manage ownership of your site.
da_DK: Google Site Verification giver dig mulighed for, at administrere ejerskabet af dit websted.

en: Google client not set up correctly.
da_DK: Google klient er ikke konfigureret korrekt.

en: Google service identified by %s does not exist.
da_DK: Google tjenesten identificeret af %s eksisterer ikke.

en: Google services not set up correctly.
da_DK: Google tjenester er ikke konfigureret korrekt.

en: Hello world!
da_DK: Hej verden!

en: Home
da_DK: Forside

en: Identifier for the module.
da_DK: Identifikation for mudulet.

en: Improvement tracking
da_DK: Forbedret sporing

en: Increase your CTR.
da_DK: Forøg dit CTR.

en: Intelligent, automatic ad placement
da_DK: Intelligent, automatisk annonceplacering

en: Internal error that the Google login redirect failed.
da_DK: Intern fejl som Google log ind omdirigeringen fejlede.

en: Invalid datapoint request.
da_DK: Ugyldig anmodning om datapoint.

en: Invalid datapoint.
da_DK: Ugyldig datapoint.

en: Invalid date range.
da_DK: Ugyldig dato interval.

en: Invalid module slug %s.
da_DK: Ugyldig model-slug %s.

en: Invalid module slug.
da_DK: Ugyldig modul-slug.

en: Invalid nonce.
da_DK: Ugyldigt input.

en: Learn more about your website’s performance.
da_DK: Lær mere om dit websteds ydeevne.

en: List of request objects.
da_DK: Liste over anmodningsobjekter.

en: List of slugs of other modules depending on the module.
da_DK: Liste over slugs af andre moduler som er afhængige af modulet.

en: List of slugs of other modules that the module depends on.
da_DK: Liste over slugs af andre moduler, som modulet afhænger af.

en: Looks like the verification token for your site is missing.
da_DK: Det ser ud til, at bekræftelsestokenet for dit websted mangler.

en: Looks like there is no Search Console property for your site.
da_DK: Det ser ud til, at der ikke er nogen Search Console-ejendom til dit websted.

en: Looks like your site is not allowed access to Google account data and can’t display stats in the dashboard.
da_DK: Det ser ud til, at dit websted ikke har adgang til Google-kontodata og ikke kan vise statistikker i kontrolpanelet.

en: Meanwhile, we recommend deactivating it in the network and re-activating it for an individual site.
da_DK: I mellemtiden anbefaler vi, at deaktiver plugin'et på netværket og i stedet genaktiver det på et individuelt websted.

en: Missing request data.
da_DK: Manglende anmodningsdata.

en: Module cannot be activated because of inactive dependency %s.
da_DK: Modulet kan ikke aktiveres på grund af en inaktiv afhængighed %s.

en: Module cannot be deactivated because deactivation of dependant %s failed.
da_DK: Modulet kan ikke deaktiveres, fordi deaktivering af den afhængelige %s mislykkedes.

en: Module data point to address.
da_DK: Modul data skal peges mod adresse.

en: Module does not support settings.
da_DK: Modul understøtter ikke indstillingerne.

en: Monetize Your Site.
da_DK: Tjen penge på dit websted.

en: Monetize your website
da_DK: Tjen penge på dit websted

en: Name of the module.
da_DK: Navnet på modulet.

en: No
da_DK: Nej

en: No account found for given container
da_DK: Der blev ikke fundet en konto for den angivne beholder

en: None
da_DK: Ingen

en: Not authenticated
da_DK: Ikke godkendt

en: Not connected
da_DK: Ikke forbundet

en: Optimize ID not set.
da_DK: Optimize ID er ikke angivet.

en: Owner ID.
da_DK: Ejer-id.

en: Owner login.
da_DK: Ejer log ind.

en: PHP Version
da_DK: PHP version

en: Primary
da_DK: Primær

en: Probability and confidence calculations
da_DK: Beregninger af sandsynlighed og tillid

en: Reference Site URL
da_DK: URL til reference websted

en: Request parameter %1$s is not one of %2$s
da_DK: Anmodet parameter %1$s er ikke en af %2$s

en: Request parameter is empty: %s.
da_DK: Anmodede parameter er tom: %s.

en: Required scopes
da_DK: Obligatoriske områder

en: Search Console property
da_DK: Search Console ejendom

en: Secondary
da_DK: Sekundær

[ctx: Service name]
en: PageSpeed Insights
da_DK: PageSpeed indsigt

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings to set.
da_DK: Indstillinger der skal angives.

en: Site Kit Summary
da_DK: Site Kit oversigt

en: Site Kit is a one-stop solution for WordPress users to use everything Google has to offer to make them successful on the web.
da_DK: Site kit er en one-stop-løsning for WordPress-brugere til at bruge alt, hvad Google har at tilbyde for at gøre dem succesfulde på nettet.

en: Site Kit requires PHP version %s
da_DK: Site Kit kræver PHP version %s

en: Site Status
da_DK: Websted status

en: Site Verification
da_DK: Websted vertifikation

en: Tag Manager account ID
da_DK: Tag Manager konto ID

en: Tag Manager account ID not set.
da_DK: Tag Manager konto ID er ikke angivet.

en: Tag Manager container ID not set.
da_DK: Tag Manager boks ID er ikke angivet.

en: Tag Manager creates an easy to manage way to create tags on your site without updating code.
da_DK: Tag Manager skaber en nem måde, at administrere tags på dit websted uden, at opdatere kode.

en: Tag Manager snippet placed
da_DK: Tag Manager kodestykke er placeret

en: Tag management made simple.
da_DK: Tag håndtering er gjort enkelt.

en: Text content to search for.
da_DK: Tekstindhold, der skal søges efter.

en: The Site Kit by Google plugin is <strong>not yet compatible</strong> for use in a WordPress multisite network, but we&#8217;re actively working on that.
da_DK: Site Kit by Google plugin'et er <strong>endnu ikke kompatibel</strong> til brug i WordPress multisite netværk, men vi arbejder aktivt på dette.

en: The Site Kit by Google plugin requires JavaScript to be enabled in your browser.
da_DK: Site Kit by Google plugin kræver at JavaScript er aktiveret i din browser.

en: The Site Kit setup was interrupted because you did not grant the necessary permissions.
da_DK: Site Kit opsætningen blev afbrudt da du ikke har de nødvendige rettigheder.

en: The module homepage.
da_DK: Modulets hjemmeside.

en: To fix this, <a href="%s">redo the plugin setup</a>.
da_DK: For at løse dette, skal du <a href="%s">genindlæse plugin-opsætningen</a> .

en: Top acquisition channels
da_DK: Bedste erhvervelseskanaler

en: Top pages
da_DK: Top placeret sider

en: Unable to authenticate Site Kit, as no client credentials exist.
da_DK: Kunne ikke autorisere Site Kit da der ikke findes klient legitimations oplysninger.

en: Unable to receive access token because of an empty authorization code.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en tom autorisationskode.

en: Unable to receive access token because of an invalid OAuth request.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en ugyldig OAuth forespørgsel.

en: Unable to receive access token because of an invalid authorization code or refresh token.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en ugyldig autorisationskode eller opdatering token.

en: Unable to receive access token because of an invalid client.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en ugyldig klient.

en: Unable to receive access token because of an unauthorized client.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en uautoriseret klient.

en: Unable to receive access token because of an unknown error.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en ukendt fejl.

en: Unable to receive access token because of an unsupported grant type.
da_DK: Kunne ikke modtage adgangs token på grund af en ikke-understøttet støttetype.

en: Unable to refresh access token, as no refresh token exists.
da_DK: Kunne ikke opdater adgangs token, da der ikke findes noget opdaterings token.

en: Unknown Error (code: %s).
da_DK: Ukendt fejl (kode: %s).

en: Unknown user.
da_DK: Ukendt bruger.

en: Updating settings failed.
da_DK: Opdatering af indstillingerne mislykkedes.

en: User Status
da_DK: Bruger status

en: Verify ownership with Google Site Verification.
da_DK: Bekræft ejerskab med Google Site Verifikation.

en: Website performance reports for mobile and desktop
da_DK: Rapporter om websteds ydeevne for mobilenheder og computere

en: Whether the module is active.
da_DK: Om modulet er aktivt.

en: Whether the module is internal, thus without any UI.
da_DK: Om modulet er internt, således uden nogen brugergrænseflade.

en: Whether the module setup has been completed.
da_DK: Om modulopsætningen er fuldført.

en: WordPress Version
da_DK: WordPress version

en: Yes
da_DK: Ja

en: You don't have permissions to authenticate with Site Kit.
da_DK: Du har ikke tilladelser til at godkende med Site Kit.

en: You don't have permissions to set up Site Kit.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at konfigurere Site Kit.

en: You need to reauthenticate your Google account.
da_DK: Du skal autorisere igen med din Google konto.

en: You’ll need to grant Site Kit permission to create a new Analytics account on your behalf.
da_DK: Du skal give Site Kit tilladelse til at oprette en ny Analytics-konto på dine vegne.

en: You’ll need to grant Site Kit permission to create a new Analytics property on your behalf.
da_DK: Du skal give Site Kit tilladelse til at oprette en ny Analytics-ejendom på dine vegne.

en: You’ll need to grant Site Kit permission to create a new Analytics view on your behalf.
da_DK: Du skal give Site Kit tilladelse til at oprette en ny Analytics-visning på dine vegne.

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
da_DK: Forfatter:

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
da_DK: Kategori:

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
da_DK: Dag:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
da_DK: Måned:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
da_DK: År:

[ctx: post format archive title]
en: Asides
da_DK: Sidebemærkninger

[ctx: post format archive title]
en: Audio
da_DK: Lyd

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
da_DK: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Images
da_DK: Billeder

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
da_DK: Citater

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
da_DK: Statusser

[ctx: post format archive title]
en: Videos
da_DK: Videoer

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
da_DK: Arkiver:
