Plugins - Site Kit by Google - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (158 entries)

en: Connected user count
nb_NO: Antall tilkoblede brukere

en: Owner login.
nb_NO: Innlogging for eier.

en: Owner ID.
nb_NO: Eier-ID.

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
nb_NO: j. F Y

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
nb_NO: Dag:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
nb_NO: Måned:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
nb_NO: År:

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
nb_NO: Arkiver:

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
nb_NO: Forfatter:

[ctx: post format archive title]
en: Chats
nb_NO: Samtaler

[ctx: post format archive title]
en: Audio
nb_NO: Lyd

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
nb_NO: Statuser

[ctx: post format archive title]
en: Links
nb_NO: Lenker

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
nb_NO: Sitater

[ctx: post format archive title]
en: Videos
nb_NO: Videoer

[ctx: post format archive title]
en: Images
nb_NO: Bilder

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
nb_NO: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Asides
nb_NO: Notiser

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
nb_NO: Stikkord:

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
nb_NO: Kategori:

note: translators: %s: URL to re-authenticate translators: %s: setup screen URL translators: %s: Reconnect URL
en: To fix this, <a href="%s">redo the plugin setup</a>.
nb_NO: For å rette opp dette, <a href="%s">gjør oppsettet av utvidelsen på nytt</a>.

en: Looks like your site is not allowed access to Google account data and can’t display stats in the dashboard.
nb_NO: Det ser ut til at nettstedet ikke har tillatelse til Googel-kontodata og kan ikke vise statistikk i kontrollpanelet.

en: Top acquisition channels
nb_NO: Topp anskaffelseskanaler

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Analytics view ID
nb_NO: Analytics visnings-ID

en: Analytics provisioning requires connecting via the Site Kit Service.
nb_NO: Analytics-levering krever tilslutning via Site Kit-tjenesten.

en: You don't have permissions to authenticate with Site Kit.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å logge inn med Site Kit.

en: You don't have permissions to set up Site Kit.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å sette opp Site Kit.

en: Updating settings failed.
nb_NO: Oppdatering av innstillinger mislyktes.

en: Settings to set.
nb_NO: Innstillinger å sette.

en: Module does not support settings.
nb_NO: Modulen støtter ikke innstillinger.

en: The Site Kit by Google plugin requires JavaScript to be enabled in your browser.
nb_NO: Utvidelsen SiteKit av Google krever at JavaScript er slått på i din nettleser.

en: Required scopes
nb_NO: Nødvendige områder

en: Active Modules
nb_NO: Aktive moduler

en: Not authenticated
nb_NO: Ikke innlogget

en: Authenticated
nb_NO: Innlogget

en: User Status
nb_NO: Brukerstatus

en: Site Status
nb_NO: Nettstedstatus

en: Not connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: AMP Mode
nb_NO: AMP-modus

en: Secondary
nb_NO: Sekundær

en: Primary
nb_NO: Primær

en: None
nb_NO: Ingen

en: Reference Site URL
nb_NO: URL til refrererende nettsted

en: WordPress Version
nb_NO: WordPress-versjon

en: PHP Version
nb_NO: PHP-versjon

en: Version
nb_NO: Versjon

en: AdSense snippet placed
nb_NO: AdSense-snutt satt inn

en: AdSense account status
nb_NO: Kontostatus for AdSense

en: AdSense client ID
nb_NO: Klient-ID for AdSense

en: AdSense account ID
nb_NO: Konto-ID for AdSense

en: Tag Manager snippet placed
nb_NO: Tag Manager-snutt satt inn

en: Tag Manager account ID
nb_NO: Konto-ID for Tag Manager

en: Analytics snippet placed
nb_NO: Analytics-snutt satt inn

en: Analytics account ID
nb_NO: Konto-ID for Analytics

en: Search Console property
nb_NO: Søkekonsoll-egenskap

en: Optimize ID
nb_NO: Optimize-ID

en: List of request objects.
nb_NO: Liste over nødvendige objekter.

en: Site Kit Summary
nb_NO: Sammendrag av Site Kit

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

[ctx: Service name]
note: translators: %s: link with translated service name
en: PageSpeed Insights
nb_NO: PageSpeed-innsikter

[ctx: Service name]
en: Tag Manager
nb_NO: Tag-behandler

[ctx: Service name]
en: Search Console
nb_NO: Søkekonsoll

[ctx: Service name]
note: translators: %s: Analytics connect URL in Site Kit
en: Optimize
nb_NO: Optimalisere

en: Click here
nb_NO: Klikk her

en: You need to reauthenticate your Google account.
nb_NO: Du må logge deg inn på din Google-konto på nytt.

note: translators: %s: error code from API
en: Unknown Error (code: %s).
nb_NO: Ukjent feil (kode: %s).

en: Unable to receive access token because of an unsupported grant type.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av en tilgangstype som ikke er støttet.

en: Unable to receive access token because of an unauthorized client.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av en ikke-autorisert klient.

en: Unable to receive access token because of an invalid authorization code or refresh token.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av en ugyldig autorisasjonskode eller oppfriskningskode.

en: Unable to receive access token because of an invalid client.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av ugyldig klient.

en: Unable to receive access token because of an invalid OAuth request.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av en ugyldig oAuth-forespørsel.

en: Unable to receive access token because of an unknown error.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av en ukjent feil.

en: Unable to receive access token because of an empty authorization code.
nb_NO: Kunne ikke motta tilgangskode på grunn av en tom autenseringskode.

en: Internal error that the Google login redirect failed.
nb_NO: Intern feil ved at videresending ved innlogging på Google mislyktes.

en: Unable to refresh access token, as no refresh token exists.
nb_NO: Kan ikke oppfriske tilgangskode, da ingen oppfriskningskode finnes,

en: Hello world!
nb_NO: Hei verden!

en: No
nb_NO: Nei

en: Yes
nb_NO: Ja

en: List of slugs of other modules depending on the module.
nb_NO: Liste over identifikatorer for andre moduler som er avhengig av modulen.

en: List of slugs of other modules that the module depends on.
nb_NO: Liste over identifikatorer for andre moduler som modulen er avhengig av,

en: Whether the module setup has been completed.
nb_NO: Om oppsett av modulen er fullført.

en: Whether the module is active.
nb_NO: Om modulen er aktiv.

en: Whether the module is internal, thus without any UI.
nb_NO: Om modulen er intern, dermed uten brukergrensesnitt.

en: The module homepage.
nb_NO: Modulens hjemmeside.

en: Description of the module.
nb_NO: Beskrivelse av modulen.

en: Name of the module.
nb_NO: Navn på modulen.

en: Text content to search for.
nb_NO: Tekstinnhold å søke etter.

en: Invalid nonce.
nb_NO: Ugyldig engangskode.

en: Missing request data.
nb_NO: Manglende forespørselsdata.

en: Module data point to address.
nb_NO: Moduldata-peker til adresse.

en: Data to set.
nb_NO: Data som skal settes.

en: Identifier for the module.
nb_NO: Idenfikator for modulen.

en: An internal error occurred while trying to deactivate the module.
nb_NO: En intern feil oppsto ved forsøk p deaktivere modulen.

note: translators: %s: module name
en: Module cannot be deactivated because deactivation of dependant %s failed.
nb_NO: Modulen kan ikke deaktiveres fordi deaktivering av avhengighet %s mislyktes.

en: An internal error occurred while trying to activate the module.
nb_NO: En intern feil oppsto ved forsøk på å aktivere modulen.

note: translators: %s: module name
en: Module cannot be activated because of inactive dependency %s.
nb_NO: Modulen an ikke aktiveres på grunn av inaktiv avhengighet %s.

en: Invalid module slug.
nb_NO: Ugyldig identifikator for modul.

note: translators: %s: module name
en: Activate %s
nb_NO: Aktiver %s

en: https://about.google/intl/en/
nb_NO: https://about.google/intl/no/

note: translators: %s: service identifier
en: Google service identified by %s does not exist.
nb_NO: Google-tjeneste identifisert med %s finnes ikke.

en: Google services not set up correctly.
nb_NO: Google-tjeneste ikke satt opp korrekt.

en: Google client not set up correctly.
nb_NO: Google-klient ikke satt opp korrekt.

note: translators: %s: module slug
en: Invalid module slug %s.
nb_NO: Ugyldig modul-identifikator %s.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Meanwhile, we recommend deactivating it in the network and re-activating it for an individual site.
nb_NO: I mellomtiden anbefaler vi å deaktivere den i nettverket og aktivere den igjen for et individuelt nettsted.

en: The Site Kit by Google plugin is <strong>not yet compatible</strong> for use in a WordPress multisite network, but we&#8217;re actively working on that.
nb_NO: Utvidelsen Site Kit av Google er <strong>enn å ikke kompaibel</strong> for bruk i et WordPress-nettverk, men vi jobber aktivt med det.

en: Get to know your customers.
nb_NO: Bli kjent med dine kunder.

en: Get a deeper understanding of your customers. Google Analytics gives you the free tools you need to analyze data for your business in one place.
nb_NO: Får en dypere forståelse av dine kunder. Google Analytics gir deg de gratis verktøy du trenger for å analysere data om din virksomhet på ett sted.

note: translators: %s: Analytics tag ID
en: All Web Site Data
nb_NO: Alle nettstedsdata

note: translators: %1$s: selected stat label, %2$s: numberic value of selected stat, %3$s: up or down arrow , %4$s: different change in percentage, %%: percent symbol
en: Analytics module needs to be configured.
nb_NO: Analysemodulen må konfigureres.

en: Analytics internal web property ID not set.
nb_NO: Intern egenskaps-ID for web ikke satt for Analytics.

en: Analytics property ID not set.
nb_NO: Egenskaps-ID for Analytics ikke satt.

en: Analytics account ID not set.
nb_NO: Konto-ID for Analytics ikke satt.

en: Top pages
nb_NO: Topp sider

en: Audience overview
nb_NO: Oversikt over publikum

en: Verify ownership with Google Site Verification.
nb_NO: Bekreft eierskap med Google Site Verification

en: Google Site Verification allows you to manage ownership of your site.
nb_NO: Google nettstedsverifisering lar deg behandle eierskap til ditt nettsted.

en: Site Verification
nb_NO: Nettstedsbekreftelse

en: Unknown user.
nb_NO: Ukjent bruker.

en: Increase your CTR.
nb_NO: Øk din CTR.

en: Create free A/B tests that help you drive metric-based design solutions to your site.
nb_NO: Lag gratis A/B-tester som hjelper deg skaffe målingsbaserte utformingsløsninger til ditt nettsted.

en: AMP experiment JSON not set.
nb_NO: JSON for AMP-eksperiment ikke satt.

en: Optimize ID not set.
nb_NO: Optimaliserings-ID ikke satt.

en: Probability and confidence calculations
nb_NO: Sannsynlighets- og tillitsberegninger

en: Improvement tracking
nb_NO: Sporing av forbedringer

en: A/B or multivariate testing
nb_NO: A/B- eller multivarabel testing

en: https://www.google.com/intl/en_us/adsense/start/
nb_NO: https://www.google.com/intl/nb_no/adsense/start/

en: Monetize Your Site.
nb_NO: Tjen penger på nettstedet ditt.

en: Earn money by placing ads on your website. It’s free and easy.
nb_NO: Tjen penger ved å plassere annonser på ditt nettsted. Det er gratis og enkelt.

en: Invalid date range.
nb_NO: Ugyldig datointervall.

en: Go to AdSense
nb_NO: Gå til AdSense

en: AdSense account status not set.
nb_NO: AdSense-kontostatus ikke satt.

en: AdSense client ID not set.
nb_NO: AdSense klient-ID ikke satt.

en: AdSense account ID not set.
nb_NO: AdSense konto-ID ikke satt.

en: Intelligent, automatic ad placement
nb_NO: Intelligent, automatisk annonseplassering

en: Monetize your website
nb_NO: Tjen penger på ditt nettsted

en: Marketing Platform
nb_NO: Markedsføringsplattform

en: Tag management made simple.
nb_NO: Tag-behandling gjort enkelt.

en: Tag Manager creates an easy to manage way to create tags on your site without updating code.
nb_NO: Tag-behandler gjør det enkelt å lage etiketter på ditt nettsted uten å oppdatere kode.

en: Tag Manager container ID not set.
nb_NO: Tag-behandler-ID ikke satt.

en: Tag Manager account ID not set.
nb_NO: Tag-behandlerkonto-ID ikke satt.

en: Create tags without updating code
nb_NO: Lag tagger uten å oppdatere kode

en: Website performance reports for mobile and desktop
nb_NO: Nettstedsytelses-rappporter for mobil og skrivebord

en: Additional Google Services
nb_NO: Ytterligere Google-tjenester

en: Learn more about your website’s performance.
nb_NO: Lær mer om ytelsen til ditt nettsted.

en: Google PageSpeed Insights gives you metrics about performance, accessibility, SEO and PWA.
nb_NO: Google PageSpeed-innsikter gir deg målinger om ytelse, tilgjengelighet, SEO og PWA.

note: translators: 1: Invalid parameter name, 2: list of valid values
en: Request parameter %1$s is not one of %2$s
nb_NO: Forespørselsparameter %1$s er ikke en av %2$s

en: Connect your site to Google Search Console.
nb_NO: Koble ditt nettsted til Google Søkekonsoll

en: Google Search Console and helps you understand how Google views your site and optimize its performance in search results.
nb_NO: Google søkekonsoll og hjelper deg forstå hvordan Google ser ditt nettsted og optimaliserer dets ytelse i søkeresultater.

en: Invalid datapoint.
nb_NO: Ugyldig datapunkt.

en: Error adding the site to Search Console.
nb_NO: Feil ved å legge nettstedet til på søkekonsoll.

note: translators: %s: Missing parameter name
en: Request parameter is empty: %s.
nb_NO: Forespørselsparameter er tom: %s.

en: Error Activating
nb_NO: Feil ved aktivering

note: translators: %s: version number
en: Site Kit requires PHP version %s
nb_NO: Site Kit krever PHP-versjon %s

note: Description of the plugin
en: Site Kit is a one-stop solution for WordPress users to use everything Google has to offer to make them successful on the web.
nb_NO: Site Kit en er én-stoppsløsning for WordPress-brukere for å bruke alt av hva Google har å tilby for å gjøre dem vellykket på nettet.

note: Plugin Name of the plugin
en: Site Kit by Google
nb_NO: Site Kit av Google
