Plugins - Site Kit by Google - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (172 entries)

en: Connected user count
tr: Bağlı kullanıcı sayısı

en: Owner login.
tr: Sahip girişi.

en: Owner ID.
tr: Sahip no.

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
tr: j F Y

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
tr: Gün:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
tr: Ay:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
tr: Yıl:

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
tr: Arşivler

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
tr: Yazar:

[ctx: post format archive title]
en: Chats
tr: Sohbetler

[ctx: post format archive title]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
tr: Durumlar

[ctx: post format archive title]
en: Links
tr: Bağlantılar

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
tr: Alıntılar

[ctx: post format archive title]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: post format archive title]
en: Images
tr: Görseller

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
tr: Galeriler

[ctx: post format archive title]
en: Asides
tr: Yan sütunlar

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
tr: Etiket:

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
tr: Kategori:

note: translators: %s: URL to re-authenticate translators: %s: setup screen URL translators: %s: Reconnect URL
en: To fix this, <a href="%s">redo the plugin setup</a>.
tr: Bunu düzeltmek için <a href="%s">eklenti kurulumunu yeniden yapın</a>.

en: Looks like the verification token for your site is missing.
tr: Sitenizin doğrulama jetonunun eksik olduğu anlaşılıyor.

en: Looks like there is no Search Console property for your site.
tr: Sitenizde Search Console mülkü olmadığı anlaşılıyor.

en: Looks like your site is not allowed access to Google account data and can’t display stats in the dashboard.
tr: Sitenizin Google hesabı verilerine erişim izni olmadığı ve istatistikleri kontrol panelinde görüntüleyemediği anlaşılıyor.

en: Top acquisition channels
tr: En fazla edinmenin gerçekleştiği kanallar

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Analytics view ID not set.
tr: Analytics görünüm kimliği ayarlanmadı.

en: Analytics view ID
tr: Analytics görünüm kimliği

en: Invalid datapoint request.
tr: Geçersiz veri noktası isteği.

en: Additional permissions are required to create a new Tag Manager container on your behalf.
tr: Sizin adınıza yeni bir Etiket Yöneticisi kapsayıcı oluşturmak için ek izinler gerekiyor.

en: Analytics provisioning requires connecting via the Site Kit Service.
tr: Analytics temel hazırlığı, Site Kit Hizmeti üzerinden bağlantı gerektirir.

en: You’ll need to grant Site Kit permission to create a new Analytics view on your behalf.
tr: Sizin adınıza yeni bir Analytics görünümü oluşturması için Site Kit iznini onaylamanız gerekecek.

en: You’ll need to grant Site Kit permission to create a new Analytics property on your behalf.
tr: Sizin adınıza yeni bir Analytics mülkü oluşturması için Site Kit iznini onaylamanız gerekecek.

en: You’ll need to grant Site Kit permission to create a new Analytics account on your behalf.
tr: Sizin adınıza yeni bir Analytics hesabı oluşturması için Site Kit iznini onaylamanız gerekecek.

en: You don't have permissions to authenticate with Site Kit.
tr: Site Kit ile kimlik doğrulama izniniz yok.

en: You don't have permissions to set up Site Kit.
tr: Site Kit'i ayarlama izniniz yok.

en: The Site Kit setup was interrupted because you did not grant the necessary permissions.
tr: Gerekli izinleri onaylamadığınız için Site Kit kurulumu kesildi.

en: Updating settings failed.
tr: Ayarlar güncellenemedi.

en: Settings to set.
tr: Ayarlanacak ayarlar.

en: Module does not support settings.
tr: Modül, ayarları desteklemiyor.

en: The Site Kit by Google plugin requires JavaScript to be enabled in your browser.
tr: Site Kit by Google eklentisi için tarayıcınızda JavaScript’in etkinleştirilmesi gerekiyor.

en: Required scopes
tr: Gerekli kapsamlar

en: Active Modules
tr: Etkin Modüller

en: Not authenticated
tr: Kimliği doğrulanmadı

en: Authenticated
tr: Kimlik Doğrulandı

en: User Status
tr: Kullanıcı Durumu

en: Site Status
tr: Site Durumu

en: Not connected
tr: Bağlı değil

en: Connected through OAuth client credentials
tr: OAuth istemci kimlik bilgileri üzerinden bağlandı

en: Connected through site credentials
tr: Site kimlik bilgileri üzerinden bağlandı

en: AMP Mode
tr: AMP Modu

en: Secondary
tr: İkincil

en: Primary
tr: Birincil

en: None
tr: Yok

en: Reference Site URL
tr: Referans Site URL’si

en: WordPress Version
tr: WordPress Sürümü

en: PHP Version
tr: PHP Sürümü

en: Version
tr: Sürüm

en: AdSense snippet placed
tr: AdSense snippet’i yerleştirildi

en: AdSense account status
tr: AdSense hesabının durumu

en: AdSense client ID
tr: AdSense istemci kimliği

en: AdSense account ID
tr: AdSense hesabı kimliği

en: Tag Manager snippet placed
tr: Tag Manager kod parçası yerleştirildi

en: Tag Manager AMP container ID
tr: Tag Manager AMP kapsayıcı kimliği

en: Tag Manager container ID
tr: Tag Manager kapsayıcı kimliği

en: Tag Manager account ID
tr: Tag Manager hesap kimliği

en: Google Analytics user opt-out added via Site Kit by Google
tr: Google Analytics kullanıcı kapsam dışında kalma seçeneği Site Kit by Google eklentisi üzerinden eklendi

en: Analytics snippet placed
tr: Analytics kod parçası yerleştirildi

en: Analytics property ID
tr: Analytics mülk kimliği

en: Analytics account ID
tr: Analytics hesap kimliği

en: Search Console property
tr: Arama konsolu mülkü

en: Optimize ID
tr: Optimize Kimliği

en: No account found for given container
tr: Belirtilen kapsayıcı için herhangi bir hesap bulunamadı

en: Unable to authenticate Site Kit, as no client credentials exist.
tr: İstemci kimlik bilgisi olmadığından Site Kite kimliği doğrulanamıyor.

en: List of request objects.
tr: İstek nesneleri listesi.

en: Site Kit Summary
tr: Site Kit Özeti

en: Dismiss
tr: Kapat

[ctx: Service name]
en: Tag Manager
tr: Etiket Yöneticisi

[ctx: Service name]
en: Search Console
tr: Arama konsolu

en: Click here
tr: Buraya tıklayın

en: You need to reauthenticate your Google account.
tr: Google hesabınızı yeniden doğrulamanız gerekiyor.

note: translators: %s: error code from API
en: Unknown Error (code: %s).
tr: Bilinmeyen hata (kod: %s).

en: Unable to receive access token because of an unsupported grant type.
tr: Desteklenmeyen izin türü nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Unable to receive access token because of an unauthorized client.
tr: Yetkilendirilmemiş istemci nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Unable to receive access token because of an invalid authorization code or refresh token.
tr: Geçersiz yetkilendirme kodu veya yenileme jetonu nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Unable to receive access token because of an invalid client.
tr: Geçersiz bir istemci nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Unable to receive access token because of an invalid OAuth request.
tr: Geçersiz bir OAuth isteği nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Unable to receive access token because of an unknown error.
tr: Bilinmeyen bir hata nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Unable to receive access token because of an empty authorization code.
tr: Boş bir yetkilendirme kodu nedeniyle erişim jetonu alınamıyor.

en: Internal error that the Google login redirect failed.
tr: Google girişi yönlendirmesinin başarısız olduğu dahili hata.

en: Unable to refresh access token, as no refresh token exists.
tr: Herhangi bir yenileme jetonu olmadığından erişim jetonu yenilenemedi.

en: Hello world!
tr: Merhaba dünya.

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: List of slugs of other modules depending on the module.
tr: Modüle bağlı diğer modüllerin jeton listesi.

en: List of slugs of other modules that the module depends on.
tr: Modülün bağlı olduğu diğer modüllerin jeton listesi.

en: Whether the module setup has been completed.
tr: Modül kurulumunun tamamlanıp tamamlanmadığı.

en: Whether the module is active.
tr: Modülün etkin olup olmadığı.

en: Whether the module is internal, thus without any UI.
tr: Modülün dahili olup olmadığı, yani herhangi bir kullanıcı arayüzü olup olmadığı.

en: The module homepage.
tr: Modül ana sayfası.

en: Description of the module.
tr: Modülün açıklaması.

en: Name of the module.
tr: Modülün adı.

en: Text content to search for.
tr: Aranacak metin içeriği.

en: Invalid nonce.
tr: Geçersiz tek seferlik anahtar.

en: Missing request data.
tr: İstek verisi eksik.

en: Module data point to address.
tr: Modül verisi noktasından adrese.

en: Data to set.
tr: Veri ayarlanacak.

en: Identifier for the module.
tr: Modül için tanımlayıcı.

en: An internal error occurred while trying to deactivate the module.
tr: Modül devre dışı bırakılmaya çalışılırken dahili bir hata oluştu.

note: translators: %s: module name
en: Module cannot be deactivated because deactivation of dependant %s failed.
tr: Bağımlı %s öğesi devre dışı bırakılamadığından modül devre dışı bırakılamadı.

en: An internal error occurred while trying to activate the module.
tr: Modül etkinleştirilmeye çalışılırken dahili bir hata oluştu.

note: translators: %s: module name
en: Module cannot be activated because of inactive dependency %s.
tr: Devre dışı olan bağımlı %s nedeniyle modül etkinleştirilemedi.

en: Invalid module slug.
tr: Geçersiz modül anahtarı.

note: translators: %s: module name
en: Activate %s
tr: %s öğesini etkinleştir

en: https://about.google/intl/en/
tr: https://about.google/intl/tr/

note: translators: %s: service identifier
en: Google service identified by %s does not exist.
tr: %s tarafından tanımlanan Google hizmeti mevcut değil.

en: Google services not set up correctly.
tr: Google hizmetleri doğru bir şekilde kurulmadı.

en: Google client not set up correctly.
tr: Google istemcisi doğru bir şekilde kurulmadı.

note: translators: %s: module slug
en: Invalid module slug %s.
tr: Geçersiz modül anahtarı %s.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Dashboard
tr: Kontrol Paneli

en: Meanwhile, we recommend deactivating it in the network and re-activating it for an individual site.
tr: Bu arada bunu ağda devre dışı bırakıp bağımsız bir sitede yeniden etkinleştirmenizi öneririz.

en: The Site Kit by Google plugin is <strong>not yet compatible</strong> for use in a WordPress multisite network, but we&#8217;re actively working on that.
tr: Site Kit by Google eklentisi, WordPress birden çok siteli ağında kullanım için <strong>henüz uyumlu değil</strong> ancak bunun için elimizden geleni yapıyoruz.

en: Get to know your customers.
tr: Müşterilerinizi tanıyın.

en: Get a deeper understanding of your customers. Google Analytics gives you the free tools you need to analyze data for your business in one place.
tr: Müşterilerinizi daha iyi anlayın. Google Analytics, işinizi tek bir yerden analiz etmeniz için ihtiyacınız olan tüm ücretsiz araçları sağlar.

note: translators: %s: Analytics tag ID
en: All Web Site Data
tr: Tüm Web Sitesi Verileri

note: translators: %1$s: selected stat label, %2$s: numberic value of selected stat, %3$s: up or down arrow , %4$s: different change in percentage, %%: percent symbol
en: Analytics module needs to be configured.
tr: Analytics modülünün yapılandırılması gerekiyor.

en: Analytics internal web property ID not set.
tr: Analytics dahili web mülkü kimliği ayarlanmadı.

en: Analytics property ID not set.
tr: Analytics mülk kimliği ayarlanmadı.

en: Analytics account ID not set.
tr: Analytics hesap kimliği ayarlanmadı.

en: Top pages
tr: En popüler sayfalar

en: Audience overview
tr: Kitleye genel bakış

en: Verify ownership with Google Site Verification.
tr: Google site doğrulaması ile sahipliği doğrula.

en: Google Site Verification allows you to manage ownership of your site.
tr: Google site doğrulaması sitenizin sahipliğini yönetmenize izin veri.

en: Site Verification
tr: Site doğrulama

en: Unknown user.
tr: Bilinmeyen kullanıcı.

en: Increase your CTR.
tr: TO’nuzu artırın.

en: Create free A/B tests that help you drive metric-based design solutions to your site.
tr: Siteniz için metriğe dayalı tasarım çözümleri kullanmanıza yardımcı olacak ücretsiz A/B testleri oluşturun.

en: AMP experiment JSON not set.
tr: AMP deneme JSON verisi ayarlanmadı

en: Optimize ID not set.
tr: Optimize kimliği ayarlanmadı

en: Probability and confidence calculations
tr: Olasılık ve güven hesaplamaları

en: Improvement tracking
tr: İyileştirme takibi

en: A/B or multivariate testing
tr: A/B veya çok değişkenli test

en: Monetize Your Site.
tr: Sitenizden Para Kazanın.

en: Earn money by placing ads on your website. It’s free and easy.
tr: Web sitenize reklamlar yerleştirerek para kazanın. Ücretsiz ve kolay.

en: Invalid date range.
tr: Geçersiz tarih aralığı.

en: Go to AdSense
tr: AdSense’e git

en: AdSense account status not set.
tr: AdSense hesabının durumu ayarlanmadı.

en: AdSense client ID not set.
tr: AdSense istemci kimliği ayarlanmadı.

en: AdSense account ID not set.
tr: AdSense hesabının kimliği ayarlanmadı.

en: Intelligent, automatic ad placement
tr: Akıllı, otomatik reklam yerleşimi

en: Monetize your website
tr: Web sitenizden para kazanın

en: Marketing Platform
tr: Pazalama platformu

en: Tag management made simple.
tr: Etiket yönetimi kolaylaştı.

en: Tag Manager creates an easy to manage way to create tags on your site without updating code.
tr: Etiket Yöneticisi, sitenizde kodu güncellemeden etiketler oluşturmak için yönetimi kolay bir yöntem sağlıyor.

en: Tag Manager container ID not set.
tr: Tag Manager kapsayıcı kimliği belirlenmedi.

en: Tag Manager account ID not set.
tr: Tag Manager hesap kimliği belirlenmedi.

en: Create tags without updating code
tr: Kod güncellemeden etiketler oluşturun.

en: Website performance reports for mobile and desktop
tr: Mobil ve masaüstü için web sitesi performans raporları

en: Additional Google Services
tr: Ek Google hizmetleri

en: Learn more about your website’s performance.
tr: Web sitenizin performansı hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Google PageSpeed Insights gives you metrics about performance, accessibility, SEO and PWA.
tr: Google PageSpeed Insights size; performans, erişilebilirlik, SEO ve PWA hakkında ölçümler verir.

note: translators: 1: Invalid parameter name, 2: list of valid values
en: Request parameter %1$s is not one of %2$s
tr: %1$s istek parametresi %2$s listesinden biri değil

en: Connect your site to Google Search Console.
tr: Sitenizi Google arama konsoluna bağlayın.

en: Google Search Console and helps you understand how Google views your site and optimize its performance in search results.
tr: Google arama konsolu, Google'ın sitenizi nasıl gördüğünü anlamanıza ve arama sonuçlarındaki performansını optimize etmenize yardımcı olur.

en: Invalid datapoint.
tr: Geçersiz veri noktası.

en: Error adding the site to Search Console.
tr: Site Search Console'a eklenirken hata oluştu.

note: translators: %s: Missing parameter name
en: Request parameter is empty: %s.
tr: İstek parametresi boş: %s.

en: Error Activating
tr: Etkinleştirme hatası

note: translators: %s: version number
en: Site Kit requires PHP version %s
tr: Site Kit PHP’nin %s sürümünü gerektirir

note: Description of the plugin
en: Site Kit is a one-stop solution for WordPress users to use everything Google has to offer to make them successful on the web.
tr: Site Kit, WordPress kullanıcılarının web'de başarılı olması için Google'ın sunduğu tüm özellikleri tek bir uygulamada barındıran bir çözümdür.

note: Plugin Name of the plugin
en: Site Kit by Google
tr: Google tarafından Site Kit
