Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (1161 entries)

en: %1$s Extensions
gl_ES: Extensións de %1$s

en: %1$s Meta Box
gl_ES: %1$s caixa meta

en: %1$s Structured Data Blocks
gl_ES: %1$s bloques de datos estructurados

en: %1$s adds several columns to this page. We've written an article about %2$show to use the SEO score and Readability score%3$s. The links columns show the number of articles on this site linking %5$sto%6$s this article and the number of URLs linked %5$sfrom%6$s this article. Learn more about %4$show to use these features to improve your internal linking%3$s, which greatly enhances your SEO.
gl_ES: %1$s agrega varias columnas a esta páxina. Escribimos un artigo sobre %2$s como usar a puntuación SEO e a puntuación de lectura %3$s. As columnas de ligazóns mostran o número de artigos neste sitio que enlazan %5$s a %6$s este artigo e o número de URL vinculadas %5$s de %6$s este artigo. Obtén máis información sobre %4$s como utilizar estas funcións para mellorar a túa vinculación interna %3$s, o que mellora en gran medida a túa SEO.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please activate %3$s to make your life better.
gl_ES: %1$s e %2$s poden funcionar xuntos moito mellor ao agregar un plugin auxiliar. Activa %3$s para mellorar a túa vida.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better.
gl_ES: %1$s e %2$s poden funcionar xuntos moito mellor ao agregar un plugin auxiliar. Por favor, instala %3$s para facer a túa vida mellor.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better. %4$s.
gl_ES: %1$s e %2$s poden funcionar xuntos moito mellor ao agregar un plugin auxiliar. Por favor, instala %3$s para facer a túa vida mellor. %4$s.

en: %1$s by %2$s
gl_ES: %1$s por %2$s

en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
gl_ES: %1$s vén con moitas funcións. Podes habilitar/ deshabilitar algunhas delas a continuación. Ao facer clic no signo de interrogación obtense máis información sobre a función.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
gl_ES: %1$s inclúe algunhas ferramentas integradas moi potentes:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
gl_ES: %1$s detectou que estás a usar a versión %2$s de %3$s, por favor, actualiza a última versión para evitar problemas de compatibilidade.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
gl_ES: %1$s detectou que estás a usar unha versión de %2$s que non é compatible con %1$s. Por favor, actualiza %2$s á versión máis recente para utilizar esta característica.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
gl_ES: %1$s non parece que sexa unha cadea válida de verificación de %2$s. Por favor, corríxeo.

en: %1$s extensions
gl_ES: Extensións de %1$s

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
gl_ES: %1$s detectou de forma automática se se necesita forzar a reescritura dos títulos das túas páxinas. Se cres que é un erro e sabes o que fas, podes cambiar este axuste aquí.

en: %1$s has not fetched your site's indexability status yet from %2$s
gl_ES: %1$s non obtivo aínda o estado de indexación do teu sitio dende %2$s

en: %1$s integrates with Google Search Console, a must-have tool for site owners. It provides you with information about the health of your site. Don't have a Google account or is your site not activated yet? Find out %2$show to connect Google Search Console to your site%3$s.
gl_ES: %1$s intégrase con Google Search Console, unha ferramenta imprescindible para os propietarios de sitios. Proporciónache información sobre o estado do teu sitio. Non tes unha conta de Google ou o teu sitio aínda non está activado? Busca %2$s como conectar Google Search Console ao teu sitio%3$s.

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
gl_ES: %1$s non é unha elección válida para quen debería ter acceso aos axustes de %2$s. O valor devolveuse ao predeterminado.

en: %1$s of %2$s done.
gl_ES: %1$s de %2$s feito.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
gl_ES: %1$s das palabras conteñen %2$s máis %3$s sílabas %4$s, que é menor ou igual que o máximo recomendado de %5$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
gl_ES: %1$s das palabras conteñen %2$s máis %3$s sílabas%4$s, o que é máis do máximo recomendado de %5$s.

en: %1$s recommendations for you
gl_ES: %1$s recomendacións para ti

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
gl_ES: %1$s respecta a túa privacidade. Le a nosa %2$spolítica de privacidade%3$s sobre como manexar a túa información persoal.

en: %1$s settings
gl_ES: Axustes %1$s

en: %1$s to optimize your site even further
gl_ES: %1$s para optimizar o teu sitio aínda máis

en: %1$s video
gl_ES: Video %1$s

en: %1$s video tutorial
gl_ES: %1$s vídeo titorial

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and %2$s will notify you when this is not the case.
gl_ES: A integración do %1$s comproba semanalmente se o teu sitio aínda está indexado nos motores de procura, e %2$s avísate cando non sexa así.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to know everything our plugin has to offer. Sign up for our free %1$s plugin training, in which you'll learn how to use %1$s and how it can help you make the best of your website!
gl_ES: %1$s agora encargarase de toda a optimización técnica do teu sitio. Para mellorar realmente o rendemento do teu sitio nos resultados de busca, é importante saber todo o que pode ofrecer o noso plugin. Rexístrate na nosa formación gratuíta do plugin %1$s, na que aprenderás como usar %1$s e como pode axudarche a conseguir o mellor da túa mellor!

en: %1$s with ID %2$s couldn't be patched
gl_ES: Non foi posibel sincronizarse o %1$s co ID %2$s

en: %1$s%2$s has not been able to fetch your site's indexability status%3$s from %4$s
gl_ES: %1$s%2$s non foi capaz de obter o estado de indexación do teu sitio%3$s dende %4$s

en: %1$s, Author at %2$s
gl_ES: %1$s, autor en %2$s

en: %1$s, take your optimization to the next level!
gl_ES: %1$s, leva a túa optimización ao seguinte nivel!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %3$d consecutive sentences starting with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s! | %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %4$d instances where %3$d or more consecutive sentences start with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s!
gl_ES[0]: %1$sFrases consecutivas%2$s: O texto ten %3$d frases consecutivas que empezan coa mesma palabra. %5$sIntenta probar cousas novas %2$s!
gl_ES[1]: %1$sFrases consecutivas%2$s: O texto ten %4$d ocasións nas que %3$d ou máis frases consecutivas empezan coa mesma palabra. ¡%5$sIntenta probar cosas nuevas %2$s!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: There is enough variety in your sentences. That's great!
gl_ES: %1$sFrases consecutivas%2$s: Hai variedade dabondo nas túas frases. Iso é fantástico!

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s
gl_ES: %1$sFacilidade de lectura Flesch%2$s: Oescrito puntúa %3$s na proba, o que se considera %4$s de ler. %5$s

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s%6$s%7$s
gl_ES: %1$sProba de lexibilidade Flesch%2$s: O texto puntúa %3$s na proba, o que se considera %4$s de ler. %5$s%6$s%7$s

en: %1$sFunction words in keyphrase%3$s: Your keyphrase "%4$s" contains function words only. %2$sLearn more about what makes a good keyphrase.%3$s
gl_ES: %1$sPalabras funcionais na frase clave%3$s: A túa frase clave "%4$s" só ten palabras funcionais. %2$sAprende cómo é unha boa frase clave%3$s

en: %1$sImage alt attributes%2$s: Good job!
gl_ES: %1$sAtributos alt de imaxe%2$s: Ben feito!

en: %1$sImage alt attributes%3$s: Images on this page do not have alt attributes that reflect the topic of your text. %2$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of relevant images%3$s!
gl_ES: %1$sAtributos de imaxe alt%3$s: As imaxes desta páxina non teñen atributos alt que reflexen o tema do teu texto. %2$sEngade a túa frase clave ou sinónimos ás etiquetas alt das imaxes relevantes%3$s!

en: %1$sImage alt attributes%3$s: Images on this page have alt attributes, but you have not set your keyphrase. %2$sFix that%3$s!
gl_ES: %1$sAtributos alt de imaxes%3$s: As imaxes desta páxina teñen atributos alt, pero non estableciches a túa frase clave. %2$sCorrixe iso%3$s!

en: %1$sImage alt attributes%3$s: No images appear on this page. %2$sAdd some%3$s!
gl_ES: %1$sAtributos alt de imaxe%3$s: Non hai imaxes nesta páxina. %2$sTes que engadir algunha%3$s!

en: %1$sInternal links%2$s: There are both nofollowed and normal internal links on this page. Good job!
gl_ES: %1$sLigazóns internas%2$s: Nesta páxina hai ligazóns internas nofollow e normais. Bo traballo!

en: %1$sInternal links%2$s: You have enough internal links. Good job!
gl_ES: %1$sLigazóns internas%2$s: Tes ligazóns internas dabondo. Bo traballo!

en: %1$sInternal links%3$s: No internal links appear in this page, %2$smake sure to add some%3$s!
gl_ES: %1$sLigazóns internas%3$s: Non hai ligazóns internas nesta páxina, %2$sAsegúrate de engadir algunha%3$s!

en: %1$sInternal links%3$s: The internal links in this page are all nofollowed. %2$sAdd some good internal links%3$s.
gl_ES: %1$sLigazóns internas%3$s: As ligazóns internas desta páxina son todos nofollow. %2$sEngade algúnha boa ligazóns interna%3$s.

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d time. This is great! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d times. This is great!
gl_ES[0]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %3$d vez. Iso é xenial!
gl_ES[1]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %3$d veces Iso está xenial!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
gl_ES[0]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %5$d vez. Iso é menos que o mínimo recomendado de %3$d veces para un texto con esta lonxitude. %4$sCéntrate na túa frase clave%2$s!
gl_ES[1]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %5$d veces. Iso é menos que o mínimo recomendado de %3$d veces para un texto con esta lonxitude. %4$sCéntrate na túa frase clave%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
gl_ES[0]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %5$d vez. Iso é máis que o máximo recomendado de %3$d veces para un texto con esta lonxitude. %4$sNon sobreoptimices%2$s!
gl_ES[1]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %5$d veces. Iso é máis que o máximo recomendado de %3$d veces para un texto con esta lonxitude. %4$sNon sobreoptimices%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
gl_ES[0]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %5$d vez. Iso é moito máis que o máximo recomendado de %3$d veces para un texto con esta lonxitude. %4$sNon sobreoptimices%2$s!
gl_ES[1]: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxectivo atopouse %5$d veces. Iso é moito máis que o máximo recomendado de %3$d veces para un texto con esta lonxitude. %4$sNon sobreoptimices%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found 0 times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
gl_ES: %1$sDensidade de frase clave%2$s: A frase clave obxetivo atopouse 0 veces. Iso é menos que o mínimo recomendado de %3$d veces para un texto con ista lonxitude. %4$sCéntrate na túa frase clave%2$s!

en: %1$sKeyphrase distribution%2$s: Good job!
gl_ES: %1$sDistribución de frase clave%2$s: Bo traballo!

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: %2$sInclude your keyphrase or its synonyms in the text so that we can check keyphrase distribution%3$s.
gl_ES: %1$sDistribución de frase clave%3$s: %2$sInclúe a túa frase clave ou os seus sinónimos no texto para que podamos comprobar a distribución da frase clave%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Uneven. Some parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
gl_ES: %1$sDistribución de frase clave%3$s: Desigual. Algunhas partes do teu texto non ten a frase clave ou os  seus sinónimos. %2$sPódelas distribuir de forma máis uniforme%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Very uneven. Large parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
gl_ES: %1$sDistribución de frase clave%3$s: Moi desigual. Grandes partes do teu texto non teñen a frase clave ou os seus sinónimos. %2$sPódelas distribuir de forma máis uniforme%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%2$s: Well done!
gl_ES: %1$sFrase clave na introdución%2$s: Ben feito!

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms do not appear in the first paragraph. %2$sMake sure the topic is clear immediately%3$s.
gl_ES: %1$sFrase clave na introducción%3$s: A túa frase clave ou os seus sinónimos non aparecen no primeiro párrafo. %2$sAsegúrate de que o debate esté baleiro inmediatamente%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s:Your keyphrase or its synonyms appear in the first paragraph of the copy, but not within one sentence. %2$sFix that%3$s!
gl_ES: %1$sFrase clave na introducción%3$s: A túa frase clave ou os seus sinónimos aparecen no primeiro párrafo do texto, pero non dentro de unah frase. %2$sArranxa iso%3$s!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: Keyphrase or synonym appear in the meta description. Well done!
gl_ES: %1$sFrase clave na meta description%2$s: A frase clave obxectivo ou o sinónimo aparece na meta description. Ben feito!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description contains the keyphrase %3$s times, which is over the advised maximum of 2 times. %4$sLimit that%5$s!
gl_ES: %1$sFrase clave na meta description%2$s: A meta description ten a palabra clave obxectivo %3$s veces, que é máis do máximo recomendado de 2 veces. %4$sLimita iso%5$s!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description has been specified, but it does not contain the keyphrase. %3$sFix that%4$s!
gl_ES: %1$sFrase clave na meta description%2$s: A meta description especificouse, pero non teñen a frase clave obxectivo. %3$sTes que arranxar eso%4$s!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: Great work!
gl_ES: %1$sFrase clave no slug%2$s: Gran traballo!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: More than half of your keyphrase appears in the slug. That's great!
gl_ES: %1$sFrase clave no slug%2$s: Máis da mitade da túa frase clave aparece no slug. Iso é fantástico!

en: %1$sKeyphrase in slug%3$s: (Part of) your keyphrase does not appear in the slug. %2$sChange that%3$s!
gl_ES: %1$sFrase clave no slug%3$s: (Parte da) túa frase clave non aparece no slug. %2$sCambia eso%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your higher-level subheadings reflects the topic of your copy. Good job! | %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your higher-level subheadings reflect the topic of your copy. Good job!
gl_ES[0]: %1$sFrase clave no subtítulo%2$s: %3$s dos teus subtítulos de nivel superior reflexan o tema do teu texto. Bo traballo!
gl_ES[1]: %1$sFrase clave no subtítulo%2$s: %3$s dos teus subtítulos de nivel superior reflexan o tema de tu texto. Bo traballo!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: Your higher-level subheading reflects the topic of your copy. Good job!
gl_ES: %1$sFrase clave no subtítulo%2$s: Os teus subtítulos de nivel superior reflexan o tema do teu texto Bo traballo!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: %2$sUse more keyphrases or synonyms in your higher-level subheadings%3$s!
gl_ES: %1$sFrase clave no subtítulo%3$s: %2$sUsa máis frases clave ou sinónimos nos teus subtítulos de nivel superior%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: More than 75%% of your higher-level subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. %2$sDon't over-optimize%3$s!
gl_ES: %1$sFrase clave no subtítulo%3$s: Máis do 75%% dos teus subtítulos de primeiro nivel reflexan o tema do teu texto. Eso é demasiado. %2$sNon sobre-optimices%3$s!

en: %1$sKeyphrase in title%2$s: The exact match of the keyphrase appears at the beginning of the SEO title. Good job!
gl_ES: %1$sFrase clave no título%2$s: A frase clave obxectivo exacta aparece ao principio do título SEO. Bo traballo!

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Does not contain the exact match. %2$sTry to write the exact match of your keyphrase in the SEO title%3$s.
gl_ES: %1$sFrase clave no título%3$s: Non coincide de todo.. %2$sTrata de escribir exactamente a túa mesma frase clave no título SEO%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Not all the words from your keyphrase "%4$s" appear in the SEO title. %2$sTry to use the exact match of your keyphrase in the SEO title%3$s.
gl_ES: %1$sFrase clave no título%3$s: Non todas as palabras da túa frase clave "%4$s" aparecen no título SEO. %2$sTrata de usar exactamente a túa mesma frase clave no título SEO%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: The exact match of the keyphrase appears in the SEO title, but not at the beginning. %2$sTry to move it to the beginning%3$s.
gl_ES: %1$sFrase clave no título%3$s: A frase clave obxectivo exacta aparece no título SEO, pero non ao principio. %2$sTrata de movela ao principio%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%2$s: Good job!
gl_ES: %1$sLonxitude da frase clave%2$s: Bo traballo!

en: %1$sKeyphrase length%3$s: %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
gl_ES: %1$sLonxitude da frase clave%3$s: %2$sDefine unha frase clave para calcular a túa puntuación SEO%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%3$s: No focus keyphrase was set for this page. %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
gl_ES: %1$sLonxitude da frase clave%3$s: Non se ten establecida unha frase clave obxectivo para esta páxina. %2$sEstablece unha frase clave obxectivo para calcular a túa puntuación SEO%3$s.

en: %1$sLink keyphrase%3$s: You're linking to another page with the words you want this page to rank for. %2$sDon't do that%3$s!
gl_ES: %1$sLigazón da frase clave obxectivo%3$s: Estás engadindo a outra páxina cas palabras coas que queres posicionar esta páxina. %2$sNon fagas eso%3$s!

en: %1$sMeta description length%2$s: Well done!
gl_ES: %1$sLonxitude da meta description%2$s: Ben feito!

en: %1$sMeta description length%3$s:  No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. %2$sMake sure to write one%3$s!
gl_ES: %1$sLonxitude da meta description%3$s: Non se especificou ningunha meta description. Os motores de busca mostrarán no seu lugar texto da páxina. %2$sAsegúrate de escribir unha%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is over %4$d characters. To ensure the entire description will be visible, %2$syou should reduce the length%3$s!
gl_ES: %1$sLonxitude da meta description%3$s: A meta description ten máis de %4$d caracteres. Asegúrate de que sexa visible toda a description, %2$sdeberías reducir a súa lonxitude%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is too short (under %4$d characters). Up to %5$d characters are available. %2$sUse the space%3$s!
gl_ES: %1$sLonxitude da meta description%3$s: A meta description é demasiado curta (menos de %4$d caracteres). Hai ata %5$d caracteres dispoñibles. %2$sTes que usar o espacio%3$s!

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
gl_ES: %1$s non máis ligazóns mortas %2$s: fácil xestor de redireccións

en: %1$sNot enough content%2$s: %3$sPlease add some content to enable a good analysis%2$s.
gl_ES: %1$sNon hai suficiente contido%2$s: %3$sPor favor, engade algo de contido para permitir unha boa análise%2$s.

en: %1$sOutbound links%2$s: Good job!
gl_ES: %1$sLigazóns saintes%2$s: ¡Bo traballo!

en: %1$sOutbound links%2$s: There are both nofollowed and normal outbound links on this page. Good job!
gl_ES: %1$sLigazóns saintes%2$s: Hai ligazóns saintes nofollow e normales nesta páxina. Bo traballo!

en: %1$sOutbound links%3$s: All outbound links on this page are nofollowed. %2$sAdd some normal links%3$s.
gl_ES: %1$sLigazóns saintes%3$s: Tódalas ligazóns saintes desta páxina son nofollow. %2$sEngade algúnha ligazón normal%3$s.

en: %1$sOutbound links%3$s: No outbound links appear in this page. %2$sAdd some%3$s!
gl_ES: %1$sLigazóns salientes%3$s: Non hai ligazóns saintes nesta páxina. %2$sTe que engadir algún%3$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s! | %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s!
gl_ES[0]: %1$sLonxitude do párrafo%2$s: %3$d dos párrafos teñen máis do máximo recomendado de %4$d palabras. %5$sAcorta os teus párrafos%2$s!
gl_ES[1]: %1$sLonxitude do párrafo%2$s: %3$d dos párrafos teñen máis do máximo recomendado de %4$d palabras. %5$sAcorta os teus párrafos%2$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: None of the paragraphs are too long. Great job!
gl_ES: %1$sLonxitude do párrafo%2$s: Nengún dos párrafos é demasiado longo. Fantástico traballo!

en: %1$sPassive voice%2$s: %3$s of the sentences contain passive voice, which is more than the recommended maximum of %4$s. %5$sTry to use their active counterparts%2$s.
gl_ES: %1$sVoz pasiva%2$s: %3$s das frases teñen unha voz pasiva, que é máis do máximo recomendado de %4$s. %5$sIntenta usar as súas equivalentes activas%2$s.

en: %1$sPassive voice%2$s: You're using enough active voice. That's great!
gl_ES: %1$sVoz pasiva%2$s: Estás usando suficientes voces activas. Iso é fantástico!

en: %1$sPreviously used keyphrase%2$s: You've not used this keyphrase before, very good.
gl_ES: %1$sFrase clave usada previamente%2$s: No usaches antes esta frase clave obxectivo, moi ben.

en: %1$sReadability%2$s: %3$s
gl_ES: %1$sLexibilidade%2$s: %3$s

en: %1$sSEO title width%2$s: Good job!
gl_ES: %1$sAncho do título SEO%2$s: Bo traballo!

en: %1$sSEO title width%3$s: %2$sPlease create an SEO title%3$s.
gl_ES: %1$sAncho do título SEO%3$s: %2$sPor favor, crea un título SEO%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is too short. %2$sUse the space to add keyphrase variations or create compelling call-to-action copy%3$s.
gl_ES: %1$sAncho do título SEO%3$s: O título SEO é demasiado curto. %2$sUsa o espazo para engadir variacións de palabras clave ou para crear un texto que anime a unha acción%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is wider than the viewable limit. %2$sTry to make it shorter%3$s.
gl_ES: %1$sAncho do título SEO%3$s: O título SEO é máis ancho que o límite visible. %2$sProba a facelo máis curto%3$s.

en: %1$sSentence length%2$s: %3$s of the sentences contain more than %4$s words, which is more than the recommended maximum of %5$s. %6$sTry to shorten the sentences%2$s.
gl_ES: %1$sLonxitude das frases%2$s: %3$s das frases teñen máis de %4$s palabras, que é máis do máximo recomendado de %5$s. %6$sTrata de acortar máis as frases%2$s.

en: %1$sSentence length%2$s: Great!
gl_ES: %1$sLonxitude das frases%2$s: Fantástico!

en: %1$sSingle title%3$s: H1s should only be used as your main title. Find all H1s in your text that aren't your main title and %2$schange them to a lower heading level%3$s!
gl_ES: %1$sTítulo único%3$s: Só deberías usar H1 como o teu título principal. Encontra tódolos H1 no teu texto que non sexan o título principal e %2$scámbiaos a un nivel de encabezado inferior%3$s!

en: %1$sSlug stopwords%3$s: The slug for this page contains a stop word. %2$sRemove it%3$s! | %1$sSlug stopwords%3$s: The slug for this page contains stop words. %2$sRemove them%3$s!
gl_ES[0]: %1$sPalabras vacías no slug%3$s: O slug desta páxina ten unha palabra vacía. %2$sTes que quitala%3$s!
gl_ES[1]: %1$sPalabras vacías no slug%3$s: O slug desta páxina ten palabras vacías. %2$sTes que quitalas%3$s!

en: %1$sSlug too long%3$s: the slug for this page is a bit long. %2$sShorten it%3$s!
gl_ES: %1$sSlug demasiado longo%3$s: o slug desta páxina é un pouco longa. %2$sTes que recortala%3$s!

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
gl_ES: %1$sPrevisualización de redes sociais%2$s: Facebook & Twitter

en: %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d section of your text is longer than %4$d words and is not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s. | %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d sections of your text are longer than %4$d words and are not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s.
gl_ES[0]: %1$sDistribución de subtítulos%2$s: %3$d sección do teu texto ten máis de %4$d palabras e non está separada por ningún subtítulo. %5$sEngade subtítulos para mellorar a lexibilidade%2$s.
gl_ES[1]: %1$sDistribución de subtítulos%2$s: %3$d seccións do teu texto ten máis de %4$d palabras e non están separadas por ningún subtítulo. %5$sEngade subtítulos para mellorar a lexibilidade%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: Great job!
gl_ES: %1$sDistribución de subtítulos%2$s: Fantástico traballo!

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, although your text is rather long. %3$sTry and add some subheadings%2$s.
gl_ES: %1$sDistribución de subtítulos%2$s: Non estás usando ningún subtítulo, ainda que o tu texto es bastante longo. %3$sProba a engadir algún subtítulo%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
gl_ES: %1$sDistribución de subtítulos%2$s: Non estás usando ningún subtítulo, pero o teu texto é bastante curto e probablemente non os necesite.

en: %1$sTransition words%2$s: None of the sentences contain transition words. %3$sUse some%2$s.
gl_ES: %1$sPalabras de transición%2$s: Ningunha das frases teñen palabras de transición. %3$sUsa algunha%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Only %3$s of the sentences contain transition words, which is not enough. %4$sUse more of them%2$s.
gl_ES: %1$sPalabras de transición%2$s: Só %3$s das frases teñen palabras de transición, e non é dabondo. %4$sUsa algunhas máis%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Well done!
gl_ES: %1$sPalabras de transición%2$s: Ben feito!

en: %1$sUpgrade WordPress to the most recent version%2$s%3$sWe’ve noticed that you’re not on the latest WordPress version, which might cause an issue soon. %4$s (for reasons of security and stability) only supports the current and previous version of WordPress. When the next version of WordPress comes out, that means that we will support WordPress %6$s and %7$s. This means you will not get any updates to %5$s until you update your WordPress, so please make sure to upgrade to the latest WordPress version soon!%3$s%3$s
gl_ES: %1$sActualiza WordPress á última versión%2$s%3$sNotamos que non usas a última versión de WordPress, o que podería causar un problema en breve. %4$s (por razóns de seguridade e estabilidade) só da soporte á versión actual e á anterior de WordPress. Cando saia a próxima versión de WordPress, eso significa que daremos soporte a WordPress %6$s e %7$s. Isto significa que non recibirás ningunha actualización a %5$s ata que actualices o teu WordPress, así que, por favor, asegúrate de actualizar á última versión de WordPress canto antes!%3$s%3$s

en: %1$sYour homepage cannot be indexed by search engines%2$s. This is very bad for SEO and should be fixed.
gl_ES: %1$s a túa páxina principal non pode ser indexada polos motores de procura %2$s. Isto é moi prexudicial para o SEO e debe ser solucionado.

en: %2$s (current default for %1$s)
gl_ES: %2$s (valor predeterminado actual para %1$s)

en: %2$sText length%3$s: The text contains %1$d word. Good job! | %2$sText length%3$s: The text contains %1$d words. Good job!
gl_ES[0]: %2$sLonxitude do texto%3$s: O texto ten %1$d palabra. Bo traballo!
gl_ES[1]: %2$sLonxitude do texto%3$s: O texto ten %1$d palabras. Bo traballo!

en: %2$sText length%4$s: The text contains %1$d word. | %2$sText length%4$s: The text contains %1$d words.
gl_ES[0]: %2$sLonxitude do texto%4$s: O texto ten %1$d palabra.
gl_ES[1]: %2$sLonxitude do texto%4$s: O texto ten %1$d palabras.

en: %3$sImage alt attributes%5$s: Out of %2$d images on this page, %1$d have alt attributes with words from your keyphrase or synonyms. That's a bit much. %4$sOnly include the keyphrase or its synonyms when it really fits the image%5$s.
gl_ES: %3$sAtributos alt de imaxes%5$s: De %2$d imaxes nesta páxina, %1$d teñeen atributos alt con palabras da túa frase clave ou sinónimos. Iso é demasiado. %4$sInclúe a frase clave ou sus sinónimos so cando realmente encaixen na imaxe%5$s.

en: %3$sImage alt attributes%5$s: Out of %2$d images on this page, only %1$d has an alt attribute that reflects the topic of your text. %4$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of more relevant images%5$s! | %3$sImage alt attributes%5$s: Out of %2$d images on this page, only %1$d have alt attributes that reflect the topic of your text. %4$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of more relevant images%5$s!
gl_ES[0]: %3$sAtributos alt de imaxes%5$s: De %2$d imaxes nesta páxina, só %1$d ten un atributo alt que reflexa o tema do teu texto. %4$sEngade a túa frase clave ou sinónimos ás etiquetas alt das imaxes máis relevantes%5$s!
gl_ES[1]: %3$sAtributos alt de imaxes%5$s: De %2$d imaxes nesta páxina, só %1$d teñen atributos alt que reflexan o tema do teu texto. %4$sEngade a túa frase clave ou sinónimos ás etiquetas alt das imaxes máis relevantes%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
gl_ES: %3$sLonxitude da frase clave%5$s: A frase clave ten %1$d palabras. É máis que o máximo recomendado de %2$d palabras. %4$sFaina máis curta%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's way more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
gl_ES: %3$sLonxitude da frase clave%5$s: A frase clave ten %1$d palabras. É moito máis que o máximo recomendado de %2$d palabras. %4$sFaina máis curta%5$s!

en: %3$sPreviously used keyphrase%5$s: You've used this keyphrase %1$sonce before%2$s. %4$sDo not use your keyphrase more than once%5$s.
gl_ES: %3$sFrase clave usada previamente%5$s: Usaches esta frase clave obxectivo %1$sunha vez xa%2$s. %4$sNon uses a túa frase clave obxectivo máis dunha vez%5$s.

en: %4$sPreviously used keyphrase%6$s: You've used this keyphrase %1$s%2$d times before%3$s. %5$sDo not use your keyphrase more than once%6$s.
gl_ES: %4$sFrase clave usada previamente%6$s: Usaches esta frase clave obxectivo %1$s%2$d veces antes%3$s. %5$sNon uses a túa frase clave obxectivo máis dunha vez%6$s.

en: %d day | %d days
gl_ES[0]: %d dia
gl_ES[1]: %d dias

en: %d hour | %d hours
gl_ES[0]: %d hora
gl_ES[1]: %d horas

en: %d minute | %d minutes
gl_ES[0]: %d minuto
gl_ES[1]: %d minutos

en: %d occurrences
gl_ES: %d aparicións

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate | %d results found, use up and down arrow keys to navigate
gl_ES[0]: %d resultado atopado, usa as teclas de frecha arriba e abaixo para navegar
gl_ES[1]: %d resultados atopados, usa as teclas de frecha arriba e abaixo para navegar

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
gl_ES: %s &rsaquo; Asistente de configuración

en: %s Archive
gl_ES: %s arquivo

en: %s Archives
gl_ES: %s arquivos

en: %s Breadcrumbs
gl_ES: %s Faragullas de pan

en: %s Columns
gl_ES: %s Columnas

en: %s Description
gl_ES: Descrición %s

en: %s Image
gl_ES: %s Imaxe

en: %s Posts Overview
gl_ES: %s Información Xeral dos Artigos

en: %s Title
gl_ES: %s Título

en: %s and %s
gl_ES: %s e %s

en: %s data found.
gl_ES: %s datos atopados.

en: %s data not found.
gl_ES: %s datos non atopados.

en: %s data successfully imported.
gl_ES: %s datos importados correctamente.

en: %s data successfully removed.
gl_ES: %s datos eliminados correctamente.

en: %s did not detect any plugin data from plugins it can import from.
gl_ES: %s non detectou ningún dato de plugin de plugins dos que pode importar.

en: %s does not seem to be a valid Facebook App ID. Please correct.
gl_ES: %s non parece ser un ID de aplicación válido de Facebook. Por favor, corríxeo.

en: %s does not seem to be a valid Twitter Username. Please correct.
gl_ES: %s non parece ser un nome de usuario válido de Twitter. Por favor, corríxeo.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
gl_ES: %s non parece ser unha url válida. Por favor corríxea.

en: %s file
gl_ES: %s arquivo

en: %s for WordPress training
gl_ES: Formación de %s para WordPress

en: %s installation wizard
gl_ES: %s asistente de instalación

en: %s integration
gl_ES: %s integración

en: %s is a required feature toggle argument.
gl_ES: %s é un argumento de activación da característica obligatoria.

en: %s notification | %s notifications
gl_ES[0]: %s aviso
gl_ES[1]: %s avisos

en: %s restored to default SEO settings.
gl_ES: %s restaurouse axustes SEO por defecto.

en: %s video tutorial
gl_ES: videotutorial de %s

en: %s, %s and %s
gl_ES: %s, %s e %s

en: &laquo; Back to Tools page
gl_ES: &laquo; Volver á páxina de ferramentas

en: (Opens in a new browser tab)
gl_ES: (Ábrese nunha nova pestana do navegador)

en: (custom field)
gl_ES: (campo persoalizado)

en: (custom taxonomy)
gl_ES: (taxonomía personalizada)

en: (if one exists)
gl_ES: (se é que existe)

en: (no parent)
gl_ES: (sen superior)

en: (no title)
gl_ES: (sen título)

en: 1 year free support and updates included!
gl_ES: Incluído 1 ano de soporte e actualizacións gratuítas!

en: 24/7 email support
gl_ES: 24/7 soporte en correo electrónico

en: 301 Redirect
gl_ES: Redirección 301

en: 404 pages
gl_ES: Páxinas 404

en: A blog
gl_ES: Un blog

en: A company name and logo need to be set for structured data to work properly. %1$sLearn more about the importance of structured data.%2$s
gl_ES: é necesario establecer un nome e un logotipo da empresa para que os datos estruturados funcionen correctamente. %1$sAprende máis sobre a importancia dos datos estruturados%2$s

en: A corporation
gl_ES: Unha corporación

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
gl_ES: Unha ligazón ao arquivo do autor do artigo, co nome do autor como texto de ancoraxe.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
gl_ES: Unha ligazón ao artigo, co título como texto de ancoraxe.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
gl_ES: Unha ligazón a teu sitio, co nome do sitio e a descrición como texto de ancoraxe.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
gl_ES: Unha ligazón a teu sitio, co nome do sitio como texto de ancoraxe.

en: A news channel
gl_ES: Unha canle de noticias

en: A portfolio
gl_ES: Un portafolio

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
gl_ES: Ocurreu un problema ao gardar este paso, {{link}} por favor, envía un informe dos fallos {{/link}} describindo en que paso estás e que cambios querías facer (se os houber).

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
gl_ES: Unha variable de substitución non pode comezar por "%%cf_" o "%%ct_" debido a que estas están reservadas para variables estándar de WPSEO para campos e taxonomías personalizadas. Intenta elixir nomes de variables únicos.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
gl_ES: Unha variable de substitución soamente pode conter caracteres alfanuméricos, guión baixo, ou guión normal. Tenta renomear a túa variable.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
gl_ES: Xa foi rexistrada unha variable de substitución co mesmo nome. Trata de facer que o nome da variable sexa diferente e único.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
gl_ES: Integración sen fisuras entre %1$s e %2$s

en: A small offline business
gl_ES: Un pequeno negocio fóra de liña

en: Access denied
gl_ES: Acceso denegado

en: Accounts
gl_ES: Contas

en: Action
gl_ES: Acción

en: Activate %s for your site on MyYoast
gl_ES: Activa %s para o teu sitio en MyYoast

en: Activated
gl_ES: Activado

en: Activation failed:
gl_ES: Fallou a activación:

en: Add Open Graph meta data
gl_ES: Engadir metadatos Open Graph

en: Add Twitter card meta data
gl_ES: Engade meta datos a tarxeta de Twitter

en: Add image
gl_ES: Engadir imaxe

en: Add question
gl_ES: Engadir pregunta

en: Add related keyphrase
gl_ES: Engadir frase clave relacionada

en: Add step
gl_ES: Engadir paso

en: Add synonyms
gl_ES: Engadir sinónimos

en: Add total time
gl_ES: Engadir o tempo total

en: Admin bar menu
gl_ES: Menú da barra do administración

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
gl_ES: Aviso só para o Administrador: esta páxina non mostra unha meta descrición porque non a ten. Feixe unha destas dúas cousas: escribe unha especificamente para esta páxina o vai ao menú [%1$s - %2$s] e configura unha persoal.

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
gl_ES: Axustes <code>meta</code> avanzados de robots para esta páxina.

en: Advanced Variables
gl_ES: Variables avanzadas

en: All Readability Scores
gl_ES: Todas as puntuacións de lexibilidade

en: All SEO Scores
gl_ES: Todos os resultados SEO

en: All you have to do is press the following button and we'll go through all your texts for you.
gl_ES: Todo o que tes que facer é pulsar o seguinte botón e nos revisaremos tódolos teus textos por ti.

en: All your texts are already counted, there is no need to count them again.
gl_ES: Todos os teus textos xa están contados, non hai necesidade de contalos de novo.

en: All-around SEO training
gl_ES: Formación SEO integral

en: Allow Control
gl_ES: Permitir control

en: Allow customers to pick up their %s order locally
gl_ES: Permitir aos clientes recoller o seu pedido %s  localmente

en: Allow search engines to show this %s in search results?
gl_ES: Permitir que os motores de procura mostren este %s nos resultados de procura?

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
gl_ES: Ocorreu un erro na avaliación '%1$s'

en: An error occurred loading the %s primary taxonomy picker.
gl_ES: Produciuse un erro ao cargar o selector de taxonomía principal de %s.

en: An online shop
gl_ES: Unha tenda en liña

en: Analysis
gl_ES: Análise

en: Analysis results
gl_ES: Resultados da análise

en: Analyze entire site
gl_ES: Analizar o sitio completo

en: Analyze this page
gl_ES: Analizar esta páxina

en: Anchor text for the Homepage
gl_ES: Texto da ligazón para a páxina de inicio

en: Anchor text for the homepage:
gl_ES: Texto de ancoraxe para a páxina de inicio:

en: Archive title
gl_ES: Título do arquivo

en: Archives
gl_ES: Arquivos

en: Archives for
gl_ES: Arquivos de

en: Archives settings help
gl_ES: Axuda de configuración de arquivos

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
gl_ES: Estás en Google News? Incrementa o teu tráfico dende Google News optimizándoo!

en: Are you trying to use multiple keyphrases? You should add them separately below.
gl_ES: Estás a tratar de usar varias palabras crave? Debe agregalas por separado a continuación.

en: Asterisk
gl_ES: Asterisco

en: Attachment caption
gl_ES: Pé de foto do adxunto

en: Attract more customers near you
gl_ES: Atrae máis clientes cerca de ti

en: Authenticate
gl_ES: Autorizar

en: Author archives
gl_ES: Arquivos de autor

en: Author archives settings
gl_ES: Axustes dos arquivos do autor

en: Authorization code
gl_ES: Código de autorización

en: Available variables
gl_ES: Variables dispoñibles

en: Baidu verification code
gl_ES: Código de verificación Baidu

en: Baidu verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
gl_ES: Os códigos de confirmación de Baidu só poden conter letras, números, guións e guións baixos. %s

en: Basic Variables
gl_ES: Variables básicas

en: Be found in Google Maps and local results.
gl_ES: Fai que te atopen en Google Maps e nos resultados locais.

en: Be found in Google Video search and enhance your video sharing on social media.
gl_ES: Fai que te atopen na búsqueda de Google Video e fomenta que se comparta o teu vídeo nas redes sociais.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
gl_ES: A continuación tes as puntuacións SEO dos teus artigos publicados. Agora é un bo momento para empezar a mellorar algúns dos teus artigos!

en: Bing confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
gl_ES: Os códigos de confirmación de Bing só poden conter letras da A á F, números, guións e guións bajos. %s

en: Bing verification code
gl_ES: Código de verificación de Bing

en: Blocked
gl_ES: Bloqueado

en: Bold
gl_ES: Letra grosa

en: Bold the last page
gl_ES: Última páxina en letra grosa

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
gl_ES: Tanto %1$s como %2$s poden crear mapas do sitio XML. Ter dous mapas do sitio XML non é beneficioso para os motores de procura, e de feito poderían facer máis lento o teu sitio.

en: Both %1$s and %2$s create Open Graph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
gl_ES: Tanto %1$s como %2$s crean datos OpenGraph, o que podería facer que Facebook, Twitter, LinkedIn e outras redes sociais utilicen os textos e imaxes equivocados cando se compartan as túas páxinas.

en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
gl_ES: Tanto %1$s como %2$s xestionan o SEO do seu sitio. Executar dous  plugins SEO ao mesmo tempo é prexudicial.

en: Breadcrumb for 404 Page
gl_ES: Faragullas de pan para a páxina 404

en: Breadcrumb for 404 pages:
gl_ES: Faragullas de pan para as páxinas 404:

en: Breadcrumb settings for %s archive
gl_ES: Configuración de ruta de navegación para o arquivo %s

en: Breadcrumbs
gl_ES: Faragullas de pan

en: Breadcrumbs Title
gl_ES: Título das faragullas de pan

en: Breadcrumbs separator:
gl_ES: Separador das faragullas de pan:

en: Breadcrumbs settings
gl_ES: Axustes de faragullas de pan

en: Breadcrumbs title
gl_ES: Título da ruta das faragullas de pan

en: Bulk editor
gl_ES: Editor masivo

en: Bullet
gl_ES: Viñeta

en: Buy %s
gl_ES: Comprar %s

en: By enabling this option, attachment URLs become visible to both your visitors and Google. To add value to your website, they should contain useful information, or they might have a negative impact on your ranking.
gl_ES: Ao activar esta opción, as URL adxuntas fanse visibles tanto para os visitantes como para Google. Para engadir valor a túa web, deben conter información útil, ou poderían ter un impacto negativo no teu posicionamento.

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keyphrases. It also comes with 24/7 personal support.
gl_ES: Dito sexa do paso, sabías que tamén temos un %1$s plugin Premium%2$s? Ofrece funcionalidades avanzadas, como un xestor do redireccións, e compatibilidade con múltiples palabras clave. Tamén inclúe soporte personal 24/7.

en: CSS Validator
gl_ES: Validador de CSS

en: CSS class(es) to apply to the steps
gl_ES: Clase (s) CSS para aplicar aos pasos

en: Calculation completed.
gl_ES: Cálculo completado.

en: Calculation in progress...
gl_ES: Cálculo en curso ...

en: Cannot get the size of %1$s because it is hosted externally.
gl_ES: Non se puido obter o tamaño de %1$s por estar aloxada de forma externa.

en: Cannot get the size of %1$s because of unknown reasons.
gl_ES: Non se puido obter o tamaño de %1$s por razóns descoñecidas.

en: Canonical URL
gl_ES: URL canónico

en: Caption
gl_ES: Subtítulo

en: Category
gl_ES: Categoría

en: Category URLs
gl_ES: URLs de categorías

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
gl_ES: Os URLs de categoría en  WordPress conteñen un prefixo, xeralmente %s, esta función elimina ese prefixo, só para categorías.

en: Category description
gl_ES: Descripción da categoría

en: Change language
gl_ES: Cambiar idioma

en: Changing your permalinks settings can seriously impact your search engine visibility. It should almost %1$s never %2$s be done on a live website.
gl_ES: Cambiar os teus axustes de ligazóns permanentes pode impactar seriamente na túa visibilidade nos motores de búsca. Non debería facerse case %1$s nunca %2$s nunha web pública.

en: Check Google Cache
gl_ES: Comprobar a caché de Google

en: Check Headers
gl_ES: Comprobar cabeceiras

en: Check Keyphrase Density
gl_ES: Comproba a densidade da frase clave

en: Check links to this URL
gl_ES: Ver ligazóns a esta URL

en: Choose a profile
gl_ES: Elixe un perfil

en: Choose an image
gl_ES: Elixe unha imaxe

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
gl_ES: Elixe o sitio coa configuración que desexas utilizar de forma predeterminada para todos os sitios que se engadan á rede. Se elixes "Ningunha", utilizaranse os valores predeterminados normais do plugin.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
gl_ES: Elixe que símbolo utilizar como separador do título. Amosarase, por exemplo, entre o título da túa publicación e o nome do sitio. Os símbolos amósanse no tamaño en que aparecerán os resultados da procura.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to publish your site.
gl_ES: Elixe en construción se desexas manter o sitio fóra do índice dos motores da busca. Non esquezas activalo cando estés listo para publicar o teu sitio.

en: Choose whether the site represents an organization or a person.
gl_ES: Elixe se o sitio representa unha organización ou a unha persoa.

en: Clean
gl_ES: Limpar

en: Cleanup of %s data failed.
gl_ES: Fallou a limpeza de %s datos.

en: Clear Image
gl_ES: Baleirar imaxe

en: Click the "%3$s" button to use the meta description already set in the %1$sSearch Appearance Homepage%2$s setting.
gl_ES: Fai clic no botón "%3$s" para usar a  metadescrición xa configurada na configuración de %1$s Procura da páxina principal %2$s.

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Close snippet editor
gl_ES: Pechar o editor de snippet

en: Close the Wizard
gl_ES: Pechar o asistente

en: Colon
gl_ES: Dous puntos

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
gl_ES: Con nosa garantía da devolución do diñeiro durante 30 días sen preguntas

en: Configuration Wizard
gl_ES: Asistente de configuración

en: Configure %1$s's Open Graph settings
gl_ES: Configurar os axustes de OpenGraph %1$s

en: Consider linking to these articles:
gl_ES: Considera enlazar a estes artigos:

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles:{{/a}}
gl_ES: Considera ligar a estos {{a}}artigos esenciais:{{/a}}

en: Considerations
gl_ES: Consideracións

en: Content Type
gl_ES: Tipo de Contido

en: Content Types
gl_ES: Tipos de contido

en: Content optimization:
gl_ES: Optimización do contido:

en: Content to put after each post in the feed
gl_ES: Contido que se poñerá despois de cada artigo no feed

en: Content to put before each post in the feed
gl_ES: Contido para poñer antes de cada artigo no feed

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
gl_ES: Arquivo do tipo de contido para mostrar nas faragullas de pan para as taxonomías

en: Continue learning
gl_ES: Continuar aprendendo

en: Copied!
gl_ES: Copiado!

en: Copy all these settings to another site's %1$s tab and click "%1$s" there.
gl_ES: Copia todos estos axustes á pestana %1$s de outro sitio e fai clic en "%1$s" de alí.

en: Copy error
gl_ES: Erro de copia

en: Copy home meta description
gl_ES: Copiar a meta descrición da portada

en: Copy link
gl_ES: Copiar ligazon

en: Copy link to suggested article: %s
gl_ES: Copia a ligazón ao artigo suxerido: %s

en: Cornerstone content
gl_ES: Contido esencial

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
gl_ES: O contido esencial deberían ser os artículos máis importantes e extensos do teu sitio.

en: Count links
gl_ES: Contar ligazóns

en: Count links in your texts
gl_ES: Contar ligazóns nos teus textos

en: Counting links in your texts
gl_ES: Contando ligazóns nos teus textos

en: Crawl errors per page
gl_ES: Erros de rastrexo por páxina

en: Crawl issues list
gl_ES: Lista de problemas de rastrexo

en: Crawl issues list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de problemas de rastrexo

en: Create %s file
gl_ES: Crear ficheiro %s

en: Create a How-to guide in an SEO-friendly way. You can only use one How-to block per post.
gl_ES: Cre unha guía de instrucións dunha maneira amigable con SEO. Só podes usar un bloque de instrucións por publicación.

en: Create redirect
gl_ES: Crear redirección

en: Creates XML News Sitemaps
gl_ES: Crea mapas do sitio XML de noticias

en: Creating redirects is a %s feature
gl_ES: A creación de redireccións é unha característica de %s

en: Credits
gl_ES: Créditos

en: Current profile
gl_ES: Perfil actual

en: Current year
gl_ES: Ano actual

en: Dash
gl_ES: Guión

en: Dashboard
gl_ES: Panel

en: Date
gl_ES: Data

en: Date archives
gl_ES: Arquivos por datas

en: Date archives settings
gl_ES: Axustes de arquivos por data

en: Date in Snippet Preview
gl_ES: Data na vista previa do snippet

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
gl_ES: Os arquivos baseados en data poderían considerarse nalgúns casos como contido duplicado.

en: Deactivate %s
gl_ES: Desactivar %s

en: Default for %2$s, currently: %1$s
gl_ES: Valor predeterminado para %2$s, actualmente: %1$s

en: Default settings
gl_ES: Axustes por defecto

en: Delete question
gl_ES: Eliminar pregunta

en: Delete step
gl_ES: Eliminar paso

en: Delete total time
gl_ES: Eliminar o tempo total

en: Describe the duration of the instruction:
gl_ES: Describe a duración da instrución:

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Desktop
gl_ES: Escritorio

en: Desktop preview
gl_ES: Vista previa do escritorio

en: Did you know %s also analyzes the different word forms of your keyphrase, like plurals and past tenses?
gl_ES: Sabías que %s tamén analiza as distintas variaciones da túa frase clave, como plurais e tempos verbais?

en: Disable
gl_ES: Desactivar

en: Disable SEO analysis
gl_ES: Desactivar análise SEO

en: Disable readability analysis
gl_ES: Desactivar a análise de lexibilidade

en: Disabled
gl_ES: Desactivado

en: Discover why readability is important for SEO.
gl_ES: Descubre por que a lexibilidade é importante para a SEO.

en: Dismiss %s upgrade notice
gl_ES: Descartar o aviso da actualización de %s

en: Dismiss this alert
gl_ES: Descartar esta alerta

en: Dismiss this item.
gl_ES: Descartar este elemento.

en: Dismiss this notice
gl_ES: Descarta este aviso

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
gl_ES: Non permitir que os motores de procura amosen %s nos resultados de procura.

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Add synonyms and related keywords, use our Premium SEO analysis, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
gl_ES: Queres gañarlle á túa competencia? %1$s ofréceche fantásticas características adicionais que che axudarán a configurar a túa estratexia SEO como un profesional. Utiliza a funcionalidade de múltiples palabras clave obxectivo, o xestor de redireccións e a nosa ferramenta de ligazóns internas. %1$s tamén che dará acceso a soporte premium.

en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %1$s? You can, with %2$s.
gl_ES: Queres ver como se verá se as persoas comparten esta publicación en %1$s? Podes, con %2$s.

en: Does your site represent a person or an organization?
gl_ES: Este sitio representa a unha persoa ou organización?

en: Does, or will, your site have multiple authors?
gl_ES: Ten, ou terá, o teu sitio varios autores?

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
gl_ES: Non perdas erros de rastrexo: %1$s conecta aquí coa consola de Google Search %2$s.

en: Don’t waste time figuring out the best settings yourself.
gl_ES: Non perdas tempo tentando achar as mellores configuracións por ti mesmo.

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
gl_ES: Inserción sinxela de Google Maps, un localizador de tendas, horas de apertura e máis

en: Easy redirect manager
gl_ES: Fácil xestor de redireccións

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit &#8220;%s&#8221;
gl_ES: Modificar &#8220; %s&#8221;

en: Edit Files
gl_ES: Editar ficheiros

en: Edit snippet
gl_ES: Editar snippet

en: Edit the content of your %s:
gl_ES: Edita o contido do teu %s:

en: Em dash
gl_ES: Guión longo

en: Email
gl_ES: Correo

en: Email support is a %s feature
gl_ES: O soporte por correo electrónico é unha característica %s

en: En dash
gl_ES: Guión curto

en: Enable Breadcrumbs
gl_ES: Activar as faragullas de pan

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
gl_ES: Habilita os mapas de sitio XML que xera %s.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
gl_ES: Activa esta función se desexas que Facebook e outras redes sociais amosen unha vista previa con imaxes e un extracto de texto cando se comparta unha ligazón ao teu sitio.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
gl_ES: Activa esta función se desexas que Twitter amose unha vista previa con imaxes e un extracto de texto cando se comparta unha ligazón ao teu sitio.

en: Enabled
gl_ES: Activado

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
gl_ES: Mellora a experiencia compartindo artigos con vídeos

en: Enroll in the free %s for WordPress training
gl_ES: Apúntate á formación gratuíta de %s para WordPress

en: Enter a description
gl_ES: Ingresar unha descrición

en: Enter a focus keyphrase to calculate the SEO score
gl_ES: Introduce unha palabra clave para calcular a túa puntuación de SEO

en: Enter a question
gl_ES: Introduce unha pregunta

en: Enter a step description
gl_ES: Ingresar unha descrición de paso

en: Enter a step title
gl_ES: Introduce un título de paso

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
gl_ES: Introduce o %1$s ID do sitio %2$s cuxos axustes queres usar por defecto para todos os sitios que se engadan á túa rede. Déixao baleiro para ningún (ou sexa, para que se usen os axustes normais por defecto do plugin).

en: Enter the answer to the question
gl_ES: Introduce a resposta á pregunta

en: Enter your Google Authorization Code and press the Authenticate button.
gl_ES: Introduce o teu código de autorización de Google e preme o botón Autorizar.

en: Environment
gl_ES: Contorna

en: Error 404: Page not found
gl_ES: Erro 404: Páxina non atopada

en: Error: %s
gl_ES: Erro: %s

en: Error: Please select a user below to make your site's meta data complete.
gl_ES: Error: Por favor, selecciona un usuario a continuación para completar os meta datos do teu sitio.

en: Errors
gl_ES: Erros

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
gl_ES: Erros que se produciron só cando teu sitio foi rastrexado por Googlebot-Mobile (estes erros non apareceron na versión de escritorio).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
gl_ES: Erros que se produciron cando Googlebot rastrexou o teu sitio.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
gl_ES: Erros que só se produciron cando o teu sitio foi rastrexado por Googlebot para teléfonos móbiles sinxelos (os erros non apareceron na versión de escritorio).

en: Excerpt
gl_ES: Fragmento

en: Excerpt only
gl_ES: Só extracto

en: Existing %1$s Title
gl_ES: O título %1$s xa existe

en: Existing Yoast Meta Description
gl_ES: Meta descrición de Yoast actual

en: Expected an integer as input.
gl_ES: Esperábase un número enteiro.

en: Export settings
gl_ES: Exportar configuracións

en: Export your %1$s settings
gl_ES: Exportar os teus axustes de %1$s

en: Export your %1$s settings here, to copy them on another site.
gl_ES: Exporta aquí os teus axustes de %1$s, para copialos noutro sitio.

en: Extend %s
gl_ES: Extender %s

en: Extensions
gl_ES: Extensións

en: FAQ
gl_ES: Preguntas frecuentes

en: Facebook & Twitter
gl_ES: Facebook e Twitter

en: Facebook App ID
gl_ES: ID da aplicación en Facebook

en: Facebook Debugger
gl_ES: Depurador de Facebook

en: Facebook Page URL
gl_ES: URL da páxina de Facebook

en: Facebook profile URL
gl_ES: URL do perfil de Facebook

en: Facebook settings
gl_ES: Axustes de Facebook

en: Faulty redirects
gl_ES: Redireccións erróneas

en: Feature phone
gl_ES: Teléfono sinxelo

en: Features
gl_ES: Características

en: Fetch the current status
gl_ES: Ver o estado actual

en: File editor
gl_ES: Editor de ficheiros

en: Filter
gl_ES: Filtro

en: Filter by Readability Score
gl_ES: Filtrar por nivel de lexibilidade

en: Filter by SEO Score
gl_ES: Filtrar por puntuación SEO

en: Filter by content type
gl_ES: Filtro por tipo de contido

en: Filter posts list
gl_ES: Filtrar a lista de artigos

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
gl_ES: Descubre como o contido básico pode axudarte a mellorar a estrutura do teu sitio.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
gl_ES: Descubre como o contador de ligazóns de texto pode mellorar o teu SEO.

en: Find out what words your audience uses to find you
gl_ES: Descubre que palabras usa a túa audiencia para atoparte

en: Find out why you should upgrade to %s
gl_ES: Descubre por que debes actualizar a %s

en: First detected
gl_ES: Primeiro detectado

en: First-time SEO configuration
gl_ES: Configuración de SEO por primeira vez

en: Focus keyphrase
gl_ES: Frase clave obxectivo

en: Focus keyphrase not set.
gl_ES: A frase clave obxectivo non está establecida.

en: Focus keyword
gl_ES: Palabra clave obxectivo

en: Follow our free %1$s for WordPress training and become a certified %1$s Expert!
gl_ES: Sigue a nosa formación gratuíta de %1$s para WordPress e convírtete nun experto %1$s certificado!

en: For this feature to work %1$s requires at least PHP version %2$s. We have detected PHP version %3$s on this website.
gl_ES: Para que esta característica funcione %1$srequírese polo menos unha versión de PHP %2$s. Detectamos a versión PHP %3$s nesta web.

en: For this feature to work, %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
gl_ES: Para que esta característica funcione, %1$snecesita crear unha tabla na túa base de datos. Non foi posible crear esta tabla automáticamente.

en: Force rewrite titles
gl_ES: Forzar a reescritura dos títulos

en: Format-based archives
gl_ES: Arquivos de formatos

en: Frequently Asked Questions
gl_ES: Preguntas frecuentes

en: Frontpage settings
gl_ES: Axustes da páxina principal

en: General
gl_ES: Xeral

en: Get %s
gl_ES: Consigue %s

en: Get Google Authorization Code
gl_ES: Obter o código de autorización de Google

en: Get an even better analysis
gl_ES: Obtén unha análise aínda mellor

en: Get better search results in local search
gl_ES: Obtén mellores resultados de procura na procura local

en: Get quick wins to make your site rank higher in search engines.
gl_ES: Consigue resultados rápidos para facer que o teu sitio se posicione mellor en buscadores.

en: Get real-time suggestions for internal links
gl_ES: Consigue suxestións a tempo real para ligazóns internas

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
gl_ES: Comezar rapidamente co %1$s %2$s asistente de configuración %3$s!

en: Get support
gl_ES: Obter soporte

en: Get the %s plugin now
gl_ES: Consigue o plugin %s agora

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
gl_ES: Consigue o teu código de verificación Baidu en %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.

en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
gl_ES: Obtén o teu código de verificación de Bing en %1$s Bing Ferramentas para webmasters %2$s.

en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
gl_ES: Obtén o teu código de verificación de Google en %1$s Consola de procura de Google %2$s.

en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
gl_ES: Obtén o teu código de verificación de Yandex en %1$s Yandex Ferramentas para webmasters %2$s.

en: Go %s!
gl_ES: Ir a %s!

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the setup and use of the plugin.
gl_ES: Faite Premium e os nosos expertos responderán calquera pregunta que poidas ter acerca da configuración e o uso do plugin.

en: Go back
gl_ES: Volver

en: Go back to the search results
gl_ES: Volver aos resultados de procura

en: Good
gl_ES: Bo

en: Good SEO score
gl_ES: Cualificación SEO boa

en: Good job!
gl_ES: Bo traballo!

en: Good job! All the links in your texts have been counted.
gl_ES: Bo traballo! Contáronse todas as ligazóns dos teus textos.

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
gl_ES: Bo traballo! Non detectamos ningún problema grave de SEO.

en: Good results
gl_ES: Bos resultados

en: Google Page Speed Test
gl_ES: Test de rapidez de páxinas de Google

en: Google Structured Data Test
gl_ES: Test de datos estruturados de Google

en: Google has discontinued its Crawl Errors API. Therefore, any possible crawl errors you might have cannot be displayed here anymore. %1$sRead our statement on this for further information%2$s.
gl_ES: Google eliminou a API de erros de rastrexo, así que xa non é posible mostrar aquí os teus posibles erros de rastrexo. %1$sLe o noso comunicado para máis información%2$s.

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
gl_ES: Google mostra o nome da túa web nos resultados de procura, se queres cambialo, podes facelo aquí.

en: Google verification code
gl_ES: Código de verificación de Google

en: Google verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
gl_ES: Os códigos de verificación de Google só poden conter letras, números, guións e guións baixos. %s

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
gl_ES: Google non foi capaz de rastrexar este URL debido a un problema sen determinar.

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
gl_ES: Googlebot puido acceder ao teu sitio, pero certos URLs están bloqueados para Googlebot no teu ficheiro %1$s. Este bloqueo podería ser para todos os Googlebots ou mesmo especificamente para Googlebot-móbil.

en: Great news: you can, with %1$s!
gl_ES: Grandes noticias: podes facelo, con %1$s!

en: Great news: you can, with %s!
gl_ES: Grandes novidades: pode, con %s!

en: Greater than sign
gl_ES: Símbolo maior que

en: HTML Validator
gl_ES: Validador de HTML

en: Has feedback
gl_ES: Ten resposta

en: Help on choosing the perfect focus keyphrase
gl_ES: Axuda para elexir a frase clave obxectivo perfecta

en: Help on copying the home meta description
gl_ES: Axuda para copiar a meta descrición da páxina de inicio

en: Help on the author archives search results setting
gl_ES: Axudar na configuración dos resultados de procura Arquivo do Autor

en: Help on the authors without posts archive search results setting
gl_ES: Axuda para os autores sen configuración de resultados de procura do arquivo de publicacións

en: Help on the category prefix setting
gl_ES: Axuda sobre a configuración do prefixo de categoría

en: Help on the date archives search results setting
gl_ES: Axuda na configuración dos resultados de procura de arquivos de data

en: Help on this search results setting
gl_ES: Axuda nesta configuración de resultados de procura

en: Help on: %s
gl_ES: Axuda en: %s

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
gl_ES: Oe, a teu SEO está a funcionar bastante ben! Mira as estatísticas:

en: Hide
gl_ES: Ocultar

en: Hide this item.
gl_ES: Ocultar este elemento.

en: Highlight this result in the text
gl_ES: Resalta este resultado no texto

en: Home
gl_ES: Portada

en: Homepage
gl_ES: Portada

en: Homepage &amp; Front page
gl_ES: Portada &amp; Páxina de inicio

en: How to
gl_ES: Como

en: How to insert breadcrumbs in your theme
gl_ES: Como inserir as faragullas de pan no teu tema

en: How-to
gl_ES: Como

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
gl_ES: Gran problema de SEO: Estás a bloquearlles o acceso aos robots.

en: If a Wikipedia page for you or your organization exists, add it too.
gl_ES: Si existe unha páxina túa ou da túa organización na Wikipedia, engádea tamén.

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
gl_ES: Se este é o caso no teu sitio, podes elixir desactivalo (o que fará que se redirixa á túa páxina principal), ou engádelle %s para que non apareza nos resultados de procura.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
gl_ES: Se estás a experimentar problemas, %1$s por favor, envía un informe dos fallos %2$s e faremos todo o posible para axudarche.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent  duplicate content issues.
gl_ES: Se elixes non, os teus arquivos de autor desactivaranse para evitar contidos duplicados.

en: If you don't want to use the meta description for sharing on %1$s but want another description there, write it here.
gl_ES: Se queres utilizar outro texto diferente á meta descrición para compartir en %1$s escríbeo aquí.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
gl_ES: Se non queres usar a meta descrición para compartir o artigo en %s pero queres usar outra descrición, escríbea aquí.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
gl_ES: Se non queres utilizar o título da publicación para compartila en %s pero queres utilizar outro título, escríbeo aquí.

en: If you don't want to use the title for sharing on %1$s but instead want another title there, write it here.
gl_ES: Se queres utilizar outro texto diferente ao título para compartir en %1$s escríbeo aquí.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
gl_ES: Se tiveses un arquivo %s e fose editable poderías editalo dende aquí.

en: If you have a problem that you can't solve with our video tutorials or knowledge base, you can send a message to our support team. They can be reached 24/7.
gl_ES: Se ten un problema que non pode resolver cos nosos vídeos  tutoriales ou base de coñecementos, pode enviar unha mensaxe ao noso equipo de soporte. Poden ser localizados as 24 horas, os 7 días da semana.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
gl_ES: Se xa confirmaches túa web en Pinterest podes saltarche este paso.

en: If you know what this means and you do not want to see this message anymore, you can %1$sdismiss this message%2$s.
gl_ES: Se sabes que significa isto e non queres ver esta mensaxe outra vez, podes %1$sdescartar esta mensaxe%2$s.

en: If you want more help creating awesome content, check out our %2$sSEO copywriting course%3$s. Do you want to know all about the features of the plugin, consider doing our %1$s!
gl_ES: Se queres máis axuda para crear contido impactante revisa noso %2$s curso de escritura SEO %3$s. Queres coñecer todas as características do plugin?, exponche facer  noso %1$s!

en: If you want to double-check your %1$s settings, or change something, you can always %2$sreopen the configuration wizard%3$s.
gl_ES: Se queres volver a comprobar os teus axustes de %1$s ou cambiar algo, sempre podes %2$svolver a abrir o asistente de configuración%3$s.

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
gl_ES: Se queres gañar a túa competencia nunha rexión ou cidade específica bota unha ollada a noso plugin %1$s Poderás inserir facilmente mapas de Google, horarios de apertura, información de contacto e localizadores dá tenda. Ademais do todo isto %1$s che axuda a mellorar a usabilidade de túa páxina de contacto.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image here.
gl_ES: Se queres eliminar a imaxe usada en %s para esta publicación, sube/elixe unha imaxe aquí.

en: If you want to use an image for sharing on %1$s, you can upload / choose an image or add the image URL here.
gl_ES: Se queres utilizar unha imaxe para compartir en %1$s podes subir/elexir unha imaxe ou engadir aquí a URL dá imaxe.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
gl_ES: Se tes un sitio dun só autor o arquivo de autor será exactamente igual que túa páxina principal. Isto é o que se coñece como %1$s problema de contido duplicado %2$s.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
gl_ES: Se teu arquivo %s tivese permisos de escritura poderías editalo dende aquí.

en: If you’ve held off on updating to %2$s and higher because of the new Gutenberg editor, please install the Classic Editor plugin. It will give you the same editing experience you have now, but also the security of newer versions of WordPress and %1$s.
gl_ES: Se aínda non actualizaches a %2$s ou superior debido ao novo editor Gutenberg, por favor instala o plugin Classic editor. Darache a mesma experiencia de edición que tes agora, pero tamén a seguridade das novas versións de WordPress e %1$s.

en: Image URL
gl_ES: URL da imaxe

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
gl_ES: Envía pings a Google inmediatamente, cada vez que se publique un novo artigo

en: Import
gl_ES: Importar

en: Import and Export
gl_ES: Importar e exportar

en: Import from other SEO plugins
gl_ES: Importar de otros plugins SEO

en: Import of settings is only supported on servers that run PHP 5.3 or higher.
gl_ES: A importación dos axustes so son compatibles en servidores que executen PHP 5.3 ou superior.

en: Import settings
gl_ES: Axustes de importación

en: Import settings by pasting the settings you copied from another site here and clicking "%s".
gl_ES: Importa os axustes pegando aquí os axustes que copiaches doutro sitio e facendo clic en "%s".

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
gl_ES: Importa a configuración doutro plugin SEO e exporta a súa configuración para reutilizala noutro sitio.

en: Improve sharing on Facebook and Pinterest
gl_ES: Mellora o compartir en Facebook e Pinterest

en: Improve your SEO skills
gl_ES: Mellora as túas destrezas SEO

en: Improvements
gl_ES: Melloras

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
gl_ES: Inclúe unha conta gratis MyYoast que che dá acceso ao noso curso gratis SEO para principiantes!

en: Incorrect Google Authorization Code.
gl_ES: Código de autorización de Google incorrecto.

en: Increase your SEO reach
gl_ES: Aumenta teu alcance SEO

en: Indexability check by %1$s
gl_ES: Comprobación de indexación de %1$s

en: Indexable created for object %1$s with type %2$s
gl_ES: Indexable creada para o obxecto %1$s co tipo %2$s

en: Indexable with ID `%1$s` does not exist
gl_ES: O indexable co ID `%1$s` non existe

en: Insert question
gl_ES: Inserir pregunta

en: Insert snippet variable
gl_ES: Insire variable do snippet

en: Insert step
gl_ES: Inserir paso

en: Instagram URL
gl_ES: URL de Instagram

en: Instagram profile URL
gl_ES: URL do perfil de Instagram

en: Installed
gl_ES: Instalado

en: Invalid POST request. Meta values already exist for object with ID %1$s.
gl_ES: Petición POST non válida. Os valores meta xa existen para o obxecto co ID %1$s.

en: Invalid type for parameter `%1$s` passed. Expected `%2$s`, but got `%3$s`
gl_ES: Tipo non válido para o parámetro `%1$s` pasado. Esperábase `%2$s`, pero se obtivo `%3$s`

en: Issue categories
gl_ES: Categorías de problemas

en: Just another WordPress site
gl_ES: Outro sitio creado con WordPress

en: Keep
gl_ES: Conservar

en: Keyphrase
gl_ES: Frase clave

en: Keyphrase:
gl_ES: Frase clave:

en: Keyword Research
gl_ES: Análise de palabras crave

en: Keyword research is essential in any SEO strategy. You decide the search terms you want to be found for, and figure out what words your audience uses to find you. Great keyword research tells you what content you need to start ranking for the terms you want to rank for. Make sure your efforts go into the keywords you actually have a chance at ranking for! The %1$s walks you through this process, step by step.
gl_ES: A investigación de palabras clave é esencial en calquera estratexia de SEO. Ti decides os termos de procura polos que queres que te atopen, e descubre que palabras usa a túa audiencia para atoparte. Unha gran investigación de palabras clave indícache que contido necesitas para empezar a puntuar para os termos que queres posicionar. Asegúrate de que o teus esforzos vaian nas palabras clave para as que realmente tes posibilidades de posicionarte! O %1$s guíate a través deste proceso, paso a paso.

en: Keyword research training
gl_ES: Adestramento en investigación de palabras crave

en: Knowledge Graph & Schema.org
gl_ES: Knowledge Graph e Schema.org

en: Knowledge base
gl_ES: Base de coñecementos

en: Knowledge base article
gl_ES: Artigo dá base de coñecemento

en: Label
gl_ES: Etiqueta

en: Last crawled
gl_ES: Último rastrexo

en: Latest blog posts on %1$s
gl_ES: Últimas publicacións de blogue en %1$s

en: Learn about why permalinks are important for SEO.
gl_ES: Aprende sobre por qué as ligazóns permanentes son importantes para o SEO.

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
gl_ES: Descubra como o análise SEO pode axudalo a clasificarse.

en: Learn more about Cornerstone Content.
gl_ES: Aprende máis sobre o contido esencial.

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
gl_ES: Obteña máis información acerca da configuración de Medios e URL de arquivos adxuntos

en: Learn more about the RSS feed setting
gl_ES: Máis información sobre a configuración de fontes RSS

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
gl_ES: Obteña máis información sobre a verificación de Ferramentas para  webmasters de Google

en: Learn more about the archives setting
gl_ES: Obteña máis información sobre a configuración de arquivos

en: Learn more about the available variables
gl_ES: Aprenda máis sobre as variables dispoñibles

en: Learn more about the homepage setting
gl_ES: Obteña máis información sobre a configuración da páxina de inicio

en: Learn more about the knowledge graph setting
gl_ES: Obteña máis información sobre a configuración do gráfico de coñecemento

en: Learn more about the readability analysis
gl_ES: Obteña máis información sobre Análise de lexibilidade.

en: Learn more about the special pages setting
gl_ES: Obteña máis información sobre a configuración de páxinas especiais

en: Learn more about the title separator setting
gl_ES: Obteña máis información sobre a configuración do  separador de título

en: Learn more about your social profiles settings
gl_ES: Obteña máis información sobre a configuración dos seus perfís sociais

en: Learn practical SEO skills to rank higher in Google.
gl_ES: Aprende destrezas prácticas de SEO para posicionarte mellor en Google.

en: Left angle quotation mark
gl_ES: Comilla inclinada á esquerda

en: Less than sign
gl_ES: Símbolo de menor que

en: LinkedIn URL
gl_ES: URL de Linkedin

en: LinkedIn profile URL
gl_ES: URL do perfil de Linkedin

en: List your Frequently Asked Questions in an SEO-friendly way. You can only use one FAQ block per post.
gl_ES: Faga unha lista das súas preguntas frecuentes dunha maneira amigable con SEO. Só podes usar un bloque de preguntas frecuentes por publicación.

en: Loading help center.
gl_ES: Cargando centro de axuda.

en: Loading...
gl_ES: Cargando...

en: Low asterisk
gl_ES: Asterisco baixo

en: MailChimp signup failed:
gl_ES: Ou rexistro en Mailchimp fallou:

en: Make %1$s primary %2$s
gl_ES: Facer %1$s primario %2$s

en: Make primary
gl_ES: Facer principal

en: Make sure you don't miss out on traffic!
gl_ES: Asegúrate de non perder tráfico!

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
gl_ES: Feixe que vos vídeos sexan adaptables activando fitvids.js

en: Manage your %s subscription on MyYoast
gl_ES: Administra a túa %s subscrición en My Yoast

en: Mark as cornerstone content
gl_ES: Marcar como contido fundamental

en: Mark as fixed
gl_ES: Marcar como solucionado

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
gl_ES: Marque o %1$s máis importante como "contido básico" para mellorar a estrutura do seu sitio. %2$s Obteña máis información sobre o contido básico %3$s.

en: Mark this result in the text
gl_ES: Marca este resultado no texto

en: Marks are disabled in current view
gl_ES: As marcas están desactivadas na vista actual

en: Media & attachment URLs
gl_ES: Medios e URLs adxuntos

en: Meta description
gl_ES: Meta descrición

en: Meta description not set.
gl_ES: Non definiuse a meta descrición.

en: Meta description preview
gl_ES: Vista previa da meta descrición

en: Meta description preview:
gl_ES: Vista previa da meta descripción:

en: Meta description to use for Author page
gl_ES: Meta descrición a usar na páxina do autor

en: Meta robots advanced
gl_ES: Meta robots avanzado

en: Method %1$s() does not exist in class %2$s
gl_ES: O método %1$s() non existe na clase %2$s

en: Middle dot
gl_ES: Punto medio

en: Mobile preview
gl_ES: Vista previa móvil

en: Mobile-Friendly Test
gl_ES: Proba de compatibilidade para móviles

en: Modified
gl_ES: Modificado

en: Modify your meta description by editing it right here
gl_ES: Modifique a súa meta descrición  editandoa aquí

en: More information
gl_ES: Máis información

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
gl_ES: Más información %1$s sobre %3$s %2$s

en: More information about %1$s
gl_ES: Máis información sobre %1$s

en: Move question down
gl_ES: Mover a pregunta abaixo

en: Move question up
gl_ES: Mover a pregunta cara arriba

en: Move step down
gl_ES: Mover o paso cara a abaixo

en: Move step up
gl_ES: Mover o paso cara arriba

en: Multiple authors
gl_ES: Varios autores

en: Multiple keyphrases
gl_ES: Múltiples frases clave

en: MySpace URL
gl_ES: URL de MySpace

en: MySpace profile URL
gl_ES: URL do perfil en MySpace

en: Name
gl_ES: Nome

en: Name:
gl_ES: Nome:

en: Need help?
gl_ES: Necesitas axuda?

en: Needs improvement
gl_ES: Necesita melloras

en: Network Settings
gl_ES: Configuración de rede

en: New %1$s Title
gl_ES: Novo título de %1$s

en: New Yoast Meta Description
gl_ES: Nova meta descrición de Yoast

en: New question added
gl_ES: Engadida unha nova pregunta

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
gl_ES: Os sitios novos da rede herdan os axustes SEO deste sitio

en: New step added
gl_ES: Engadido un novo paso

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: No
gl_ES: Non

en: No Archive
gl_ES: Non Arquivo

en: No Focus Keyphrase
gl_ES: Sen frase clave obxectivo

en: No Image Index
gl_ES: Ningún índice de imaxe

en: No JSON object was returned.
gl_ES: Non se devolveu un obxecto JSON.

en: No Snippet
gl_ES: Sen snippet

en: No ads!
gl_ES: Sen anuncios!

en: No index
gl_ES: Non indexar

en: No more dead links
gl_ES: Non máis ligazóns mortas

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
gl_ES: Non máis ligazóns sen saída a.k.a. páxinas 404

en: No new notifications.
gl_ES: Non hai novos avisos.

en: No numeric value was received.
gl_ES: Non se recibiu ningún valor numérico.

en: No object with ID %1$s and %2$s could be found
gl_ES: Non se pudo atopar ningún obxecto co ID %1$s e %2$s

en: No results
gl_ES: Non hai resultados

en: No results found.
gl_ES: Non se atoparon resultados.

en: No settings found.
gl_ES: Non se atoparon axustes.

en: No site has been selected to restore.
gl_ES: Non se seleccionou ningún sitio para restaurar.

en: None
gl_ES: Ningún

en: Not activated
gl_ES: Non está activado

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
gl_ES: Non se proporcionaron tódolos campos requeridos. Falta o campo %1$s

en: Not available
gl_ES: Non dispoñible

en: Not followed
gl_ES: Non seguido

en: Not found
gl_ES: Non atopado

en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
gl_ES: Se non se mostran %1$s nos resultados de procura, tecnicamente significa que terán unha meta de %2$s robots e serán excluídos dos mapas de sitio XML. %3$s Máis información sobre a configuración dos resultados de procura %4$s.

en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
gl_ES: Se non se mostra o arquivo para %1$s nos resultados da procura, tecnicamente significa que eses terán unha meta de %2$s robots e serán excluídos dos mapas de sitio XML. %3$s Máis información sobre a configuración dos resultados de procura %4$s.

en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
gl_ES: Se non se mostra o arquivo dos autores nos resultados da procura, tecnicamente significa que terán unha meta de %1$s robots e serán excluídos dos mapas de sitio XML. %2$s Máis información sobre a configuración de resultados de procura %3$s.

en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
gl_ES: Se non se mostran os arquivos dos autores sen publicacións nos resultados de procura, tecnicamente significa que terán unha meta de %1$s robots e serán excluídos dos mapas de sitio XML. %2$s Máis información sobre a configuración de resultados de procura %3$s.

en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
gl_ES: Se non se atopan os arquivos de data nos resultados da busca, técnicamente siñifica que estes terán un meta robots %1$s.%2$sMáis información sobre os axustes dos resultados da busca%3$s.

en: Not supported!
gl_ES: Non soportado!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
gl_ES: Observa que as ligazóns aos arquivos aínda se poderían ver no teu tema e pode que teñas que quitalos pola túa conta.

en: Note that not all variables can be used in every field.
gl_ES: Ten en conta que non todas as variables se poden empregar en todos os campos.

en: Note: we don't store your data in any way and don't have full access to your account. Your privacy is safe with us.
gl_ES: Nota: non almacenamos os seus datos de ningunha maneira e non temos acceso completo á túa conta. A túa privacidade está segura con nós.

en: Notifications
gl_ES: Avisos

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
gl_ES: Número de ligazóns internas que enlazan a esta publicación. Vexa o texto "Yoast Columns" na pestana de axuda para máis información.

en: Number of outgoing internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
gl_ES: Número de ligazóns internas nesta publicación. Mira o texto "Columnas Yoast" na pestana de axuda para máis información.

en: Number of results found: %d
gl_ES: Número de resultados atopados: %d

en: OK SEO score
gl_ES: Puntuación SEO aceptable

en: Off
gl_ES: Apagado

en: On
gl_ES: Acendido

en: On this page, you can change the name of your site and choose which separator to use. The separator will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up the least space in the snippets.
gl_ES: Nesta páxina, podes cambiar o nome do teu sitio e elixir que separador usar. O separador mostrarase, por exemplo, entre o título da túa entrada e o nome do sitio. Os símbolos móstranse no tamaño en que aparecerán nos resultados de busca. Elixe o que mellor se adapte á
    túa marca ou ocupa o menor espazo nos snippets.

en: Once Weekly
gl_ES: Unha vez por semana

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of related content here to which you could link in your post.
gl_ES: Unha vez engadas un pouco máis de texto, darémosche aquí unha lista de contido relacionado o cal ti poderías ligar dende a túa entrada.

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words and word combinations that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
gl_ES: Unha vez engadas un pouco máis de texto, darémosche unha lista de palabras e combinacións de palabras que ocorren máis frecuentemente no contido. Estas daranche unha indicación de en que se centra o teu contido.

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
gl_ES: Unha vez que escribas un poco máis, darémosche a lista das palabras que máis aparecen no contido. Estas dan unha indicación de en que se centra o teu contido.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
gl_ES: Cando esteas seguro de que o teu sitio está OK, podes limpar. Isto eliminará os datos orixinais.

en: Open
gl_ES: Abrir

en: Open the knowledge base article in a new window or read it in the iframe below
gl_ES: Abre o artigo da base de coñecemento nunha nova xanela ou leo no marco de abaixo

en: Optimize your shop's SEO and sell more products!
gl_ES: Optimice o SEO da súa tenda e venda máis produtos!

en: Optimize your site for Google News
gl_ES: Optimiza o teu sitio para Google News

en: Optimize your site for Google News.
gl_ES: Optimiza o teu sitio web para Google News.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
gl_ES: Optimiza os teus vídeos para velos nos resultados de procura e conseguir máis clics!

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
gl_ES: Opción A: o meu sitio está en vivo e listo para ser indexado

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
gl_ES: Opción  B: o meu sitio está en construción e non debe ser indexado

en: Optional. Customize how you want to describe the duration of the instruction
gl_ES: Opcional. Personaliza como queres describir a duración da instrución

en: Optional. This can give you better control over the styling of the steps.
gl_ES: Opcional. Isto pode darlle un mellor control sobre o estilo dos pasos.

en: Organization
gl_ES: Organización

en: Organization logo
gl_ES: Logotipo da organización

en: Organization name
gl_ES: Nome da organización

en: Organization or person
gl_ES: Organización ou persoa

en: Organization social profiles
gl_ES: Perfís sociais da organización

en: Other
gl_ES: Outro

en: Other benefits of %s for you:
gl_ES: Outros beneficios de %s para ti:

en: Outgoing internal links
gl_ES: Ligazóns externas recibidas

en: Outrank the competition with %s
gl_ES: Gaña a túa competencia con %s

en: Page
gl_ES: Paxina

en: Page %1$d of %2$d
gl_ES: Páxina %1$d de %2$d

en: Page %s
gl_ES: Páxina %s

en: Page URL/Slug
gl_ES: URL/Slug da páxina

en: Page not found
gl_ES: Páxina non atopada

en: Page number
gl_ES: Número de páxina

en: Pagenumber
gl_ES: Número de páxina

en: Pagetotal
gl_ES: Total de páxinas

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend to disable it.
gl_ES: A paxinación dos comentarios está activada, isto non é necesario en 999 de 1000 casos, recomendámosche desactivala.

en: Parent title
gl_ES: Título primario

en: Paste your settings from another %s installation.
gl_ES: Pega os teus axustes dende outra instalación de %s.

en: Person
gl_ES: Persoa

en: Person logo / avatar
gl_ES: Logo / avatar da persoa

en: Personal info
gl_ES: Información personal

en: Pinterest Rich Pins Validator
gl_ES: Validador de Pinterest Rich Pins

en: Pinterest URL
gl_ES: URL de Pinterest

en: Pinterest confirmation
gl_ES: Confirmación de Pinterest

en: Pinterest confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
gl_ES: Os códigos de confirmación de Pinterest só poden conter letras da A á F, números, guións e guións baixos. %s

en: Pinterest profile URL
gl_ES: URL do perfil de Pinterest

en: Pinterest settings
gl_ES: Axustes de Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
gl_ES: Pinterest utiliza metadatos Open Graph do mesmo xeito que Facebook, así que asegúrate de marcar a casa de Open Graph na pestana de Facebook se queres optimizar o teu sitio para Pinterest.

en: Please carefully consider the implications and %1$sread this post%2$s if you want more information about the impact of showing media in search results.
gl_ES: Por favor, considera coidadosamente as implicacións e %1$slé esta entrada%2$s se desexas máis información acerca do impacto de amosar medios nos resultados da busca.

en: Please check the %1$sarchive template%2$s for the following content type: %3$s. | Please check the %1$sarchive templates%2$s for the following content types: %3$s.
gl_ES[0]: Verifique a plantilla %2$s do arquivo %1$s para o seguinte tipo de contido: %3$s.
gl_ES[1]: Verifique as plantillas %2$s dos arquivos %1$s para os seguintes tipos de contido: %3$s.

en: Please check the format of the Facebook Page URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de Facebook que introduciches. %s

en: Please check the format of the Instagram URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de Instagram que introduciches. %s

en: Please check the format of the Linkedin URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de Linkedin que introduciches. %s

en: Please check the format of the MySpace URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de MySpace que introduciches. %s

en: Please check the format of the Pinterest URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de Pinterest que introduciches. %s

en: Please check the format of the Wikipedia URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de Wikipedia que introduciches. %s

en: Please check the format of the Youtube URL you entered. %s
gl_ES: Por favor, comproba o formato da URL de Youtube que introduciches. %s

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
gl_ES: Por favor, revisa os teus artigos e páxinas e fíxate se os metadatos foron importados correctamente.

en: Please don't show me this notification anymore
gl_ES: Por favor, non mostres máis este aviso

en: Please make a backup of your database before starting this process.
gl_ES: Por favor, fai unha copia de seguridade da túa base de datos antes de comezar este proceso.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
gl_ES: Por favor, introduce unha meta descrición editando o snippet de abaixo.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
gl_ES: Por favor, insire unha meta description editando o snippet de debaixo. Se non o fas Google intentará atopar unha parte relevante do teu contido para mostrala nos resultados de busca.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
gl_ES: Por favor, introduce un título SEO editando o snippet de abaixo.

en: Please read the following %1$sknowledge base article%2$s to find out how to resolve this problem.
gl_ES: Por favor, lé o seguinte %1$sartigo da base de coñecementos%2$s para saber como resolver este problema.

en: Please refer to %1$sour article about how to connect your website to Google Search Console%2$s if you need assistance.
gl_ES: Por favor, se necesitas axuda, revisa %1$s o noso artigo sobre como conectar a túa web a Google Search Console %2$s.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
gl_ES: Por favor, elixe un tipo de contido válido para a taxonomía "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
gl_ES: Por favor, elixe unha taxonomía válida para o tipo de contido "%s"

en: Please specify if your site is under construction or already active.
gl_ES: Por favor, especifica se o teu sitio está en construción ou xa está activo.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines. If you do not know the differences between these, it's best to choose the default settings.
gl_ES: Por favor, especifica os tipos de contido que che gustaría que apareceran nos motores da busca. Se non coñeces as diferencias entre estes, é mellor elexir os axustes por defecto.

en: Post Noindexed
gl_ES: Publicación con no-index

en: Post Status
gl_ES: Estado da publicación

en: Post doesn't exist.
gl_ES: O artigo non existe.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
gl_ES: A artigo ten un tipo de contido non válido: %s.

en: Post is set to noindex.
gl_ES: Entrada está establecida como noindex.

en: Post type (plural)
gl_ES: Tipo de publicación (plural)

en: Post type (singular)
gl_ES: Tipo de publicación (singular)

en: Posts
gl_ES: Artigos

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyphrase
gl_ES: Publicacións %1$s sen %2$s unha palabra clave

en: Posts list
gl_ES: Lista de artigos

en: Posts list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de artigos

en: Posts that should not show up in search results
gl_ES: Artigos que non deberían amosarse nos resultados de busca

en: Posts with the SEO score: %s
gl_ES: Entradas coa puntuación de SEO: %s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
gl_ES: Prefixo para os arquivos de faragullas de pan

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
gl_ES: Prefixo para a páxina de procura das faragullas de pan

en: Prefix for archive pages:
gl_ES: Prefixo para as páxinas de arquivo:

en: Prefix for breadcrumbs:
gl_ES: Prefixo para as faragullas de pan:

en: Prefix for search result pages:
gl_ES: Prefixo para as páxinas dos resultados de procura:

en: Prefix for the breadcrumb path
gl_ES: Prefixo da ruta das faragullas de pan

en: Premium Support
gl_ES: Soporte premium

en: Premium support
gl_ES: Soporte premium

en: Preview
gl_ES: Vista previa

en: Preview &#8220;%s&#8221;
gl_ES: Vista previa &#8220;%s&#8221;

en: Preview your page in Facebook and Twitter
gl_ES: Previsualiza a túa páxina en Facebook e Twitter

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: Primary
gl_ES: Principal

en: Primary %s
gl_ES: Principal %s

en: Primary category
gl_ES: Categoría principal

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
gl_ES: Os datos sensibles a privacidade (administradores de Facebook, por exemplo), os axustes específicos do tema (reescritura do título) e algúns axustes moi específicos non se importarán a novos blogues.

en: Problems
gl_ES: Problemas

en: Profile
gl_ES: Perfil

en: Prominent words
gl_ES: Palabras destacadas

en: Provide an image of the organization logo
gl_ES: Facilita unha imaxe do logotipo da organización

en: Publication date
gl_ES: Data de publicación

en: RSS feed settings
gl_ES: Axustes de feed RSS

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
gl_ES: Mellora o teu ránking local e o de Google Maps sen esforzo!

en: Rank better with synonyms & related keyphrases
gl_ES: Posiciona mellor con sinónimos e frases clave relacionadas

en: Read %1$sthis post for more information about why we’re not supporting older versions.%2$s
gl_ES: Le %1$sesta entrada para máis información sobre por que non damos soporte a versións anteriores.%2$s

en: Read more about how %s works.
gl_ES: Le máis acerca de como funciona %s.

en: Read more like this on our SEO blog
gl_ES: Máis como isto no noso blogue SEO

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
gl_ES: Le a nosa %1$sguía definitiva da análise de palabras clave%2$s para saber máis sobre a análise de palabras clave e a estratexia de palabras clave.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
gl_ES: Le por que os sitemaps XML son importantes para o teu sitio.

en: Read {{a}}our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
gl_ES: Le {{a}}o noso artigo sobre a estrutura do sitio{{/ a}} para obter máis información sobre como as ligazóns internas poden axudarche a mellorar o teu SEO.

en: Readability
gl_ES: Lexibilidade

en: Readability analysis
gl_ES: Análise de lexibilidade

en: Readability score
gl_ES: Puntuación de lexibilidade

en: Readability: %s
gl_ES: Lexibilidade: %s

en: Reauthenticate with Google
gl_ES: Volver a identificar con Google

en: Recalculating SEO scores for all pieces of content with a focus keyphrase.
gl_ES: Recalculando a puntuación SEO para todo o contido coa palabra clave obxectivo.

en: Received internal links
gl_ES: Ligazóns internas recibidas

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
gl_ES: Redirixir os URL adxuntos ao arquivo adxunto?

en: Redirect manager
gl_ES: Xestor de redireccións

en: Regular
gl_ES: Normal

en: Reload crawl issues
gl_ES: Volver a cargar os problemas de rastrexo

en: Remove
gl_ES: Quitar

en: Remove highlight from the text
gl_ES: Eliminar resaltado do texto

en: Remove keyphrase
gl_ES: Quitar frase clave

en: Remove marks in the text
gl_ES: Quitar marcas do texto

en: Remove the categories prefix
gl_ES: Eliminar o prefixo de categorías

en: Remove the image
gl_ES: Quita a imaxe

en: Remove these ads?
gl_ES: Eliminar estes anuncios?

en: Remove this message
gl_ES: Quitar esta mensaxe

en: Removes the focus keyphrase section from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
gl_ES: Quita a pestana da palabra clave da caixa meta e desactiva todas as suxestións relacionadas coa SEO.

en: Removes the readability analysis section from the metabox and disables all readability-related suggestions.
gl_ES: Quita a pestana de lexibilidade da caixa meta e desactiva todas as suxestións relacionadas coa lexibilidade.

en: Replaced with a custom taxonomies description
gl_ES: Substituído cunha descrición personalizada de taxonomías

en: Replaced with a posts custom field value
gl_ES: Substituído cun valor de campo personalizado dos artigos

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
gl_ES: Substituído con taxonomías personalizadas de artigos, separados por comas.

en: Replaced with the category description
gl_ES: Substituído coa descrición da categoría

en: Replaced with the content type plural label
gl_ES: Substituído coa etiqueta do artigo en plural

en: Replaced with the content type single label
gl_ES: Substituído coa etiqueta do artigo en singular

en: Replaced with the current page number
gl_ES: Substituído polo número da páxina actual

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
gl_ES: Substituído polo número actual da páxina no contexto (por exemplo, páxina 2 de 4)

en: Replaced with the current page total
gl_ES: Substituído polo total da páxina actual

en: Replaced with the current search phrase
gl_ES: Substituído coa frase de procura actual

en: Replaced with the current tag/tags
gl_ES: Substituído coa(s) etiqueta(s) actuais

en: Replaced with the date of the post/page
gl_ES: Substituído cos datos do artigo/páxina

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
gl_ES: Substituír co título normal para un arquivo xerado por WordPress

en: Replaced with the post categories (comma separated)
gl_ES: Substituír coas categorías do artigo (separadas con coma)

en: Replaced with the post/page ID
gl_ES: Substituído coa IDE do artigo/páxina

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
gl_ES: Substituído pola "Información biográfica" do autor do artigo/páxina

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
gl_ES: Substituído co "pseudónimo" do autor do artigo/páxina.

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
gl_ES: Substituído co extracto do artigo/páxina (ou a autoxerada se non existe)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
gl_ES: Substituído co extracto do artigo/páxina (sen autoxeración)

en: Replaced with the post/page modified time
gl_ES: Substituído coa data da modificación do artigo/páxina

en: Replaced with the posts focus keyphrase
gl_ES: Substituído coa palabra clave obxectivo das publicacións

en: Replaced with the primary category of the post/page
gl_ES: Substituído coa categoría principal do artigo/páxina

en: Replaced with the slug which caused the 404
gl_ES: Substituído polo slug que causou o 404

en: Replaced with the tag description
gl_ES: Substituído coa descrición da etiqueta

en: Replaced with the term description
gl_ES: Substituído coa descrición do termo

en: Replaced with the term name
gl_ES: Substituído co nome do termo

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
gl_ES: Substituído co título da páxina superior da páxina actual

en: Replaced with the title of the post/page
gl_ES: Substituído co título do artigo/páxina

en: Request method %1$s is not valid.
gl_ES: O método de solicitude %1$s non é válido.

en: Request timed out or site is blocking Google.
gl_ES: Tempo de espera esgotado ou o sitio está a bloquear a Google.

en: Response code
gl_ES: Código de resposta

en: Restore Site
gl_ES: Restaurar sitio

en: Restore site to defaults
gl_ES: Restaurar o sitio con axustes por defecto

en: Right angle quotation mark
gl_ES: Comilla inclinada á dereita

en: SEO Settings
gl_ES: Axustes SEO

en: SEO Title
gl_ES: Título SEO

en: SEO analysis
gl_ES: Análise SEO

en: SEO for Beginners training
gl_ES: Formación SEO para principiantes

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
gl_ES: A imaxe destacada debe ser de polo menos 200 por 200 pixeles para que a use Facebook e outras redes sociais.

en: SEO score
gl_ES: Puntuación de SEO

en: SEO score: %s
gl_ES: Puntuación SEO: %s

en: SEO settings configured
gl_ES: Axustes SEO configurados

en: SEO title
gl_ES: Título SEO

en: SEO title preview
gl_ES: Vista previa do título SEO:

en: SEO title preview:
gl_ES: Vista previa do título SEO:

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save Profile
gl_ES: Gardar o perfil

en: Save all
gl_ES: Gardar todo

en: Save changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Save changes to %s
gl_ES: Gardar cambios en %s

en: Scroll to see the preview content.
gl_ES: Navega para ver a vista previa do contido.

en: Scroll to see the table content.
gl_ES: Navega para ver o contido da táboa.

en: Seamlessly integrate %2$s with %1$s for the content analysis!
gl_ES: Integrar sen problemas %2$s con %1$s para a análise de contido!

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
gl_ES: Integra facilmente WooCommerce con %1$s e consigue características adicionais!

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Search Appearance
gl_ES: Aparencia de procura

en: Search Console
gl_ES: Consola de procura

en: Search engine visibility
gl_ES: Visibilidade do motor de procura

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
gl_ES: Motores de busca e outras webs poden seguir enviando tráfico a túa entrada borrada.

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
gl_ES: Os motores de procura deberían mostrar "%1$s" nos resultados de procura:

en: Search for "%s"
gl_ES: Buscar por "%s"

en: Search pages
gl_ES: Páxinas de procura

en: Search phrase
gl_ES: Frase de búsqueda

en: Search result
gl_ES: Resultado da procura

en: Search results
gl_ES: Resultados da procura

en: Search the Yoast Knowledge Base for answers to your questions:
gl_ES: Busca na base de coñecementos de Yoast as respostas ás túas preguntas:

en: Security: no advanced settings for authors
gl_ES: Seguridade: sen configuracións avanzadas para os autores

en: See the XML sitemap.
gl_ES: Ver o mapa do sitio XML.

en: See who contributed to %1$s.
gl_ES: Ver quen contribuíu con %1$s.

en: Select a user...
gl_ES: Selecciona un usuario...

en: Select profile
gl_ES: Elixe perfil

en: Select redirect
gl_ES: Elixe redirección

en: Select the primary %s
gl_ES: Seleccione o %s primario

en: Separator
gl_ES: Separador

en: Separator between breadcrumbs
gl_ES: Separador das faragullas de pan

en: Server Error
gl_ES: Erro no servidor

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
gl_ES: O servidor require identificación ou está a impedir que Googlebot acceda ao sitio.

en: Serving local customers?
gl_ES: Serves a clientes locais?

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings Updated.
gl_ES: Axustes actualizados.

en: Settings could not be imported:
gl_ES: As configuracions non poden importarse:

en: Settings for %s archive
gl_ES: Axustes do arquivo de %s

en: Settings for single %s URLs
gl_ES: Axustes das URLs de cada %s

en: Settings saved.
gl_ES: Axustes gardados.

en: Settings successfully imported.
gl_ES: As configuracións foron importadas con éxito.

en: Should search engines follow links on this %1$s?
gl_ES: Deben os motores de procura seguir as ligazóns neste %1$s ?

en: Show
gl_ES: Mostrar

en: Show %s in search results?
gl_ES: Mostrar %s nos resultados de procura?

en: Show All Content Types
gl_ES: Mostrar todo tipo de contidos

en: Show Blog page
gl_ES: Mostrar a páxina do blog

en: Show blog page in breadcrumbs
gl_ES: Mostrar a páxina do blog nas faragullas de pan

en: Show information about errors in category %s
gl_ES: Mostrar información dos erros da categoría %s

en: Show this item.
gl_ES: Mostrar este elemento.

en: Show your videos in Google Videos
gl_ES: Mostra os teus vídeos en Google Vídeos

en: Showing step items as an ordered list.
gl_ES: Mostrando elementos de paso como unha lista ordenada.

en: Showing step items as an unordered list
gl_ES: Mostrando elementos de paso como unha lista desordenada

en: Sign Up!
gl_ES: Rexístrate!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
gl_ES: Subscríbete ao noso boletín se queres manterte informado sobre %1$s, outros plugins chulos de %2$s, e noticias e consellos interesantes do mundo SEO.

en: Simply switch the toggle to "on" and you'll be able to use the recalibrated analysis. At the same time, we'll add you to our specific mailing list. We'll only email you about your experiences with this recalibration!
gl_ES: Simplemente cambia o conmutador a "activado" e poderás usar a análise recalibrada. Ao mesmo tempo, engadirémosche a nosa lista de correo específica. Só enviaremos correos electrónicos coas túas experiencias con esta recalibración!

en: Site Admins (default)
gl_ES: Administradores do sitio (por defecto)

en: Site ID
gl_ES: ID do sitio

en: Site title
gl_ES: Título do sitio

en: Site type
gl_ES: Tipo de sitio

en: Site with ID %d not found.
gl_ES: Sitio con ID %d non atopado.

en: Site-wide default: %s
gl_ES: Predeterminado de todo o sitio: %s

en: Slug preview:
gl_ES: Vista previa do slug:

en: Small tilde
gl_ES: Tilde pequeno

en: Snippet Preview
gl_ES: Vista previa do snippet

en: Snippet preview
gl_ES: Vista previa do snippet

en: Snippet variables
gl_ES: Variables de Snippet

en: Social media preview
gl_ES: Vista previa en redes sociais

en: Social previews
gl_ES: Vistas previas sociais

en: Something else
gl_ES: Algo máis

en: Something went wrong. Please reload the page.
gl_ES: Algo saíu mal. Volva cargar a páxina.

en: Something went wrong. Please try again later.
gl_ES: Algo saíu mal. Por favor, téntao de novo máis tarde.

en: SoundCloud profile URL
gl_ES: URL do perfil en SoundCloud

en: Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais

en: Step %1$d: %2$s
gl_ES: Paso %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
gl_ES: Paso 1: Crea unha copia de seguridade

en: Step 2: Import
gl_ES: Paso 2: Importa

en: Step 3: Check your data
gl_ES: Paso 3: Revisa os teus datos

en: Step 4: Run the configuration wizard
gl_ES: Paso 4: Executa o asistente de configuración

en: Step 5: Clean up
gl_ES: Paso 5: Limpa

en: Stop counting
gl_ES: Deixar de contar

en: Success!
gl_ES: Lográchelo!

en: Success: %s
gl_ES: Éxito: %s

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Summary with large image
gl_ES: Resumo con imaxe grande

en: Super Admins only
gl_ES: Só para super administradores

en: Superfast internal linking suggestions
gl_ES: Suxestións de vinculación interna de Superfast

en: Support requests you create here are sent directly into our support system, which is secured with 256 bit SSL, so communication is 100% secure.
gl_ES: As solicitudes de soporte que crees aquí envíanse directamente ao noso sistema de soporte, que está protexido con SSL de 256  bits, polo que a comunicación é 100% segura.

en: Synonyms & related keyphrases
gl_ES: Sinónimos e frases clave relacionadas

en: Tag
gl_ES: Etiqueta

en: Tag description
gl_ES: Descripción da etiqueta

en: Tagline
gl_ES: Lema

en: Take note:
gl_ES: Apunta:

en: Taxonomies
gl_ES: Taxonomías

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
gl_ES: Taxonomía que se mostra en faragullas de pan para os tipos de contido

en: Team Yoast
gl_ES: Equipo Yoast

en: Term description
gl_ES: Descrición do termo

en: Term is set to noindex.
gl_ES: O termo vaise etiquetar como noindex.

en: Term title
gl_ES: Título do termo

en: Text %1$s of %2$s processed.
gl_ES: Texto %1$s de %2$s procesado.

en: Text link counter
gl_ES: Contador de ligazóns de texto

en: That means that the form and information below is disabled, and not used.
gl_ES: Isto significa que o formulario e a información a continuación están desactivadas e non se usan.

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
gl_ES: O menú da barra de administración do %1$s contén ligazóns útiles a ferramentas de terceiros coas que analizar páxinas e ver de forma máis fácil se tes novos avisos.

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
gl_ES: Elimináronse os datos da %1$s. Se desexas recuperar os datos de novo debes volver a identificarte.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
gl_ES: A instalación do plugin %1$s non se completou. Por favor, consulta as %2$s instrucións de instalación %3$s.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
gl_ES: O plugin %1$s podería provocar problemas usado conxuntamente con %2$s.

en: The %3$sText link counter%4$s feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled.
gl_ES: A característica %3$scontador de ligazóns ao texto%4$s (introducida no %1$s %2$s) está actualmente desactivada.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
gl_ES: A funcionalidade importadora %s usa temporalmente táboas de bases de datos. Parece que a instalación do teu WordPress non ten a capacidade para facer isto, por favor consúltallo ao teu provedor de hosting.

en: The Breadcrumbs Title is used in the breadcrumbs where this taxonomy appears.
gl_ES: O título das faragullas de pan utilízase nas faragullas de pan das taxonomías.

en: The Facebook App ID you entered doesn't exist. %s
gl_ES: O ID de aplicación de Facebook que introduciches non existe. %s

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
gl_ES: A análise SEO ofrece suxestións para mellorar a SEO do teu texto.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
gl_ES: A extensión da libraría estándar PHP (SPL) parece non estar dispoñible. Por favor, pídelle ao teu provedor de aloxamento que a active.

en: The Text link counter feature provides insights in how many links are found in your text and how many links are referring to your text. This is very helpful when you are improving your %1$sinternal linking%2$s.
gl_ES: A característica do contador de ligazóns de texto proporciona información acerca de cantas ligazóns atópanse no teu texto e cantas ligazóns ligan ao teu texto. Isto é moi útil cando estás mellorando a túa %1$ligazón interna%2$s.

en: The URL that this page should redirect to.
gl_ES: O URL ao que debe redirixir esta páxina.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
gl_ES: A sección avanzada do cadro de meta de %1$s permite que un usuario elimine as publicacións dos resultados de procura ou cambie o  canónico. Estas son cousas que poida que non desexe que faga ningún autor. É por iso que, de forma  predeterminada, só os editores e os administradores poden facer isto. Ao establecer en "%2$s", todos os usuarios poden cambiar esta configuración.

en: The canonical URL that this page should point to. Leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
gl_ES: A URL canónica a que esta páxina debería sinalar. Déixaa baleira para usar por defecto a ligazón permanente. Tamén é compatible con %1$s canonical entre dominios%2$s.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
gl_ES: A ligazón canónica móstrase na páxina do arquivo para este termo.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
gl_ES: O asistente de configuración axúdate a configurar con facilidade o teu sitio para conseguir os axustes SEO óptimos.

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
gl_ES: A característica fundamental de contido permíteche marcar e filtrar o contido básico no teu sitio web.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
gl_ES: A configuración predeterminada do blog debe ser o ID numérico do blog que queres utilizar como predeterminado.

en: The default card type to use
gl_ES: O tipo de tarxeta predeterminada para utilizar

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
gl_ES: A extensión filtro parece non estar dispoñible. Por favor, pide ao teu provedor de aloxamento web que a habilite.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
gl_ES: A primeira verdadeira solución SEO todo nun para WordPress, incluíndo análise de contido de páxinas, mapas do sitio en XML e moito máis.

en: The following words and word combinations occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
gl_ES: As seguintes palabras e combinacións de palabras son as que máis aparecen no contido. Estas dan unha indicación de en que se centra o teu contido. Se as palabras difiren moito da túa temática, pode que queiras rescribir o teu contido debidamente.

en: The following words occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
gl_ES: As seguintes palabras e combinacións de palabras son as que aparecen máis frecuentemente no teu contido. Estas dan unha indicación de en que se centra o teu contido. Se as palabras difiren moito da túa temática, quizás deberías reescribir o teu contido como corresponda.

en: The form contains %1$s error. %2$s | The form contains %1$s errors. %2$s
gl_ES[0]: O formulario contén %1$s erro. %2$s
gl_ES[1]: O formulario contén %1$s erros. %2$s

en: The given image url cannot be loaded
gl_ES: A URL da imaxe dada non se pode cargar

en: The image you selected is too small for Facebook
gl_ES: A imaxe que elixiches é demasiado pequena para Facebook

en: The issues have been successfully reloaded!
gl_ES: Volvéronse a cargar os problemas!

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
gl_ES[0]: A meta descrición contén %1$d frase %2$s de máis de %3$s palabras%4$s. Trata de acurtar esta frase.
gl_ES[1]: A meta descricion contén %1$d  frases %2$s de máis de %3$s palabras%4$s. Trata de acurtar estas frases.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
gl_ES: A meta descricion non contén frases %1$s de máis de %2$s palabras %3$s.

en: The name of the organization
gl_ES: O nome da organización

en: The name of the person
gl_ES: O nome da persoa

en: The object type `%1$s` is invalid
gl_ES: O tipo de obxecto `%1$s` non é válido

en: The parameter `%1$s` cannot be empty.
gl_ES: O parámetro `%1$s` non pode estar baleiro.

en: The person
gl_ES: A persoa

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
gl_ES: O plugin %2$s cambia o código do teu sitio facendo diferenzas entre os motores de procura e os usuarios normais, un proceso chamado cloaking. Recomendamos encarecidamente que o desactives.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
gl_ES: O artigo %1$s publicouse primeiro en %2$s.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
gl_ES: A versión premium de %1$s con máis características e soporte.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
gl_ES: O análise de lexibilidade ofrece suxestións para mellorar a estrutura e o estilo do teu texto.

en: The recommended image size for %1$s is %2$s pixels.
gl_ES: O tamaño da imaxe recomendado para %1$s é de %2$s pixels.

en: The search appearance settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The table below contains a list of the available variables.
gl_ES: A configuración da aparencia de procura para %1$s componse de variables que se substitúen por valores específicos da páxina cando se mostra a páxina. A seguinte táboa contén unha lista das variables dispoñibles.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
gl_ES: O separador definido na etiqueta %s do teu tema.

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
gl_ES: Os axustes desta páxina permítenche especificar que aparencia debería ter o buscador por defecto de calquera tipo de contido que teñas. Podes elixir que tipos de contido aparecerán nos resultados de busca e cal debería ser a súa descrición por defecto.

en: The site's name
gl_ES: O nome do sitio

en: The site's tagline
gl_ES: A frase distintiva do sitio

en: The submitted value was: %s
gl_ES: O valor enviado foi: %s

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
gl_ES: O URL do destino non existe, pero o teu servidor non devolve un erro 404 (arquivo non atopado).

en: The text link counter helps you improve your site structure.
gl_ES: O contador de ligazóns de texto axúdache a mellorar a estrutura do teu sitio.

en: There is a new notification. | There are new notifications.
gl_ES[0]: Hai unha nova notificación.
gl_ES[1]: Hai novas notificacións.

en: There is an error with the request.
gl_ES: Ocorreu un erro na solicitude.

en: There were no profiles found
gl_ES: Non se atoparon perfís

en: These are settings for the %1$s plugin by %2$s
gl_ES: Estos son os axustes do plugin %1$s de %2$s

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
gl_ES: Isto é o título, descrición e imaxe utilizados nas meta tags de Open Graph na páxina principal do teu sitio.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
gl_ES: Estas páxinas serán %s por defecto, polo que nunca se mostrarán nos resultados de procura.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either an organization, or a person.
gl_ES: Esta información móstrase como metadata no teu sitio. É a efectos de aparecer en %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. Podes ser unha empresa ou unha persoa, elixe.

en: This feature has been disabled by the network admin.
gl_ES: Esta característica foi desactivada polo administrador da rede.

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
gl_ES: Esta característica úsase para engadir contido automaticamente á túa RSS, en concreto, trátase de engadir ligazóns de volta ao teu sitio e aos artigos do teu sitio, para que os ladróns de contido torpes engadan automaticamente tamén esas ligazóns, así axudamos aos motores de procura a identificarte como a fonte orixinal de contido.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
gl_ES: Esta imaxe úsase se o artigo/páxina compartida non contén ningunha imaxe.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big block of information you see on the right side of the search results.
gl_ES: Esta información utilizarase na tarxeta gráfica de coñecemento de Google, o gran bloque de información que se ve no lado dereito dos resultados da busca.

en: This is a list of related content to which you could link in your post. {{a}}Read our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
gl_ES: Esta é unha lista de contido relacionado ao que podes vincular na túa publicación. {{a}} Lea o noso artigo sobre a estrutura do sitio {{/ a}} para obter máis información sobre como o enlace interno pode axudar a mellorar o seu SEO.

en: This is below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
gl_ES[0]: Esto está por debaixo do mínimo recomendado de %5$d palabra. %3$sEngade máis contido%4$s.
gl_ES[1]: Esto está por debaixo do mínimo recomendado de %5$d palabras. %3$sEngade máis contido%4$s.

en: This is far below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is far below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
gl_ES[0]: Esto está moi por debaixo do mínimo recomendado de %5$d palabra. %3$sEngade máis contido%4$s.
gl_ES[1]: Esto está moi por debaixo do mínimo de %5$d palabras. %3$sEngade máis contido%4$s.

en: This is slightly below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd a bit more copy%4$s. | This is slightly below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd a bit more copy%4$s.
gl_ES[0]: Isto está lixeiramente por baixo do mínimo recomendado de %5$d palabra. %3$sEscribe un pouco máis%4$s.
gl_ES[1]: Isto está lixeiramente por baixo do mínimo recomendado de  %5$d palabras. %3$sEscribe un pouco máis%4$s.

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
gl_ES: Isto é o que se mostra nos resultados de procura cando as persoas atopan a túa páxina de inicio. Significa que isto é probablemente o que ven cando buscan a túa marca.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
gl_ES: Debe existir un blog. O blog %s non existe ou foi marcado como eliminado.

en: This tab allows you to selectively disable %s features for all sites in the network. By default all features are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle a feature on or off for their site. When you disable a feature here, site admins will not be able to use that feature at all.
gl_ES: Esta pestana permite desactivar selectivamente características de %s en tódolos sitios da redw. Por defecto están activas tódalas características, o que permite aos administradores do sitio elexir por sí mesmos si queren activar ou desactivar unha característica para o seu sitio. Cando desactives aquí unha característica os administradores do sitio non poderán usar esa característica.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
gl_ES: Esta ferramenta permíteche modificar rapidamente arquivos importantes para o teu SEO, como o teu robots.txt e, se o tes, o teu arquivo .htaccess.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
gl_ES: Esta ferramenta permíteche modificar rapidamente títulos e descricións de artigos e páxinas sen necesidade de editar cada páxina.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your %1$s metadata. It will only do this when there is no existing %1$s metadata yet. The original data will remain in place.
gl_ES: Isto importará o post metadata como títulos SEO e descricións na túa %1$s metadata. Só o fará cando non haxa aínda ningunha  %1$s metadata. Os datos orixinais permanecerán no seu lugar.

en: Time needed:
gl_ES: Tempo necesario:

en: Title
gl_ES: Título

en: Title Separator
gl_ES: Separador do título

en: Title separator symbol
gl_ES: Símbolo separador do título

en: Title settings
gl_ES: Axustes do título

en: Title to use for Author page
gl_ES: Título para usar na páxina do autor

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
gl_ES: Título para usar nesta páxina na cadea de breadcrumbs

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
gl_ES: Para %1$s verificar o teu sitio en Pinterest %2$s engade aquí a meta tag:

en: To allow %s to fetch your Google Search Console information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
gl_ES: Para permitir que %s obteña a túa información da consola de procura de Google, por favor, introduce o teu código de autorización de Google. Ao facer clic non botón de abaixo abrirase unha nova xanela.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s.
gl_ES: Para poder crear unha redirección e corrixir este problema necesitas %1$s.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
gl_ES: Para poder crear unha redirección e solucionar este problema, necesitas %1$s. Podes comprar o plugin, cun ano de soporte e actualizacións incluídas, en %2$s.

en: To change the social accounts used for your site, update the details for %1$s.
gl_ES: Para cambiar as contas sociais usadas para o teu sitio actualiza os detalles de %1$s.

en: To fix this uncheck the box in front of the "Break comments into pages..." on the %1$sComment settings page%2$s.
gl_ES: Para amañar isto, desmarca a opción fronte a "Romper comentarios en páxinas..." no %1$sComment settings page%2$s.

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
gl_ES: Para que os motores de procura saiban que perfís sociais están asociados a este sitio, introduce os datos dos perfís sociais do teu sitio deseguido.

en: To make sure all the links in your texts are counted, we need to analyze all your texts.
gl_ES: Para asegurarnos de que tódalas ligazóns os teus textos estén contados, necesitamos analizar tódolos teus textos.

en: To make your site represent a Company or Organization go to %1$sSearch Appearance%2$s and set Organization or Person to "Organization".
gl_ES: Para facer que o teu sitio represente a unha empresa ou organización, vai a %1$sApariencia no buscador%2$s e configúrao coma persoa ou pásao de persoa a «Empresa».

en: To view your current crawl errors, %1$splease visit Google Search Console%2$s.
gl_ES: %1$sVisita Google Search Console%2$s para ver os teus erros de indexación.

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
gl_ES: Alternar o mapa do sitio XML de %1$s

en: Tools
gl_ES: Ferramentas

en: Truly optimize your site for a local audience with our %s plugin! Optimized address details, opening hours, store locator and pickup option!
gl_ES: Optimiza ao máximo o teu sitio para unha audiencia local co noso plugin %s! Detalles das direccións optimizadas, horarios de apertura, localizador de tendas e opción de recollida!

en: Try to make shorter sentences to improve readability
gl_ES: Intenta facer frases máis curtas para mellorar a lexibilidade

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability
gl_ES: Intenta facer frases máis curtas, utilizando menos palabras difíciles para mellorar a lexibilidade

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
gl_ES: Tentouse crear a clave de caché do mapa do sitio pero a combinación do sufixo e prefixo deixa demasiado abertas as opcións. É posible que queiras mostrar unha páxina que non estea no rango desexado.

en: Tumblr profile URL
gl_ES: URL do perfil en Tumblr

en: Twitter Username
gl_ES: Usuario de Twitter

en: Twitter settings
gl_ES: Axustes de Twitter

en: Twitter username (without @)
gl_ES: Usuario de Twitter (sen @)

en: Twitter usernames can only contain letters, numbers, and underscores. %s
gl_ES: Os nomes de usuario de Twitter só poden conter letras, números e guións baixos. %s

en: Twitter uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Twitter.
gl_ES: Twitter usa datos meta de Open Graph, ao igual que Facebook, así que asegúrate de manter marcada a caixa de verificación de Open Graph na pestana de Facebook se queres optimizar o teu sitio para Twitter.

en: Type here to search...
gl_ES: Escribe aquí para buscar...

en: URL points to a non-existent page.
gl_ES: O URL apunta a unha páxina inexistente.

en: Uncategorized
gl_ES: Sen categoría

en: Unknown type %1$s
gl_ES: Tipo descoñecido  %1$s

en: Unordered list
gl_ES: Lista desordenada

en: Updated %s
gl_ES: %s actualizado

en: Upgrade to %s
gl_ES: Actualizar a %s

en: Upgrade to Premium
gl_ES: Actualizar a premium

en: Upload Image
gl_ES: Subir imaxe

en: Url preview
gl_ES: Vista previa da URL

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
gl_ES: O uso desta característica de faragullas de pan está explicada en %1$s o noso artigo sobre implementación de faragullas de pan%2$s.

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
gl_ES: Utiliza as faragullas de pan de %1$s en vez das de %2$s

en: Use Image
gl_ES: Usar imaxe

en: User description
gl_ES: Descripción de usuario

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
gl_ES: Usando este formulario podes devolver un sitio aos axustes SEO por defecto.

en: Vertical bar
gl_ES: Barra vertical

en: Video tutorial
gl_ES: Vídeo titorial

en: View
gl_ES: Ver

en: View &#8220;%s&#8221;
gl_ES: Ver &#8220;%s&#8221;

en: View in KB
gl_ES: Ver en KB

en: WARNING:
gl_ES: ADVERTENCIA:

en: WP Page Title
gl_ES: Título da páxina de WP

en: Want to be a %s Expert?
gl_ES: Queres ser un experto en %s?

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
gl_ES: Aviso! Aínda que podes establecer aquí os axustes de meta robots, toda a web está establecida como nonindex nos axustes de privacidade para toda a web, polo que estes axustes non terán efecto.

en: Warning: the variable %s cannot be used in this template. See the help center for more info.
gl_ES: Aviso: a variable %s non se pode usar neste modelo. Vexa o centro de axuda para obter máis información.

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
gl_ES: Non puidemos encontrar ningún artigo relevante na túa web ao que poidas enlazar desde a túa entrada.

en: We have %1$srecalibrated our analysis%2$s. With the new analysis, we will get even closer to how Google sees your website. It would be %3$sawesome%4$s if you would like to %3$sbeta test this feature%4$s for us!
gl_ES: Fomos quen de %1$srecalibrar a nosa análise%2$s. Coa nova análise, acercarémonos aínda máis á forma na que Google ve a túa web. Sería %3$sfantástico%4$s se quixeras %3$sprobar esta característica%4$s para nos!

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
gl_ES: Detectamos que non completaches aínda este asistente, así que che recomendamos que %2$s inicies o asistente de configuración para configurar %1$s %3$s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
gl_ES: Detectamos os seguintes problemas que afectan ao SEO do teu sitio.

en: We recommend you set this to Yes.
gl_ES: Recomendámosche que establezas isto en Si.

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
gl_ES: Detectamos datos dun ou máis plugins SEO no teu sitio. Por favor, sigue os seguintes pasos para importar eses datos:

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
gl_ES: Detectamos que hai xa tempo que usas %1$s; esperamos que che encante! Emocionaríanos se nos %2$s deses unha valoración de 5 estrelas en WordPress.org %3$s!

en: We've recently improved the functionality of the Search Appearance settings. Unfortunately, we've discovered that for some edge-cases, saving the settings for specific post type archives might have gone wrong.
gl_ES: Recentemente melloramos a funcionalidade da configuración de apariencia en búsqueda. Desafortunadamente, descubrimos que para algúns casos excepcionais, o feito de gardar a configuración en determinados arquivos de tipos de entradas pode non ter funcionado ben.

en: We've updated our SEO score algorithm. %1$sRecalculate the SEO scores%2$s for all posts and pages.
gl_ES: Actualizamos o noso algoritmo de puntuación SEO. %1$s Recalcula as puntuacións SEO %2$s de todos os artigos e páxinas.

en: Webmaster Tools
gl_ES: Webmaster tools

en: Webmaster Tools verification
gl_ES: Verificación nas ferramentas para webmasters

en: Website name
gl_ES: Nome da web

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs!
gl_ES: Benvido ao asistente da instalación do %1$s. Nuns poucos pasos axudarémosche a configurar os teus axustes SEO para que se axusten ás necesidades da túa web!

en: What does the site %1$s represent?
gl_ES: Que representa o sitio %1$s?

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
gl_ES: Cando cargas medios (unha imaxe ou vídeo, por exemplo) en WordPress, non só garda os medios, senón que crea un URL adxunto para eles. Estas páxinas de adxuntos están bastante baleiras: conteñen o elemento multimedia e talvez un título se o inseriches. Por iso, se nunca usas estes URL de arquivos adxuntos, é mellor desactivalos e redirixilos ao elemento de medios en si.

en: While we strive to make setting up %1$s as easy as possible, we understand it can be daunting. If you’d rather have us set up %1$s for you (and get a copy of %2$s in the process), order our %3$s%1$s configuration service%4$s here!
gl_ES: Aínda que tratamos de facer que configurar %1$s sexa o máis fácil posible, entendemos que pode ser intimidante. Se prefires que configuremos %1$s por ti (e de paso ter unha copia do %2$s) contrata o noso %3$s%1$sservizo de configuración do %4$s aquí!

en: Who should have access to the %1$s settings
gl_ES: Quen debería ter acceso aos axustes de %1$s

en: Wikipedia URL
gl_ES: URL da Wikipedia

en: Wikipedia page about you
gl_ES: Páxina da Wikipedia acerca de ti

en: With %s, you can easily create such redirects.
gl_ES: Con %s podes crear fácilmente esas redireccións.

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
gl_ES: WordPress xera automaticamente un URL para cada elemento multimedia existente na biblioteca. Activando isto permitiralle a Google indexar o URL xerado.

en: Would you like to add a related keyphrase?
gl_ES: Gustaríache engadir unha frase clave relacionada?

en: Would you like to add another keyphrase?
gl_ES: Gustaríache agregar outra palabra crave?

en: Would you like to add keyphrase synonyms?
gl_ES: Queres engadir sinónimos de palabras clave?

en: Would you like to add more than one keyphrase?
gl_ES: Gustaríalle engadir mais de unha palabra principal?

en: XML sitemaps
gl_ES: Mapas do sitio XML

en: Yandex confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
gl_ES: Os códigos de confirmación de Yandex só poden conter letras da A á F, números, guións e guións baixos. %s

en: Yandex verification code
gl_ES: Código de verificación de Yandex

en: Yes
gl_ES: Si

en: Yoast option %1$s not found.
gl_ES: O axuste %1$s de Yoast non está dispoñible.

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
gl_ES: Os plugins Yoast comparten algo de código entre si para facer o teu sitio máis rápido. Como resultado, necesitamos que todos os teus plugins Yoast estean actualizados. Detectamos algún caso, así que por favor actualiza os plugins Yoast que aínda non estean actualizados.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
gl_ES: Non podes modificar a configuración de rede non rexistrada.

en: You are not allowed to perform this action.
gl_ES: Non tes permiso para realizar esta acción.

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
gl_ES: Non estás a recibir actualizacións nin soporte! Solucione este problema agregando este sitio e habilitando %1$s en %2$s.

en: You are trying to load non-minified files. These are only available in our development package. Check out %1$s to see all the source files.
gl_ES: Estás a tratar de cargar arquivos sen minimizar, e só están dispoñibles en noso paquete de desenvolvemento. Revisa %1$s para ver todos os arquivos orixinais.

en: You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %1$s.
gl_ES: Podes mercar o plugin, que inclúe un ano de soporte e actualizacións, en %1$s.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
gl_ES: Podes facer clic en calquera elemento dá vista previa para ir ao editor do snippet.

en: You can determine the title and description for the blog page by %1$sediting the blog page itself%2$s.
gl_ES: Podes determinar o título e a descrición para a páxina do blog %1$seditando a mesma páxina do blog%2$s.

en: You can determine the title and description for the front page by %1$sediting the front page itself%2$s.
gl_ES: Podes determinar o título e a descrición para a páxina de inicio %1$seditando a propia páxina de inicio%2$s.

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
gl_ES: Podes editar os meta-datos de SEO para este tipo personalizado %2$s na páxina da tenda %1$s.

en: You can edit the details shown in meta data, like the social profiles, the name and the description of this user on their %1$s profile page.
gl_ES: Podes editar os detalles amosados nos datos meta, como perfís sociais, o nome descrición deste usuario, na súa páxina de perfil de %1$s.

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
gl_ES: Podes solucionar este problema na %1$s páxina de axustes dás ligazóns permanentes %2$s.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
gl_ES: Pode usar os cadros a continuación para verificar coas diferentes Ferramentas para  webmasters. Esta función agregará unha  metaetiqueta de verificación na súa páxina de inicio. Siga as ligazóns ás diferentes Ferramentas para  webmasters de Google e busque as instrucións para o método de verificación de  metaetiquetas para obter o código de verificación. Se o seu sitio xa está verificado, simplemente pode esquecerse disto.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
gl_ES: Podes usar a seguintes variables dentro do contido, estas serán substituídas por o valor dá dereita.

en: You can't edit %s that aren't yours.
gl_ES: Non podes editar %s xa que non son teus.

en: You can't edit %s.
gl_ES: Non podes editar %s.

en: You cannot create a %s file.
gl_ES: Non podes crear un arquivo %s.

en: You cannot edit the %s file.
gl_ES: Non pode editar o arquivo %s.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
gl_ES: Non podes substituír unha variable de substitución estándar de WPSEO rexistrando unha variable co mesmo nome. Usa o filtro "wpseo_replacements" no canto de axustar o valor de substitución.

en: You do not have the required rights to export settings.
gl_ES: Non tes os permisos necesarios para exportar axustes.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
gl_ES: Non hai nome do artigo na URL dos teus artigos e páxinas, é moi recomendable que o poñas. Exponche configurar a estrutura de teus ligazóns permanentes a <strong>/%postname%/</strong>.

en: You don't have a %s file, create one here:
gl_ES: Non tes un arquivo %s, crea un aqui:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
gl_ES: Non ten artigos publicados, as súas puntuacións SEO aparecerán aquí unha vez que faga a súa primeira publicación!

en: You have %d hidden notification: | You have %d hidden notifications:
gl_ES[0]: Tes %d aviso oculto:
gl_ES[1]: Tes %d avisos ocultos:

en: You have %d hidden problem: | You have %d hidden problems:
gl_ES[0]: Tes %d problema oculto:
gl_ES[1]: Tes %d problemas ocultos:

en: You have previously set your site to represent a person. We’ve improved our functionality around Schema and the Knowledge Graph, so you should go in and %1$scomplete those settings%2$s.
gl_ES: Antes configuraches o teu sitio para representar a unha persoa. Melloramos a nosa funcionalidade sobre Schema e o Knowledge Graph, así que deberías ir e %1$scompletar estos axustes%2$s.

en: You have selected the user %1$s as the person this site represents. Their user profile information will now be used in search results. %2$sUpdate their profile to make sure the information is correct.%3$s
gl_ES: Seleccionaches ao usuario %1$s como a persoa á que representa este sitio. A súa información do perfil de usuario utilizarase agora nos resultados da búsqueda. %2$sActualiza o seu perfil para estar seguro de que a información sexa a correcta%3$s

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
gl_ES: Utilizaches HTML no valor e iso non está permitido.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
gl_ES: Non definiu unha páxina de tenda en súas opcións WooCommerce. Por favor, faino primeiro.

en: You just deleted a %1$s.
gl_ES: Acabas de borrar unha %1$s.

en: You just trashed a %1$s.
gl_ES: Enviaches a papeleira unha %1$s.

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
gl_ES: Debes %1$s ir aos teus axustes de lectura %2$s e desactivar a casa de visibilidade en buscadores.

en: You searched for
gl_ES: Buscaches por

en: You searched for %s
gl_ES: Buscaches %s

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
gl_ES: Debes crear un redireccionamiento para asegurarse de que os teus visitantes non obteñan un erro 404 cando fan clic nunha URL que xa non funciona.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
gl_ES: Deberías executar o asistente de configuración, desde a SEO &rarr; Xeral &rarr; Panel de inicio, para estar seguro de que todas as configuracións do teu sitio son correctas.

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
gl_ES: Aínda tes a descrición curta do WordPress, ata deixala baleira sería mellor ca iso. %1$s Podes solucionalo no personalizador %2$s.

en: You've done it!
gl_ES: Fixéchelo!

en: YouTube URL
gl_ES: URL de YouTube

en: YouTube profile URL
gl_ES: URL do perfil de YouTube

en: Your homepage can be indexed by search engines.
gl_ES: A túa páxina de inicio pode ser indexada polos motores de procura.

en: Your site language is set to %s.
gl_ES: O idioma do teu sitio está configurado en %s.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
gl_ES: O idioma do teu sitio está configurado en %s. Se non é correcto, contacta co teu administrador de sitio.

en: Your site language is set to {language}.
gl_ES: O idioma do teu sitio está configurado en {language}.

en: Your site language is set to {language}. If this is not correct, contact your site administrator.
gl_ES: O idioma do teu sitio está configurado en {language}. Se isto non é correcto, comunícallo ao administrador do teu sitio.

en: Your site's settings currently allow attachment URLs on your site to exist. Please read %1$sthis post about a potential issue%2$s with attachment URLs and check whether you have the correct setting for your site.
gl_ES: A configuración do teu sitio actualmente permite que existan URL de anexos no teu sitio. Le %1$sesta publicación sobre un potencial problema%2$s con URL de anexos e comproba se tes a configuración correcta para o teu sitio.

en: Your website is currently configured to represent a Person
gl_ES: A túa web está agora configurada para representar a outra persoa

en: `%1$s` is not a valid subtype of `%2$s`
gl_ES: `%1$s` non é un subtipo válido de `%2$s`

en: archived
gl_ES: arquivado

en: archives for authors without posts
gl_ES: arquivos para autores sen publicacións

en: author archives
gl_ES: arquivos do autor

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
gl_ES: comproba como se verá a túa publicación en Facebook ou Twitter.

[ctx: course]
en: Free:
gl_ES: De balde:

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
gl_ES: crea e administra redireccións desde dentro da túa instalación WordPress.

en: date archives
gl_ES: arquivos de data

en: days
gl_ES: dias

en: deleted
gl_ES: borrado

en: description (custom taxonomy)
gl_ES: descrición (taxonomía personalizada)

en: difficult
gl_ES: difícil

en: easy
gl_ES: fácil

en: fairly difficult
gl_ES: bastante difícil

en: fairly easy
gl_ES: bastante fácil

en: gain access to our 24/7 support team.
gl_ES: obtén acceso ao noso equipo de soporte 24/7.

en: hours
gl_ES: horas

en: image preview
gl_ES: previsualización de imaxe

en: mature
gl_ES: maduro

en: minutes
gl_ES: minutos

en: optimize a single post for synonyms and related keyphrases.
gl_ES: optimiza unha entrada para sinónimos e frases clave relacionadas.

en: or
gl_ES: ou

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Todo <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Papeleira <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Papeleira <span class="count">(%s)</span>

en: public
gl_ES: público

en: the archive for %s
gl_ES: o arquivo para %s

en: this author's archives
gl_ES: os arquivos deste autor

en: very difficult
gl_ES: moi difícil

en: very easy
gl_ES: extremadamente fácil
