Plugins - WP Fastest Cache - Stable (latest release) - en to ja_JP translation catalogue (45 entries)

en: Don't show the cached version for desktop to mobile devices
ja_JP: モバイルユーザーにデスクトップ版のキャッシュを表示しない

en: All
ja_JP: すべて

en: Pages
ja_JP: 固定ページ

en: Warning
ja_JP: 警告

en: Homepage
ja_JP: ホームページ

en: Settings
ja_JP: 設定

en: Update
ja_JP: 更新

en: Archives
ja_JP: アーカイブ

en: Attachments
ja_JP: 添付ファイル

en: Categories
ja_JP: カテゴリー

en: Custom Taxonomies
ja_JP: カスタムタクソノミー

en: Download
ja_JP: ダウンロード

en: Enable
ja_JP: 有効化

en: Home Page
ja_JP: ホームページ

en: Mobile
ja_JP: モバイル

en: New Features
ja_JP: 新機能

en: New Post
ja_JP: 新規投稿

en: Posts
ja_JP: 投稿

en: Preload
ja_JP: 先読み

en: Tags
ja_JP: タグ

en: Get It Now!
ja_JP: 今すぐ入手

en: Buy
ja_JP: 購入

en: Purchased
ja_JP: 購入済み

en: Google Fonts
ja_JP: Google フォント

en: Once Every 3 Days
ja_JP: 3日に1度

en: Once Every 1 Minute
ja_JP: 1分毎に1度

en: Once Every 5 Minutes
ja_JP: 5分毎に1度

en: Once Every 15 Minutes
ja_JP: 15分毎に1度

en: Twice an Hour
ja_JP: 1時間に2度

en: Once an Hour
ja_JP: 1時間毎に1度

en: Once a Day
ja_JP: 1日に1度

en: Once Every 6 Hours
ja_JP: 6時間毎に1度

en: Once a Month
ja_JP: 1ヶ月に1度

en: Once a Year
ja_JP: 1年毎に1度

note: Plugin URI of the plugin
en: http://wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/
ja_JP: https://ja.wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/

note: Description of the plugin
en: The simplest and fastest WP Cache system
ja_JP: 最もシンプルで速いWPキャッシュシステム

en: Once Every 10 Days
ja_JP: 10日に1度

en: Once Every 2 Hours
ja_JP: 2時間毎に1度

en: Once Every 3 Hours
ja_JP: 3時間毎に1度

en: Once Every 4 Hours
ja_JP: 4時間毎に1度

en: Once Every 10 Hours
ja_JP: 10時間毎に1度

en: Once Every 9 Hours
ja_JP: 9時間毎に1度

en: Once Every 8 Hours
ja_JP: 8時間毎に1度

en: Once Every 7 Hours
ja_JP: 7時間毎に1度

en: Once Every 5 Hours
ja_JP: 5時間毎に1度
